aksident

 • Makina përplas burrë e grua

  Burrë e grua mbetën të plagosur mëngjesin e kësaj të mërkure, pasi u përplasën nga një automjet. Ata po ecnin anës rrugës, në Pajovë të Peqinit, kur u përplasën nga makina. Çifti i bashkëshortëve u dërgua me urgjencë në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërkohë, autoritetet policore ndaluar...
 • Vdes në aksident polici i burgut

  Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur në një aksident që ndodhi rreth orës 20 e 30 të mbrëmjes në superstradën Lezhë – Milot. Viktima është Arian Bejtja 37 vjeç, oficer në burgun e Shënkollit. Ai tentoi të kryejë një parakalim me mjetin e tij tip...
 • 30-vjeçari me motor përplaset me shtyllën

  Një 30-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi motorçikleta që ai drejtonte u përplas me shtyllën e ndriçimit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.14 të Durrësit rreth orës 09:40. Sipas pasojë e përplasjes me shtyllën, 30-vjeçari me iniciale E.T. ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në spital nën kujdesin e...
 • 2 viktima në dy aksidente

  18-vjeçarja, e cila ishte në gjendje të rëndë, ndërroi jetë në spitalin e Traumës në Tiranë. Ajo është viktimë e një aksidenti rrugor që ndodhi orëve të mëngjesit në rrugën Tepelenë-Krahës. Shqiponja Xhafa bashkë me të fejuarin e saj Sokol Brahimi 26 vjeç, po udhëtonin me mjetin tyre tip...
 • Përplasen dy makina në Korçë, plagosen nënë e bijë

  Nënë e bijë u plagosen në Korçë pas përplasjes se dy makinave. Ngjarja ndodhi në rrugën Korçë- Ersekë në Drenove dhe sipas policisë nënë e bijë ndodheshin në njërën nga makinat. Ato u dërguan në spital dhe sipas policisë ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë policia po punon për...
 • Dy makina përplasen kokë më kokë (Video)

  Dy persona kanë mbetur të plagosur pas përplasjes së dy mjeteve tip “Skoda” dhe “Ford”. Drejtuesit e makinave u plagosen pasi u përplasën me njëri-tjetrin. Aksidenti rrugor ndodhi ne superstradën Fushë Krujë – Milot, në fshatin Derven. Te dëmtuarit u dërguan në spital dhe sipas policisë njëra nga makinat...
 • Makina bie në kanal, humbet jetën 17-vjeçarja

  Një adoleshente ka humbur jetën në një aksident të rëndë të ndodhur në Borsh pasditen e sotme rreth orës 17:20. Mësohet se viktima është 17-vjeçarja me iniciale A.D. Ajo ishte pasagjere në një makinë Audi që drejtohej nga 19-vjeçari me iniciale R.Dh. Sipas informacioneve nga vendngjarja, automjeti humbi kontrollin...
 • Përfundojnë hetimet për aksidentin në Shkup

  Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka publikuar rezultatet e hetimit që kanë shkaktuar aksidentin tragjik në Llaskarcë ku u mori jetën të paktën 15 personave. Sipas prokurorit, Sasho Rajçev hetimi ka zbuluar se aksidenti ka ndodhur për shkak shpejtësisë së madhe dhe parregullsisë së frenave të autobusit dhe se...
 • Makina del nga rruga, humbet jetën 37-vjeçari

  Një 37-vjeçar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në autostradën Lushnje – Fier ditën e sotme. Policia e Fierit njofton se në automjetin tip Audi që doli nga rruga udhëtonin dy persona. Për pasojë mbeti i plagosur vetë drejtuesi i mjetit, 45-vjeçari me iniciale I.B. Ndërsa humbi...
 • Aksidenti tragjik i merr jetën 2 të rinjve, plagosen 5 të tjerë

  2 të rinj humbën tragjikisht jetën pasditen e së dielës në Pesaro të Italisë fqinje, ndërsa 5 të tjerë mbetën të plagosur. Në aksidentin e ndodhur në rrugën Adriatica u përfshinë dy automjete. Viktimat janë shqiptari Juendi Xhani, vetëm 20-vjeç dhe 23-vjeçari Giuseppe Troisi, të cilët gjetën vdekjen e...
 • Hapet zjarr në drejtim të 32-vjeçarit

  Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të diele në qytetin e Peshkopisë. Ai është një 32-vjeçar me iniciale V.K, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Shkak për ngjarjen e ndodhur rreth orës 18:40 minuta, sipas policisë, është bërë një...
 • Furgoni përplas për vdekje çiftin e bashkëshortëve

  Dy persona kanë humbur tragjikisht jetën kanë këtë të diel, në një aksident të ndodhur në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi. Gentjan dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç,  udhëtonin me një motoçikletë, kur u përplasën nga një furgon. Përplasja ishte fatale për bashkëshortët të cilët gjetën vdekjen të dy. Ndërkohë, në...
 • Aksidentohet për vdekje i moshuari

  Një i moshuar ka ndërruar jetë dhe dy persona të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksdienti. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Sukth –Kullë. Adoleshenti me inicialet B.T., duke drejtuar motoçikletën e tij është përplasur me këmbësorin me inicialet H.P., 80 vjeç, banues në...
 • Një i vdekur e dhjetëra të plagosur në qendër të Gjilanit (Video)

  Të paktën një person humbi jetën dhe 20 të tjerë mbetën të plagosur nga një aksident i ndodhur në qendër të qytetit të Gjilanit këtë të enjte. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani tha për Radion Evropa e Lirë se aksidentin dyshohet ta ketë shkaktuar një kamion...
 • Makina përplas një person me biçikletë

  Një 77-vjeçar përfundoi në spital pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi rreth orës 15:30, në lagjen nr 17 të qytetit të Korçës. I moshuari me iniciale J.P, banues në Korçë, po lëvizte me biçikletë kur u përplas nga një automjet. Pasi aksidentoi 77-vjeçarin, drejtuesi i mjetit u...
 • Shqiptari humbet jetën në Greqi

  Një aksident tragjik i ka marrë jetën një të riu shqiptar në lagjen “Agios Dimitrios” në Athinë. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së martës, kur motori me të cilin udhëtonte viktima u përplas nga një makinë. Sipas mediave greke, shqiptari që humbi jetën është 21 vjeç, ndërsa identiteti i tij...
 • Përfshihen në aksident 6 makina

  Një aksident ku u përfshinë 6 mjete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në bulevardin kryesor të Fierit. Mbetet ende e paqartë se cili nga automjetet e shkaktoi këtë aksident. Një makinë tip “Benz”, një “Opel” dhe një “Audi” u përplasën fillimisht më njëra-tjetrën, e më pas me 3 automjete...
 • Benzi përplas karrocën

  Dy persona kanë mbetur të lënduar pasi u përfshinë në një aksident në Fier. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:20, në fshatin Shën e Premte. Një makinë Benz, e cila drejtohej nga A.Ç u përplas me një karrocë në të cilën ndodheshin 58-vjeçari I.N dhe 54-vjeçarja F.N. Nga përplasja e...
 • Aksident në Elbasan, përplasen dy makina (Video)

  Një aksident me dy persona të plagosur ka ndodhur në afërsi të shkollës Pedagogjikes në Elbasan. Një automjet tip Volkswagen Golf është përplasur me automjetin tip Fiat. Si pasojë e kësaj përplasje të fortë kanë mbetur të plagosur rëndë dy drejtuesit të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve në...
 • Shuhen në aksident babai me dy djemtë

  Një aksident rrugor i ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Kosovë i ka marrë jetën 3 anëtarëve të një familjeje. Sipas mediave kosovare, aksidenti ka ndodhur në fshatin Zhur të Prizrenit, ku për pasojë kanë gjetur vdekjen Rami Sope, 50 vjeç dhe dy djemtë e tij Behar e Lumbardh...
Emisione