Anxhelo Muçollari

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 652!

  Edi Paloka dhe Arjan Curi: Intervista Ruset e PD-së! Dhuna ne sport, spitale, shtepi / Perse humanet kane kaq nevoje te rrahen? Kliton Roci frymezohet nga protesta studentore! Balet: Adela dhe Anxhelo kercejne “ne maje te gishtave”! Muzike / Rikthehet Arjan Korkaj dhe kendon greqisht!...
 • RUDINA – EMISIONI 12 MARS 2019!

  At Spiro Kantundi – Prift At Spiro Katundi ndonëse është në krye të kishës së Mitropolisë në Korçë prej 14 vitesh, ndan me të tjerët edhe pasionin e tij për muzikën. Ai ka filluar të këndojë shumë herët, që para se të bëhej prift. Po ashtu ka krijuar dhe...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 647

  Kerkohet nje President per Shqiperine e Madhe! “Nga ke humbur”? Muzike / Ana Kabashi vjen me “na thej”! Boks / Xhuljo Vrenozi ose aventura e fierakut ne ring! Je shtatzane? Dr Kroi dhe Dr Kati po te presin! Balet / Te gjithe te “Dhoma 12”! Muzike / Gazza nga...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 635

  Kastro Zizo, Suela dhe Arjan Çuri – Kastro vdiq! Rrofte Kastro! Anxhela Peristeri – Anxhela me prane Zotit! Sazan Guri dhe Aulon Kalaja – Kufiri detar me Greqine! Balet / Zhizel te Turbina! Ujku i Fierit kunder Ujkut te Cerrikut! ...
 • Adela dhe Anxhelo Muçollari, motër e vëlla që ndajnë të njëjtën skenë (Video)

  Janë të rralla rastet kur motër e vëlla bëjnë të njëjtin profesion dhe ata të dy duket se ia kanë dalë me sukses. Përveçse jetojnë në një shtëpi, ata ndajnë bashkë edhe skenën. Fjala është për Adela dhe Anxhelo Muçollarin, balerinë në Teatrin Kombëtar të Operas Baletit. Ata ishin...
 • RUDINA – ARDIT ÇUNI DHE DANJELA TOCI SJELLIN BALADEN “QAJ”, E FRYMEZUAR NGA NJE HISTORI E VERTETE; ADELA DHE ANXHELO MUCOLLARI, MOTER E VELLA QE NDAJNE GJITHMON TE NJEJTEN SKENE!

  Të ftuar: Ardit Çuni – Këngëtar Danjela Toçi -Këngetare Ata i përkasin të dy fushës së muzikës. Ajo është një 14 vjeçare e cila ka arritur të rrëmbejë zemrat e shumë njerëzve më zërin e saj melodioz, ndërsa ai është frymëzuar nga historia e kësaj vajze dhe ka vendosur...
 • Motër e vëlla në skenën kombëtare të baletit

  Vitin artistik 2017-2018, Adela dhe Anxhelo, e mbyllën si protagonistë, ajo si mjellmë dhe ai si princi Siegfried në kryeveprën klasike “Liqeni i Mjellmave”. Përveç baletit dhe arritjes së tyre për të kërcyer për skenën më të rëndësishme të artit klasik në vendin e tyre, në Teatrin Kombëtar të...
Emisione