ARJAN CURI

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 657!

  Muzika greke / Sonte plas buzuku ne Tirane! Koco Kokedhima: “Ja perse kandidoj per Bashkine e Tiranes” Lekura juaj ne duart e tre mjekeve! Muzike / Bennito vjen me “Dance”! Te verberit kane nje apel per Edi Ramen! Neser eventi i madh i motorristeve ne Tirane!...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 656!

  Terhiqen hajdutet, Devis Xherahu fiton te drejten e kenges ne Youtube! Iljard Shaba: Recital me violincel ne 26 prill! Mega bingo e Rinasit: A do te behet film? Muzike/Fani Samarai kendon “Ne zemer te mbaj”! Visjan Ukcenaj: “Ska si ti”, nje kenge per te birin! Shendeti juaj: Sonte urologu...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 655!

  Devis Xherahu! Sondazhi / Ja popullariteti i Rames, Bashes, Kryemadhit! John Huston, femija qe sfidoi braktisjen dhe kapitalizmin e eger amerikan! 7 prill behen 80 vjet nga pushtimi italian dhe ikja e Zogut! Departamenti i Onkologjise ne Spitalin Hygeia! Sotiraq Qirjazi! Monodrama, Dashurite e virgjereshes Madalene! Fiqiri Sulaj –...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 654!

  Muzike / Anxhela dhe Mateus kendojne “Muza ime”! Politike: Debat, Vangjel Dule perballe Arjan Curit! Debati / A mund te jetojme pa tradhetuar? Nje serial ne web per here te pare ne Shqiperi! Gati Miss Skampa! “Po ti kush je”? Muzike / Glejvis kendon “A je e njejta ti”!...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 652!

  Edi Paloka dhe Arjan Curi: Intervista Ruset e PD-së! Dhuna ne sport, spitale, shtepi / Perse humanet kane kaq nevoje te rrahen? Kliton Roci frymezohet nga protesta studentore! Balet: Adela dhe Anxhelo kercejne “ne maje te gishtave”! Muzike / Rikthehet Arjan Korkaj dhe kendon greqisht!...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 651!

  Lulzim Basha – Revolte e popullit apo revolte e Pallatit? Fitim Zekthi dhe Arjan Curi – Debati / Si t’u duk Lul Basha? Sazan Guri dhe Blendi Sulaj – “Ja perse refuzova te behem deputet”! Po ti kush je? Kristi Bardi, aktorja mes Londres dhe Tiranes! Teater / “Antigona”...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 650

  Gazi helmues serb dhe nderkombetaret! Te sjellesh ne jete nje femije: Detyre apo e drejte morale! Muzike / Sozia e Tunes kerkon falje! Shendeti juaj/ Ju duhet neurokirurg? Sonte Dr indat Arassi! Shperthen princi i Libofshes: Do bej parti politike! Sotir Qirjaqi kthehet nga Spliti i Kroacise!...
 • OPINION – PARA KRIZES, SI PUNOI PARLAMENTI?

  Të ftuar: Afrim Krasniqi – Politolog Arjan Curi – Petagog Shpetim Zekthi – Analist Belina Budini – Petagoge Redi Shehu – Analist Arben Ahmetaj ka qenë ministri që gjatë periudhës Shtator-Dhjetor të vitit 2018 ka folur më shumë në Parlament. Më pas renditen kryeministri Edi Rama dhe Lindita Nikolla....
 • OPINION – PROTESTA, C’FARE DO TE NDODHE NESER TE PARLAMENTI?

  Të  ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Fitim Zekthi – Opinionist Prenc Zogaj – Analist Robert Rakipllari – Gazetar Arjan Curi – Petagog Në lidhje te drejtpërdrejtë: Bujar Nishani – Ish President i Republikës së Shqipërisë “Nuk kanë asnjë program dhune”. Ish-presidenti Bujar Nishani nga Opinion tha se opozita do...
 • I flet pasqyrës, Elena Kocaqi: Është një autokritikë

  Statusi dedikuar vetes në rrjetet sociale, pikërisht në ditën e ditëlindjes e risolli historianen Elena Kocaqi në qendër të mediave. Dhe duke marrë shkas nga ky status drejtuesi i “Zonë e Lirë” Arian Çani e kishte ftuar në emision. Kocaqi sqaroi se monologu drejtuar vetes në pasqyrë ishte autokritikë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 646

  Berat Buzhala dhe Arjan Curi: Presidenti i Shqiperise se Madhe! Përplasja e një dite më parë në Kuvendin e Shqipërisë mes ish-Kryeministrit Sali Berisha dhe Kryeministrit Edi Rama ka qenë kryefjala e mediave. E për të folur pikërisht mbi këtë debat që ka bërë zhurmë të madhe, ishin të...
 • A do të bëhet Rama President i “Shqipërisë së Madhe”?

  Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën është ndër temat që përbën gjithnjë interes sa herë që diskutohet për të. E duke folur për të ardhmen dhe për “Shqipërinë e Madhe”, sot në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan drejtuesi i emisionit Arian Çani ngriti pyetjen nëse Kryeministri aktual i...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 645

  Besa Shahini – Besa e re e Arsimit! Çështja e arsimit vijon të jetë tema më e nxehtë në vendin tonë. Ndaj edhe sot, në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, përballë gazetarit Arian Çani ishte e ftuar Ministria e re e Arsimit, Besa Shahini. Duke qenë se...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 644

  Grida Duma: Betejat e Opozites dhe zgjedhjet ne sfond! “Më mirë, më keq apo për dreq?” Kjo ishte intervista që drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Arian Çani kishte përgatitur për të ftuarën e tij të parë, politikanen Grida Duma. Përmes intervistës Çani i kërkoi Dumës...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 642

  Bramatan dhe banda e femijeve! Elena Kocaqi: “Lufta e trojes” sipas Elenes tone! Lamar: Marokenia rishfaqet kete here me hip hop! Xhesika Polo godet serisht me “Noise”! Adelina Emini dyshon se “Nuk je ti”! Manjola Saramati i kendon Papi Chulos!...
 • Adriatik Lapaj: Rama ndjen rrezikun e pushtetit përballë mijëra studentëve (Video)

  Prej katër ditësh tashmë, protestat e studentëve përpara Ministrisë së Arsimit kanë qenë kryefjala e mediave. Mijëra studentë në të gjithë Shqipërinë kanë bojkotuar mësimin dhe janë bashkuar për të protestuar për uljen e tarifave të studimit. Edhe në “Zonë e Lirë” në Tv Klan, protesta ka qenë pikërisht...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 636

  ILIR META – Politike / Presidenti sipas Ilir Metes! ARJAN CURI dhe ERALD KAPRI – Debati / Si t’u duk Presidenti? EMMANUELLE FAVIER – Panairi i librit / Kur dashurohen dy burrnesha shqiptare! LORETA BERHAMI – Panairi i Librit / Pegi sjell ne shqip nobelistin Ishiguro! KOSTANDIN PULA –...
 • VARRIM APO MANIFESTIM POLITIK?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Prenç Zogaj – Analist Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Analist Armand Shkullaku – Gazetar Në lidhje direkt: Arjan Çuri – Analist Orgest Sako – Gazetar Korrespondenti i Tv Klan, Orest Sako, të enjten, deklaroi se gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandinos...
 • Video/ Nis në ABC News “Provokacija” nga Mustafa Nano

  Mbrëmjen e 13 Shkurtit, në ABC News nisi emisioni më i ri “Provokacija”, drejtuar nga Mustafa Nano. Në hyrje të tij, gazetari Nano foli për ato që do të ndodhin në këtë emision. Sipas tij nuk do të ketë sherre dhe akuza të ngritura kuturu, por debat publik dhe...
 • Video/ Berisha përballë pedagogëve, flet për fatkeqësinë e tij më të madhe

  Ish-kryeministri Sali Berisha është përballur sot në “Zonë e Lirë” me pedagogët Ervis Iljazaj, Arjan Çuri, Fitim Zekthi, Besart Kadia dhe Klementin Mile. Duke marrë shkas nga protesta e ditës së nesërme, Çuri pyeti Berishën nëse do të ketë një rikthim të tij për të sjellë sërish Partinë Demokratike...
Emisione