Alban Bushi

 • Bushi: Reja vlerëson lojtarët e Shpresave

  Alban Bushit do t’i kthehen disa lojtarë me më shumë përvojë për ndeshjen me Turqinë që vlen për kualifikueset e Europianit U21. Ata po stërviten me Kombëtaren A dhe disa prej tyre kanë marrë vlerësime nga trajneri i Kombëtares, Edy Reja. “Ai ka mendim të mirë me disa lojtarë...
 • Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende

  Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të cilit do të vijë edhe rezultati. Trajneri i Shpresave, që detyrë kryesore ka...
 • Bushi i zhgënjyer me shpresat

  Me vendin e parafundit në grupin e dytë për kampionatin e 21-vjeçarëve, shpresat për kualifikim të Shqipërisë së Alban Bushit janë shuar prej kohësh. Trajneri që e ka përqendruar më së shumti punën e tij tek furnizimi i kombëtares A me lojtarë të rinj shprehet i pakënaqur, por jo...
 • Bushi grumbullon Shpresat

  Alban Bushi është në procesin e rinovimit të Shpresave të Shqipërisë. Trajneri ka grumbulluar 22 futbollistë të rinj, një pjesë e të cilëve pranon se nuk i ka parë nga afër, por që do të analizojë cilësitë e tyre. “Kemi menduar të rinovojmë ekipin. Janë të vegjël, por luajnë...
 • Bushi u jep kurajo Shpresave

  Pak para nisjes për në Sllovaki për ndeshjen e kthimit, trajneri i Shpresave Alban Bushi tregon arsyet e humbjes së takimit të parë. Tekniku gjithsesi falenderoi lojtarët e tij që dhanë maksimumin. “Kishim shumë mungesa. Bëmë gabime individuale jo kolektive mbrojtjen e kemi pa minuta”. Megjithëse ka 9 mungesa...
 • Shpresat kundër Sllovakisë, Bushi: Nuk lejohet rezultat tjetër veç fitores

  Edhe pse kundërshtari është i fortë, trajneri i Shpresave, Alban Bushi, e di mirë se si mund të arrihet suksesi. Skuadra e tij edhe pse me shumë mungesa do të përballet me Sllovakinë në takimin që do të luhet në “Selman Stërmasi”. “Nëse luajmë me vëmendje të plotë nga...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 125

  Të ftuar: Jona Dervishi dhe Alban Bushi...
 • Bushi: Me Irlandën e Veriut është ndeshje kyçe

  Alban Bushi e shikon si ndeshje vendimtare atë me Irlandën e Veriut të premten në Tiranë. Humbja në kohën shtesë në sfidën e parë forcon bindjen te trajneri i Kombëtares Shpresa, Alban Bushi, që mund të arrihet një sukses që do të ndihmonte në renditjen përfundimtare të kualifikueseve të...
 • Shpresat furnizohen nga kampionati shqiptar

  Gjysma e lojtarëve të Kombëtares Shpresa të grumbulluar për sfidën me Islandën janë nga kampionati shqiptar. Alban Bushi ka afruar 11 futbollistë ku nuk mungojnë edhe risitë si Sherif Kallaku e Amer Duka të dy lojtarë të Laçit. “Kjo do të thotë se kampionati shqiptar është rritur si nivel...
 • Bushi: Kemi lojtarë edhe për Kombëtaren e madhe

  Te Shpresat e Shqipërisë ka lojtarë të cilët i kanë cilësitë për të shkuar edhe në Kombëtaren e madhe në të ardhmen. Trajneri Alban Bushi nuk ngurron të përmende disa prej tyre. Alban Bushi (Trajner i Kombëtares Shpresa) Mendoj se Ndoj, Durmishaj, Laçi, Ramadani apo Bare, të cilët kam...
 • Testi i fundit i Shpresave para kualifikueseve

  Kombëtarja Shpresa do të zhvillojë një test të rëndësishëm para nisjes së kualifikueseve të Europianit 2019. Franca do të jetë rivali sot në mbrëmje në “Selman Stërmasi”. Kuqezinjtë pretendojnë të kualifikohen në fazën finale, një synim që nuk arrihet prej vitit 1984. Alban Bushi, trajner i Kombëtares Shpresa, tha...
 • Bushi kërkon talente për Kombëtaren Shpresa

  Kombëtarja Shpresa 1 muaj nga nisja e kualifikueseve të Euro 2019 do të zhvillojë një stazh të fundit seleksionues. Për disa ditë trajneri Alban Bushi do të vëzhgojë një grup prej 30 lojtarësh më së shumti nga ekipe shqiptarë. Alban Bushi (Trajner i Kombëtares Shpresa) Të kemi njohuri se...
 • Asnjë lojtar i sigurtë tek U-21

  Alban Bushi ka në listën e tij 70 lojtarë nga të cilët do të zgjedhë më të mirët për Kombëtaren e Shpresave. Trajneri i Kombëtares së 21 – vjeçarëve, bëri publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për miqësoret me Moldavinë. Sipas tij asnjë prej tyre nuk e...
 • Bushi grumbullon kandidatet U-21

  Trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi, ka bërë publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për herë të parë në detyrën e re. Synimi në këtë grumbullim është të që stafi i shpresave të njihet nga afër me lojtarët për t’i përfshirë më pas në kualifikueset e ardhshme...
 • Erjon Bogdani ulet në stolin e Shpresave

  Erjon Bogdani dhe Alban Bushi do të jenë trajnerët e ekipeve Kombëtare të moshave. Bogdani do të ulet në stolin e ekipit Shpresa, ndërsa Bushi do të drejtojë ekipin kombëtar U 19. Burime nga Federata e Futbollit bëjnë me dije se prezantimi i dy trajnerëve do të bëhet ditën...
 • OPINION – PSE U SHPARTALLUAN KUQEZINJTE!

  Të ftuar: Hygerta Sako, Artan Shyti, Astrit Hafizi, Shkëlqim Muça, Reis Çiço, Anila Basha,  Alban Bushi, Vilma Masha Emisioni Opinion në TV Klan ka si temë të mbrëmjes humbjen e thellë të kombëtares së Shqipërisë me ekipin e Izraelit në “Elbasan Arena”. Alban Bushi pjesë e rëndësishme e stafit...
Emisione