aksident

 • Aksident në Fushë Bulqizë, 3 të plagosur nga e njëjta familje

  Një aksident automobilistik ka ndodhur  pasditen e sotme në Fushë Bulqizë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona të së njëjtës familje. Burime të policisë bëjnë me dije se, makina tip Benz që drejtohej nga vajza e familjes, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një...
 • Aksident në Shkodër, plagoset një 15-vjeçar

  Një aksident me pasojë plagosjen e 10 personave ka ndodhur mëngjesin e së hënës në aksin rrugor Vau i Dejës- Kryebushat. Në aksident janë përfshirë dy automjete, në njërën ndodheshin 6 ushtarakë ndërsa në mjetin tjetër 3 pjesëtare të një familjeje. Policia bën me dije se një nga të...
 • Aksident në Tiranë e Milot, humb jetën një i ri

  Dy aksidente janë shënuar sot gjatë mesditës, ku ka humbur jetën një i ri dhe një tjetër është plagosur. Në Tiranë një person është aksidentuar me motorçikletë si pasojë e shpejtësisë së lartë. Ai u dërgua menjëherë në qendërn e Traumës. Nga të dhënat e para mësohet se ai...
 • Aksident në aksin Laç-Mamurras, 4 të plagosur

  4 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e vjetër Laç-Mamurras. Nga burimet paraprake mësohet se të plagosurit janë dërguar në spitalin Ushtarak të kryeqyetit, ndërsa ende nuk dihen arsyet e këtij aksidenti. Policia e mbërritur...
 • Aksidenti, humb jetën 30 – vjeçari

  Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Sukth të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur mëngjesine sotën. Viktima është një 30 vjeçar i cili po udhëtonte me një furgon i cili u përplas më një makinë tip BMW. Policia thotë se makina BMW ka qenë duke...
 • Ja shkaqet e aksidentit në Prrenjas

  Policia e Elbasanit ka zbardhur shkaqet e aksidentit tragjik të një dite më parë në fshatin Urakë të Librazhdit, ku nga përplasja e një minibusi me një autoveturë gjeten vdekjen dy persona dhe u plagosën 12 të tjerë. Sipas policisë, shkak për aksidentin është bërë një parakalim i gabuar...
 • Lushnje, vdes një person në aksident

  Drejtuesi i një motoçiklete humbi jetën pasi u përplas me një kamion të parkuar gabim në aksin rrugor Pushimi i Shoferit-Divjakë. Viktima, Artur Sotiri nga Gradishti i Lushnjes po udhëtonte me motorrçikletë, kur ka goditur pjesën e pasme të një kamioni me targa të Kosovës, i cili po furnizohej...
 • Aksident në Fushë Krujë, 4 të plagosur

  Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve mëngjesin e sotëm në aksin Fushë Krujë-Tiranë. Sipas policisë, aksidenti dyshohet se ka ndodhur pasi njëra nga makinat tentoi të parakalonte tjetrën. Automjeti i tipit “Benz” ku ndodheshin dy persona ka përfunduar në kanal. Kanë qenë...
 • Makina e Policisë Rrugore përplas motorcikletën

  Edhe makinat e policisë përfishen në aksidente. Një makinë e komisariatit të Policisë Rrugore ka përplasur sot në mesditë një motorr në rrugës “5 Maji” në Tiranë. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorrit, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spital. Aktualisht nuk dihen shkaqet e...
 • Aksident në Marikaj, humb jetën një 56-vjeçar

  Një aksident me pasojë vdekjen e një 56-vjeçari ndodhi sot në afërsi të fshatit Marikaj, në periferi të Tiranës. Drejtuesi i mjejtit Benc, Bashkim Hoxha gjeti vdekjen gjatë rrugës për në spital ndërsa një pasagjer në makinën e tij ka mbetur i plagosur rëndë. Policia tha se shkak për...
 • Aksident në dalje të Tiranës, 10 të plagosur

  10 të plagosur dhe disa të lënduar lehtë është bilanci i një aksidenti të ndodhur gjatë pasdites së sotme në dalje të Tiranës. Një autobus pasagjerësh është përplasur me një makinë, duke dalë kështu nga rruga. Ky autobus linje ishte nisur nga Tirana për në Elbasan. Sipas burimeve të...
 • Peshkopi, aksident me makinë, 2 të plagosur

  Dy persona kanë mbetur të plagosur sot në mbrëmje si pasojë i një aksidenti të rëndë me makinë në komunën Merlan në fshatin Grenë të Peshkopisë. Të aksidentuarit mësohen se janë Gentian Mehmeti 29-vjeç si dhe Hektor Dema. Nga informacionet paraprake, bëhet e ditur se makina me të cilën...
 • Lushnje, furgoni përplas për vdekje një kalimtar

  Një këmbësor që po kalonte trafikndarësen në aksin rrugor Lushnje –Rrogozhinë, u aksidentua për vdekje  nga një furgon. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme në afërsi të fshatit Golem të Lushnjes. Viktima ende i paidentifikuar është i moshës rreth 55-vjeç ndërsa drejtuesi i furgonit është 35-vjeçari Ilir Hoxha nga Tirana....
 • Aksident në Fier, 3 të plagosur

  Tre pjesetarë të një familje mbetën të plagosur në një aksident rrugor të ndodhur në autostradën Lushnjë – Fier. Njëri prej tyre është në gjendje kritike për jetën. Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit Vajkan kur një makinë tip Mercedes doli nga rruga. Sipas policisë, shkak është bërë një...
 • Tiranë, pranga 23-vjeçarit, akuzohet për vrasjen e babait

  Uniformat blu të kryeqytetit kanë arrestuar ditën e sotme 23-vjeçarin Ardian Thaçi, nën akuzën e vrasjes. Ai është i dyshuari kryesor për vrasjen e babait të tij Fatos Thaçi, ngjarje e ndodhur më 12 shkurt. Sipas policisë, Thaçi kishte denoncuar vdekjen e të atit si aksidentale, por pas hetimeve...
 • Ndërron jetë një nga të plagosurit e aksidentit në Kukës

  Ka ndërruar jetë në spitalin ushtarak një prej pasagjerëve të furgonit që ra në greminë në aksin Kukës-Shishtavec. Viktima është Petrit Mustafa. Ai ndodhej në gjendje kome pasi i ishte nënshtruar më parë disa ndërhyrjeve kirurgjikale. Në këtë mënyrë shkon në 7 numri i viktimave të aksidentit që u...
 • Aksident në Kurbin, humb jetën 1 person

  Një tjetër aksident është shënuar mbrëmjen e sotme kësaj here në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Skuraj, ku një automjet ka përplasur një këmbësore më pasojë vdekje. Ndërkohë që ende nuk është bërë i ditur identiteti i viktimës, policia ka mbërritur në vendngjarje e po punon për zbardhje...
 • Aksidente në Pogradec e Laç, 2 të vdekur

  Dy kalimtarë janë përplasur nga një automjet pasditen e sotme në qytetin e Pogradecit. Njëri prej tyre ka ndërruar jetë në vendngjarje ndërsa tjetri është dërguar mënjeherë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Po rreth të njëjës orë një tjetër kalimtar është përplasur në qytetin e Laçit. Bëhet...
 • Aksident rrugor, plagosen 6 persona në Peshkopi

  Një aksident rrugor ka ndodhur në Peshkopi gjatë mbrëmjes së sotme. 6 persona janë plagosur, nga të cilët bëhet e ditur se njëri prej tyre është fëmijë, i cli ka marrë vetëm disa gërvishtje të lehta dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Dy prej të dëmtuarve...
 • Tiranë, makina përplas një kalimtar

  Një aksident ka ndodhur sot në mesditë në qendër të Tiranës. Një makinë me targa të huaja, ka goditur një kalimtar  në unazën e kryeqytetit, në afërsi të Piramidës. Burime nga vendi i ngjarjes thanë se burri, i cili mbeti i plagosur rëndë në këtë aksident është dërguar menjëherë në...
Emisione