anxhela peristeri

 • Anxhela Peristeri: I këndova në dasmë, por dhëndri më kërkoi për nuse (Video)

  Këngëtarja e njohur, Anxhela Peristeri, ishte e ftuar në emisionin “Thumb” këtë të shtunë. Në një bisedë në banak me moderatoret Fatma Haxhialiu dhe Aulona Musta, Anxhela rrëfeu detaje të karrierës së saj muzikore dhe të pathëna të tjera të jetës së saj personale. Ajo rrëfeu një histori gazmore...
 • RUDINA – EMISIONI 05 PRILL 2019!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri  – Kengetare Silva Caka – Ish – Deputete e LSI-se Estela Koni – Stiliste...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 654!

  Muzike / Anxhela dhe Mateus kendojne “Muza ime”! Politike: Debat, Vangjel Dule perballe Arjan Curit! Debati / A mund te jetojme pa tradhetuar? Nje serial ne web per here te pare ne Shqiperi! Gati Miss Skampa! “Po ti kush je”? Muzike / Glejvis kendon “A je e njejta ti”!...
 • Ndryshimi drastik i këngëtarëve: Si arritëm të humbisnim peshë

  Këngëtarët Mateus Frroku dhe Anxhela Peristeri ishin të ftuar në “Zonë e Lirë” në Tv Klan mbrëmjen e sotme. Gjatë emisionit ata treguan edhe se si kanë arritur të humbisnin peshë duke bërë ndryshim drastik në trupin e tyre. Anxhela tha se në tre muaj ka humbur 12 kilogramë...
 • Mbjellja e pemëve, nismës i bashkohen edhe artistë

  Krahas investimeve dhe punës së bërë në infrastrukturë, Parku i Madh i Liqenit vijon të pasurohet çdo ditë e më shumë me pemë të reja, duke u kthyer kështu në një nga hapësirat më të dashura për qytetarët e Tiranës. Nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve...
 • RUDINA – EMISIONI 05 SHKURT 2019!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Këngëtare Blerina Braka – Këgëtare Aurel Thellimi – Këngëtar Disa ditë më parë këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri ka njoftuar në rrjetet sociale se kënga “S’ka si ne”, një bashkëpunim me këngëtarët Blerina Braka, Erik Lloshi dhe Aurel Thellimi ka arritur mbi 10 milionë klikime....
 • Anxhela Peristeri do të hapë “Këngën Magjike”

  Edicioni i 20-të i festivalit të këngës ‘Kënga Magjike 2018’ do ta hapi siparin me fituesen e një viti më parë, këngëtaren Anxhela Peristeri. Këngëtarja e cila dallohet për zërin e saj potent ishte më e votuara nga kolegët me këngën e saj “E çmendur” në edicionin e 19-të...
 • 17 vjet në skenë, Peristeri: Më duket sikur jam plakur

  Ajo është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. E talentuar, këmbëngulëse dhe me një vokal potencial. Tashmë pas 17 vitesh karrierë, ka ardhur momenti që Anxhela Peristeri pas një reflektimi të gjatë artistik, të vijë për publikun me një koncert recital, ku do të përfshijë gjithë repertorin e...
 • A është fejuar Anxhela Peristeri?

  Anxhela Peristeri është padyshim një nga zërat më të bukur të muzikës shqiptare, por kur vjen puna për jetën private ajo preferon ta mbajë larg vëmendjes mediatike. Disa javë më parë ishte bloggeri Olti Curri, ai që hodhi dyshimet me deklaratën e tij në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, ku...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e dashurise Intervista – “Dashuri ne bunkerin komunist” Era Rusi – Muzike / Era na prek « Telat e zemres »...
 • RUDINA – ANXHELA PERISTERI DHE KASTRIOT TUSHA, VIJNE ME ““INSANELY IN LOVE”; REGANA NJE VLOGGER MAKE-UP!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Këngëtare Kastriot Tusha – Këngëtarë Këngëtarja Anxhela Peristeri dhe tenori Kastriot Tusha janë bërë bashkë për të sjellë një projekt muzikor mjaft interesant. Bëhet fjalë për një variant ndryshe të këngës ‘E çmendur’, me të cilën Anxhela Peristeri fitoi çmimin e parë në “Kënga...
 • Video/ Peristeri: Jam e dashuruar, ai quhet…

  Anxhela Peristeri është ndër këngëtaret shqiptare më të rezervuara përsa i përket jetës private. Por, sot në “Xing me Ermalin” duket se ka vendosur të rrëfejë disa të vërteta. Gjatë emisionit këngëtarja pranoi se është e dashuruar, ndërkohë që menjëherë pas kësaj deklarate përmbysi gjithçka duke thënë se është...
 • “E çmendur”, kënga më e mirë për 2017-ën

  Pikët e 47 këngëtarëve me të drejtë vote i dhanë “E çmendur” të Anxhela Peristerit çmimin “Kënga më e mirë” për 2017. Për të parën herë konkurruese në “Kënga Magjike” Elhaida Dani dhe Fifi u listuan e dyta dhe e treta. Finalja e madhe e ndarjes së çmimeve për...
 • Video/ Anxhela Peristeri triumfon në “Kënga Magjike”

  Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” triumfon në edicionin e 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Vendi i dytë shkoi për Elhaida Danin, i treti për Fifin. Muzika dhe surpriza të shumta përshkruan transmetimin e drejtpërdrejtë në ekranin e Tv Klan. Nata finale dhuroi muzikë dhe një sërë surprizash. Edhe...
 • Video/ Çfarë thonë jashtë skenës së “C’est La Vie” për Orin dhe Anxhelan?

  Ori Kuçi & Anxhela Peristeri dinë gjithnjë si të surprizojnë publikun, duke kuruar gjithçka deri në detaj. Por çfarë thonë për dy konkurrentet jashtë skenës së madhe të “C’est La Vie”? Prezantuesja Marina Vjollca zbulon se për të dyja vajzat komentet janë tepër pozitive, duke i konsideruar ato si...
 • Video/ Jo vetëm këndim… Çfarë rezervojnë Ori & Angela këtë javë në “C’est la vie”

  Këngëtarja Anxhela Peristeri dhe Ori Kuçi ishin sot të ftuara në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku zbuluan detaje rreth performancës së kësaj jave në “C’est la vie”. Ishte Kuçi ajo që tha se këtë javë, ato do të vijnë ndryshe, do të këndojnë një këngë të...
 • Video/ “Si m’u thye ëndrra për muzikën…”

  Sipërmarrësja Ori Kuçi prej dy javësh është tashmë pjesë e spektaklit “C’est la vie”, nga ku është vlerësuar mjaft për zërin e saj. Sot e ftuar në studion e “Rudina”, Kuçi tregoi se muzika ka qenë ndër pasionet e saj më të mëdha, por ëndrra për të u thye...
 • Video/ Surpriza që i bënë miqtë Anxhela Peristerit në “Kush vjen për drekë”

  Këngëtarja Anxhela Peristeri ishte sot e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan. Përveç aftësive në gatim, Peristeri rrëfeu edhe miqtë e saj më të mirë në showbiz-in shqiptar teksa përmendi emrat e këngëtarëve Aurel Thllimi, Erik Lloshi, Era Rusi, Poni, Endri dhe Stefi, etj. Por,...
 • RUDINA – BEN BLUSHI; ANXHELA PERISTERI; NUMEROLOGJIA POLITIKE!

  Të ftuar: Ben Blushi – Kryetar i partisë “Libra” Anxhela Peristeri – Këngëtare Meri Shehu – Astrologe...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 562

  HENRI CILI, ILIR KULLA – Kriza politike / Kush tërhiqet i pari: Rama, Meta apo Basha?   ANXHELA PERISTERI, AUREL THELLIMI – Muzikë / Anxhela dhe Aureli iu vjen me ‘qesh’ Intervista: “NJERIU QË QESH”   KLODIANA SHALA – Sport / Klodiana që më mban në formë Intervista: “ME HAPIN...
Emisione