arme zjarri

 • Bulqizë, plagoset një person me armë zjarri

  Bulqizë- Një person është plagosur me armë zjarri, pasditen e së premtes. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Ura e Çereneçit. Sipas policisë Blerim Skara, pas një konflikti për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri Mirdash Osmanin. I plagosuri është dërguar në spitalin e qytetit për të...
 • Vritet pas sherrit 30-vjeçari

  Një person është vrarë me armë zjarri në qytetin e Korçës. Vrasja ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në periferi të këtij qyteti. Mësohet se viktima, mashkull rreth të 30-ave ka humbur jetën rrugës për në spitalin e Korçës. Shkak për këtë ngjarje dyshohet se është bërë një sherr...
 • Tiranë/ I riu plagoset me armë zjarri në banesë

  Tiranë- Një i ri është plagosur me armë zjarri në banesën e tij në kryeqytet. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00, në rrugën “Tahsim Shehu”. Sipas njoftimit të policisë, 30-vjeçari Andi S.  është plagosur me armë zjarri në këmbë, në rrethana ende të paqarta, Ai ndodhet në...
 • Mbante armë zjarri pa leje, arrestohet

  Dibër- Mbante armë zjarri pa leje, vihet në pranga nga policia. Hasan Koltraka, 53 vjeç, banues në fshatin Arras-Dibër është arrestuar nga policia, pasi në shtëpinë e tij gjendej një armë zjarri pistoletë dhe fishekë. Kanë qenë qytetarët ata që kanë njoftuar efektivët e policisë dhe më pas kjo e...
 • Sulm me armë në zyrat e gazetës, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

  SHBA- Një sulm me armë ka ndodhur pasditen e së enjtes në zyrat e gazetës “The Capital” në Annapolis, Maryland. Referuar mediave të huaja dyshohet se 5 persona kanë gjetur vdekjen dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë. Gazetari Phil Davis,...
 • Plagoset biznesmeni i ndërtimit në Shkodër

  Ky është Xhevat Vataksi, biznesmeni i ndërtimit i plagosur këtë të shtunë në Shkodër.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12 e 30 minuta, në afërsi të fshatit Berdicë. Ndërsa i dyshuar si autor i kësaj plagosje është Artur Lushi, edhe ai biznesmen i zonës. Sipas të dhënave të para...
 • Të shtëna me armë zjarri në kryeqytet

  Të shtëna me armë zjarri raportohen në zonën e Laknasit në kryeqytet. Mësohet se ka ndodhur një sherr për motive banale në një loakl mes dy të rinjve të cilët më pas kanë qëlluar në ajër me armë zjarri. Fatmirësisht nuk ka të plagosur nga kjo ngjarje.  Policia ka sekuestruan...
 • Grabiten me armë zjarri dhe maska dy pika karburanti

  Dy pika karburanti janë grabitur mëngjesin e së enjtes nga dy persona të armatosur dhe më maska. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë pranë vendit të ngjarjes në lagjen ”Nr.1” në Sarandë dhe kanë marrë kontakt me të dy punonjës me inicialet K.S., 58 vjeç, dhe R.S. Grabitja ka...
 • Plagosjet nga armët e zjarrit, SHBA-së i kushtojnë 3 miliardë dollarë në vit

  Ndërsa numri i viktimave të plagosur nga të shtënat më vdekjeprurëse në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës vazhdon të rritet, një raport i ri në kohë zbulon se dëmtimet nga armët e zjarrit i kushtojnë Amerikës 2.8 miliardë dollarë në vit në shpenzimet e kujdesit shëndetësor. Studimi...
 • Plagosja në Vranisht të Vlorës, policia jep detaje

  Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së dielës në Vranisht, ku u plagos një 40 vjeçar. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes si edhe nga hetimet e kryera ka rezultuar se Roland Shkurti, nën efektin e pijeve alkoolike, në gjendje të dehur është vetplagosur me armë zjarri...
 • Tre të maskuar grabisin karburantin në Babicë

  Persona të paidentifikuar dhe të maskuar sulmuan me armë një pikë të shitjes së karburantit në rrugën Vlorë Babicë. Tre grabitësit hynë në karburant dhe me një armë zjarri, kërcënuan shitësin e natës, 60-vjeçarin më inicialet M.M. Nën kërcënimin e armës, autorët vodhën një sasi 12 mijë lekë të...
 • 30-vjeçari lëvizte me armë në qytet, ndalohet nga policia

  Tiranë – Mëngjesin e kësaj të mërkure Komisariati Nr.4 në kryeqytet ka ndaluar në flagrancë 30 – vjeçarin Skerdilajd Selimi. 30 – vjeçari me banim në Tiranë është ndaluar nga policia në afërsi të Rrugës ‘Halit Bega’ pasi qarkullonte nëpër qytet me një armë zjarri tip pistoletë me markës...
 • Plagoset me armë zjarri 22-vjeçari

  Një plagosje me armë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në kryeqytet. Mësohet se 22- vjeçari Xhuliano Kosturi ka mbetur i plagosur dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 të mbrëmjes, në rrugën “Aleksander Moisiu” në Tiranë dhe mësohet se shkak ka qenë një...
 • Grabit një kazino e tenton të grabisë një tjetër, kapet nga policia

  Tiranë/ Xhiroja ditore e një kazinoje nuk i ka mjaftuar, por pasi e ka grabitur është nisur drejt një tjetre. Protagonist i kësaj ngjarje është 45 – vjeçari Ilir Lelo nga Tirana, i cili u arrestua nga policia e kryeqytetit. Rreth orëve të mbrëmjes të së premtes, i maskuar dhe...
 • Plagoset një person me thikë, pranga autorëve

  Një person është plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të ish lokalit Drenica, në lagjen Nr.13,  rreth orës 18:40, ku i plagosur ka mbetur 42-vjeçari me inicialet  H.K. Konflikti ka qenë midis dy personave me inicialet A.K. -36 vjeç dhe...
 • Të shtëna me armë në universitet, plagosen 8 persona

  Të paktën 8 persona janë plagosur në kampusin e Universitetit të Ohio në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një person i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të studentëve, ku si pasojë  e të shtënave janë plagosur 8 persona dhe njëri prej tyre është në gjendje kritike për jetën....
 • Të shtënat me armë zjarri në Vlorë, policia jep detaje

  Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e sotme qytetin e Vlorës. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:40, në lagjen “Pavarësia”, në zonën e quajtur “Kali i Trojës”. Burime zyrtare bëjnë të ditur se gjithçka ndodhi pas një konflikti për motive të dobëta midis dy personave. Ata kanë qëlluar...
 • Të shtëna me armë në Tiranë, shkak konflikti mes dy shoferëve

  Tiranë/Një konflikt me dy drejtues mjetesh, ka bërë një njëri prej tyre të nxjerrë armën e të qëllojë në ajër. Burime zyrtare bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur gjatë pasdites, në rrugën “Njazi Meka”, Allias. Me të marrë telefonatën në numrin e emergjencave 112, rreth orës 18:30, në...
 • Sekuestrohen 3 armë zjarri, arrestohen 8 persona

  8 persona kanë rënë në pranga të policisë për vepra të ndryshme penale. Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, policia e Fierit bën me dije se janë arrestuar 8 persona në total: Një për armëmbajtje pa leje, 1 për prodhim dhe shitje të narkotikëve, 1 për dhunë...
 • Plagoset me armë pranë pronave të tij, policia shoqëron 1 person

  Një 51-vjeçar nga Saranda është paraqitur në Spitalin e Sarandës, rreth orës 04:17 të mëngjesit, i plagosur me armë zjarri. Embro Çela, 51 vjeç, banues në lagjen nr.1 Sarandë dyshohet se është plagosur me armë zjarri “Pistoletë” në krahun e dorës së djathtë. Pas trajtimit në spitalit Rajonal të...
Emisione