ALESIA XHEMALAJ

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 656!

  Terhiqen hajdutet, Devis Xherahu fiton te drejten e kenges ne Youtube! Iljard Shaba: Recital me violincel ne 26 prill! Mega bingo e Rinasit: A do te behet film? Muzike/Fani Samarai kendon “Ne zemer te mbaj”! Visjan Ukcenaj: “Ska si ti”, nje kenge per te birin! Shendeti juaj: Sonte urologu...
 • RUDINA – EMISIONI 13 MARS 2019!

  Rudina Dembacaj – Aktore Alesia Xhemalaj – Aktore Linda Jarani – Aktore Komedia ‘Boing Boing’ ka qenë jo vetëm një nga shfaqjet që ka thyer rekord shitjesh biletash në teatër, por ka qenë gjithashtu pikënisja e një marrëdhënieje të bukur shoqërore mes tre prej aktoreve. Rudina Dembacaj, Alesia Xhemalaj...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 630

  Të ftuar: Kastro Zizo, Eneda Tarifa, Robert Berisha Intervista: “Cuna dhe Goca” Gent Zenelaj, Romir Zalla, Driada Dervishi, Monika Lubonja, Sokol Angjeli, Donald Shehu, Alban Musa, Alesia Xhemalaj Intervista: “Te gjithe per dreq” Era Rusi Intervista: “A po te dhemb dashnia Era?” Koloreto Cukali, Issa Joe, Ervin bejleri,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e dashurise Intervista – “Dashuri ne bunkerin komunist” Era Rusi – Muzike / Era na prek « Telat e zemres »...
 • “Komedia që shkon për dreq”

  Është radha e Tiranës për të parë “Komedia që shkon për dreq”, pas Durrësit dhe Korçës. Nga e enjtja ekipi i përzgjedhur nga regjisorja Driada Dervishi për veprën britanike që në 2015 meritoi çmimin “Laurence Olivier” si “Komedia më e mirë e re”, vjen në Teatrin Kombëtar. Përmbajtja: Romir...
 • Video/ Aktorja tregon situatën e sikletshme: Më ra të fikët para disa njerëzve të rëndësishëm 

  Aktorja e komedisë “Boeing Boeing” Alesia Xhemalaj ishte sot e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”. Përveç roleve dhe eksperiencave në shfaqjet teatrale, Xhemalaj rrëfeu edhe një situatë të sikletshme që kishte kaluar kohë më parë. Aktorja e talentuar tregoi se kishte marrë pjesë në promovimin e librit...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 109

  Të ftuar: Alesia Xhemalaj dhe Eglein Laknori...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 600

  DRITAN SHAKOHOXHA, FATION SHEHU – Dueli Duka-Fino: Kush e fiton super-bisnesin e Futbollit? Intervista: “NË VEND TË DUKES, NË VEND TË FINOS” ARDONITA SABEDINI – Ardonita, pasioni i madh i një vajze të vogël Intervista: “ARDONITA DHE 7 XHUXHAT” WEST SIDE FAMILY – Landi dhe Miri rikthejnë në jetë...
Emisione