Agron Duka

 • OPINION – CFARE PO NDODH E SIGURINE USHQIMORE?

  Të ftuar: Gjergj Bojaxhi Agron Duka Bledi Curci Nikolin Jaka Edi Fero Artur Dojaka Ministri i Bujqësisë Blendi Çuçi, deklaroi nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan se ka vërejtje e tij lidhur me sigurinë ushqimore në vend. Sipas tij shumë subjekte janë gjobitur, pas kontrolleve të kryera...
 • GJYSTE VULAJ: JETA IME MES MUZIKES DHE BIZNESIT; AGRON DUKA: PASIONI IM PER VRESHTARINE!

  Të ftuar: Gjyste Vulaj – Këngëtare Gjyste Vulaj është një nga këngëtaret më të njohura. Në fillimiet e karrierës së saj nuk ka rënë në sy vetëm për zërin e saj, por edhe për stilin e veshjes sepse ajo ishte nga ato këngëtare që guxonte shumë. Ajo ishte sot...
 • Opozita përgatitet për zgjedhje të parakohshme

  Aleatët e demokratëve po përgatiten për zgjedhje të parakohshme. Kryetari i Partisë Agrare Ambientalistë  Agron Duka thotë se situata politike e tensionuar, gjendja e krimit dhe lidhjet e tij me maxhorancen e bëjnë te pashmangshme thirrjen e shqiptareve përpara kutive të votimit. Ndërsa duket se i ka të qarta...
 • OPINION – PRAPASKENAT E MARREVESHJES RAMA-BASHA!

  Të ftuar: Mesila Doda, Henri Çili, Baton Haxhiu, Agron Duka, Preç Zogaj, Armand Shkullaku Lidhje direkte me: Ben Blushi Të ftuarit e mbrëmjes në emisionin “Opinion”, kanë hezituar, t’i përgjigjen pyetjes se cila nga palët fitoi nga marrëveshja politike mes Ramës dhe Bashës. Pjesë e panelit në emision janë Baton...
 • Duka: Rama erdhi kur nuk e prisnim, mesazhet që shkëmbyem

  Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, i ftuar sonte në “Opinion” ka rrëfyer detaje nga takimi i shumëpritur mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Sipas Dukë, fillimisht të pranishme në takim ishin të gjithë kryetarët e partive politike, por pas 1 orë...
 • “Vendimi opozitës për të mos hyrë në zgjedhje anormal, por u imponua nga situata politike”

  Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste Agron Duka e ka cilësuar anormal vendimin e opozitës për të mos hyrë në zgjedhje, por ky vendim sipas tij u imponua nga situata anormale politike. “Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë ndërmarrë një vendim jo normal sepse situata nuk është normale. Në...
 • OPINION – VOTIMI ELEKTRONIK; KUSH I PAGUAN PARTITE NE ZGJEDHJE?

  Të ftuar: Iris Luarasi, Preç Zogaj, Agron Duka, Oerd Bylykbashi, Taulant Balla, Silva Caka Votimi elektronik mund të jetë gati edhe për zgjedhjet e 18 qershorit. Oerd Bylykbashi, në studion e emisionit Opinion, ka treguar se votimi mund të kryhet sipas identifikimit me gisht. Bylykbashi specifikoi se ky është një...
 • Takim i Lidhjes së Gruas Ambientaliste, Duka: Roli i gruas në vendimmarrje, i rëndësishëm

  Lidhja e Gruas Ambientaliste zhvilloi takimin e saj të parë. Në takimin me moton “Të ecim së bashku”, Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se roli i gruas duhet të jetë vendimmarrës edhe jetën politike. “Si kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste, besoj se barazia gjinore është çelësi...
 • Duka takohet me Bashën: Zgjedhjet e lira e të ndershme përmes një qeverie teknike

  Në kuadër të takimeve të nisura prej disa ditësh me partitë e koalicionit të djathtë, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në mesditë edhe kryetarin e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka. Pas takimit Duka tha se mbështet idenë e një qeverie teknike, që të përgatisë zgjedhjet e ardhshme...
Emisione