armembajtje pa leje

 • Shkel “arrestin e shtëpisë” dhe takohet me një person të armatosur (Video)

  Dy persona janë arrestuar në Lezhë, njëri prej të cilëve kishte thyer masën e arrestit shtëpiak kurse tjetri posedonte armë pa leje. Dy të arrestuarit me iniciale E.N. 24 vjeç dhe N.K. 28 vjeç po udhëtonin së bashku me makinë në aksin Rrëshen – Milot. Uniformat blu ndërhynë duke...
 • I gjenden dy armë, arrestohet 54-vjeçari (Video)

  Një 54-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës pas informacioneve të marra në rrugë operative se posedonte armë pa leje. Gjatë kontrollit në banesën e tij në lagjen “10 Korriku”, policia gjeti dhe sekuestroi një automatik, një pistoletë dhe fishekë. 54-vjeçari me iniciale V.K. u arrestua në flagrancë për...
 • Nisin kontrollet në Shkodër, dy të arrestuar për armëmbajtje pa leje (Video)

  Dy persona janë arrestuar nga policia në Shkodër gjatë kontrolleve për rritjen e sigurisë dhe për ndalimin e personave që paraqesin rrezikshmëri. Një 30-vjeçar me iniciale D.H. u arrestua në lagjen “Guerrile” pasi gjatë kontrollit në makinën e tij Audi u gjet një pistoletë Beretta me 15 fishekë. Gjithashtu...
 • 21-vjeçari kapet me automatik në kryeqytet

  Një 21-vjeçar me iniciale A.C. është arrestuar nga Policia e Tiranës pas denoncimeve të qytetarëve, të cilët kishin raportuar për një person që dyshohej se qarkullonte i armatosur. Efektivët e Komisariatit Nr.4 në kryeqytet ndaluan në rrugën “Fadil Deliu” 21-vjeçarin, të cilit brenda një çante iu gjet i fshehur...
 • Shpërndante kanabis dhe posedonte pistoletë, arrestohet 28-vjeçari

  Pas denoncimit të qytetarëve, një 28-vjeçar në Vlorë është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje dhe shpërndarje të lëndëve narkotike. I riu me iniciale E.A. dyshohej se shpërndante kanabis në doza të vogla. Gjatë kontrollit në banesën e tij, uniformat blu i gjetën dhe sekuestruan një sasi të...
 • Qytetarët denoncojnë 44-vjeçarin që lëvizte me pistoletë

  Një 44-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës për armëmbajtje pa leje. 44-vjeçari me iniciale G.T. po lëvizte me armë në zonën e Kombinatit dhe u denoncua nga qytetarët, të cilët lajmëruan policinë duke i dhënë përshkrimet e sakta të tij. Gjatë kontrolleve në rrugën “Konferenca e Pezës”, 44-vjeçari...
 • Dhunonte gruan, i gjendet edhe një pistoletë

  Një 50-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij. I arrestuari me iniciale D.P. dhunonte fizikisht bashkëshorten në banesë. Gjatë kontrollit, atij iu gjet edhe një pistoletë me 21 fishekë. Policia thotë se armën e mbante pa leje. 50-vjeçari akuzohet për dhunë në...
 • Kapet një 30-vjeçar

  Një 30-vjeçar me inicialet T.V., banues në Piqeras, Himarë ka rënë në pranga e policisë. I riu akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake shpërthyese dhe municioneve”. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë në vitin 2018 ka caktuar masën...
 • Ekstradohet nga Holanda 39-vjeçari i dënuar me 32 vite (emri)

  Një 39-vjeçar nga Fieri i dënuar me 32 vite burgim për 3 vepra të ndryshme penale, është ekstraduar nga Holanda drejt vendit tonë. Bledar Qemalaj është dënuar me 23 vite burg për vrasje, 8 vite për trafik droge dhe 1 vit burgim për armëmbajtje pa leje. Gjykata e Shkallës...
 • Aksion policor në Tiranë, 5 në pranga dhe 1 në kërkim (emrat)

  Policia e Tiranës ka goditur të armëmbajtjes pa leje dhe katër raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Gjatë kontrolleve të uniformave blu në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit në Territor”, u kapën dhe arrestuan në flagrancë: – Premtim Qendro, 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të...
 • Stresi nën përgjim për më shumë se 7 muaj

  Policia ka publikuar pamjet kur këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, i janë vënë prangat gjysmë lakuriq në shtratin e një dhome hoteli në zonën e Linzës në kryeqytet. Mësohet se ai është i pari nga anëtarët e një grupi kriminal që operonte në fushën e narkotikëve...
 • Kontrolle blic në Shkodër, 1 i arrestuar dhe 10 të shoqëruar

  Forcat e policisë së Shkodrës dhe të FNSH-së kanë zhvilluar aksione të befasishme në qytetin verior për kapjen e personave të kërkuar apo të atyre që qarkullojnë të armatosur. Gjatë kontrolleve u arrestua në flagrancë një 39-vjeçar dhe u shoqëruan në komisariat për verifikim 10 persona. I arrestuari është...
 • “Paskuqan 2”, kapen at e bir me arsenal armësh (video)

  At e bir janë arrestuar nga Policia e Tiranës gjatë një aksioni të koduar “Paskuqan 2”. Në banesën e Azis Xhini 70 vjeç dhe Faris Xhini 19 vjeç në Kamëz, u gjet arsenal armësh dhe municionesh. Uniformat blu kishin marrë informacion në rrugë operative se dy të arrestuarit mbanin...
 • Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

  Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik iu dhe iu sekuestrua një pistoletë. Gjithashtu, në bulevardin “Bajram Curri”, nga kontrolli në një makinë tip “Renault” u...
 • Dhunonte djalin e tij, policia i gjen edhe automatik në banesë

  Një 47-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi dhunonte djalin e tij, si dhe iu gjet armë pa leje. Bilbil Dafku keqtrajtonte dhe dhunonte djalin 15-vjeçar, ndërsa gjatë kontrollit në banesë atij iu sekuestrua një automatik me 2 karikatorë dhe 347 fishekë. Ai u arrestua në flagrancë nga...
 • Emrat/ Qarkullonin me pistoletë, dy të arrestuar në Vlorë dhe Fier

  Dy persona janë arrestuar në Vlorë dhe Fier për armëmbajtje pa leje. Të arrestuarit qarkullonin në qytet të armatosur me pistoletë. Në Vlorë u arrestua Ilir Birçaj 49 vjeç, të cilat në çantën personale iu gjet një pistoletë TT model 54 e mbushur me 7 fishekë. Ilir Birçaj është...
 • Burg për të rinjtë që tentuan t’i iknin policisë

  Gentjan Koçi dhe Ervin Kodra do të qëndrojnë në burg. Janë dy të rinjtë që u përpoqën t’i shpëtonin arrestimit të policisë mbrëmjen e së enjtes në bulevardin Zogu i Parë. Kishin me vete dy pistoleta në makinën e tyre, një fuoristradë Tuareg, dhe nuk pranuan t’i ndalojnë patrullës...
 • Emri/ Me pistoletë në makinë, arrestohet 21-vjeçari në Dhërmi

  Një i ri është arrestuar nga policia pasi lëvizte i armatosur. Në pranga ka rënë Rei Vrapi nga Vlora, i cili u kap brenda një automjeti “BMW X5”. Policia thotë se kishte marrë informacione që 21-vjeçari kishte pistoletë me vete dhe menjëherë u vunë në ndjekje të tij. Në...
 • “Befasi” në Tiranë. Kapet me armë 35-vjeçari, tregon emrin e shokut që ia dha

  Një aksion policor i koduar “Befasia” i bluve të kryeqytetit, ka vënë në pranga një person, ka shpallur në kërkim një tjetër, ndërsa 3 persona të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë. Forcat e Komisariatit Nr.1 arrestuan Gentjan Kërcykun 35 vjeç, i dënuar më parë për drejtim mjeti...
 • Policia ndjek BMW-në e blinduar, 37-vjeçari kapet me pistoletë në makinë

  Një 37-vjeçar nga Lushnja është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje dhe mosbindje ndaj urdhrit të uniformave blu. Julian Sulo ishte duke udhëtuar me një automjet tip BMW të blinduar, kur në lagjen “Gafur Muço” të Lushnjes iu kërkua nga policia të ndalonte për kontroll. 37-vjeçari nuk iu...
Emisione