Arrestime

 • Tiranë, arrestohen dy persona për armëmbajtje pa leje

  Në vijim të punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe në zbatimin të planit të masave për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo mbajnë në banesë  armë zjarri, nga Forca e Posaçme “Shqiponja”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë nr 3 është kapur dhe...
 • Lleshaj: Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit

  Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar menjëherë pas akuzave të bëra nga kreu i opozitës Lulzim Basha. Kyredemokrati tha se Lleshaj dhe Arta Marku e kanë kthyer policinë dhe prokurorinë në instrumenta të represionit politik në shërbim të pushtetit personal dhe të korruptuar të Edi Ramës. Në një...
 • Tensionet në veri të Kosovës, reagime në Prishtinë dhe Beograd

  Ishte një ditë e tensionuar dje në veri të Kosovës për shkak të një aksioni të policisë për arrestimin e disa kontrabandistëve. Disa persona kundërshtuan me armë ndërhyrjen e forcave të policisë, duke lënë të plagosur 4 prej tyre. Policia ka arrestuar 19 zyrtarë dhe doganierë si dhe 9...
 • Aksioni në veri, Haradinaj i përgjigjet Vuçiç

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka dalë në konferencë për aksionin e policisë dhe arrestimin e disa personave – përfshirë zyrtarë të Policisë, Doganës dhe qytetarë. “Ju siguroj që operacioni nuk është vetëm i sotëm, por ndodhë tash e dy ditë. Është në shkallë vendi.Është krejtësisht zbatim i ligjit. Prokurori ka...
 • Thaçi i përgjigjet Vuçiç për ushtrinë

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se deklaratat e homologut të tij serb Aleksandar Vuçiç se ”janë në gjendje gatishmërie për ndërhyrje ushtarake në Kosovë”, janë populiste. “Është deklaratë populiste që kryesisht ka parasysh opinionin e brendshëm në Serbi. Aleksandar Vuçiç e di shumë mirë që nuk mund...
 • Kapen duke vjedhur në market, pranga dy personave

  Policia ka arrestuar në flagrancë dy persona teksa ishin duke vjedhur marketin e shtetasit V.L në Himarë. Në pranga kanë rënë  A.O dhe R.B (15 dhe 18 vjeç) banues në Librazhd. Pas kontrollit fizik, në çantën e shtetasit A.O, shërbimet i gjetën të fshehur 3 doza lëndë narkotike kanabis....
 • Kontrolle të befasishme në kryeqytet (Video)

  Operacioni “Fundjava” ka vënë në pranga disa persona në kryeqytet. Policia bën me dije se si rezultat i operacionit tek Sheshi ‘Nënë Tereza’, nga kontrolli i ushtruar nga Forcat “Shigjeta”, në një çantë dore brenda në automjet, në pronësi të drejtuesit të automjetit shtetasit A.Z, 26 vjeç, banues në...
 • Operacion antidrogë, arrestohen 4 shqiptarë

  Itali- Një operacion antidrogë i kryer nga policia e Firences në bashkëpunim me prokurorinë ka vënë në pranga katër shqiptarë dhe një italian. Referuar medias italiane “FirenzeToday” tre prej tyre janë lënë në “arrest me burg”, ndërsa dy të tjerë në detyrim paraqitje. Gjithashtu mësohet se operacioni është ende...
 • I vodhën furgonin, qytetari njofton Policinë. Pranga 2 personave

  Lezhë- Dy persona janë arrestuar ndërsa një i tretë arriti ti shpëtonte aksionit të uniformave blu. Në prangat e policisë ranë A.M.,41 vjeç, banues në Kurbin dhe E.P.,32 vjeç, banues në Lezhë, pasi në orët e para të mëngjesit të sotëm, në fshatin Ishull-Lezhë, shtetasi me inicialet A.P, njoftoi...
 • Policia kontrolle në kryeqytet, 4 të arrestuar dhe 10 procedohen penalisht

  Policia e kryeqytetit ka kryer një sërë kontrollesh në lokale, automjete dhe ambiente të ndryshme. Si rezultat u arrestuan në flagrancë shtetasit: Y.P., 19 vjeç, banues në Fushë Mëzez, Tiranë, K. P., 36 vjeç, banues në Fushë Mëzez, Tiranë. Janë proceduar në gjendje të lirë dy shtetas për veprën...
 • Arrestimi për “Rinasin”, Rama: Ngushtohet rrethi i keqbërësve

  I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama, pas arrestimit të një tjetër autori të dyshuar si të përfshirë në grabitjen e 9 Prillit në aeroportin e Rinasit. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Twitter, Rama, shkruan se rrethi i keqbërësve po ngushtohet dhe se Policia e Shteti...
 • Ishin në kërkim, pranga dy personave

  Policia e Kurbinit ka arrestuar dy persona të dënuar për vepra të ndryshme penale. 40- vjeçari me inicialet B. S., banues në Kurbin ishte shpallur në kërkim, pasi në Shtator 2016 Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin e ka dënuar me 4 vite burg, për veprën penale “Kultivimi i...
 • Kapen 2 transportuesit me 2 çanta me drogë

  Sarandë – Operacioni antidrogë i koduar  “Likojani” ka vënë në pranga 2 persona dhe ka bërë të mundur sekuestrimin e 22 kg kanabis. Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë patrullimit në afërsi të Likojanit, kanë evidentuar 2 të rinjtë  që po transportonin dy çanta ku brenda tyre kishte drogë. Menjëherë...
 • Plagosën me thikë të riun, arrestohen 2 persona

  Policia e Kurbinit ka arrestuar dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë konfliktuar fizikisht me shtetasin E.M. 23 vjeç, banues në Laç, të cilin e kanë plagosur me thikë. Në pranga kanë rënë V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç, banues në Laç. I riu i plagosur ndodhet në...
 • Protesta në Fier, 4 të arrestuar dhe 41 të proceduar

  Policia e qytetit të Fierit ka vënë në pranga 4 persona dhe ka nisur procedimin për 41 persona, pasi ditën e djeshme morën pjesë në grumbullime të paligjshme dhe kanë mbajtur të bllokuar rrugën duke penguar lëvizjen e lirë të mjeteve. Në pranga ranë  H.H, 59 vjeç, – G.B,...
 • Gjykata e Tiranës lë të lirë 8 të arrestuarit e protestës

  Gjykata e Tiranës la të lirë 8 të arrestuarit e protestës së 5 Marsit para Parlamentit. Gjykata vendosi “detyrim paraqitje” për Lorenc Bezatin, Ervis Gasprin, Adi Mecjën, Ervin Cekën, Lulzim Dacin, Armando Prendin, Miklovan Ndreun dhe Nikoll Cepën. Policia i arrestoi, pasi ata kundërshtuan, goditën me gurë, shkopinj dhe lëndë...
 • Arrestohen 6 policë në portin e Durrësit

  Gjashtë punonjës të Policisë Kufitare në Portin e Durrësit, u vunë në pranga nga kolegët e tyre me akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Në sajë të operacionit të koduar “Kontrollori” u arrestuan në flagrancë punonjësit e policisë, me detyrë të kontrollorit në Port. Efektivët u arrestuan në...
 • Shkodër, pranga dy personave

  Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person, pasi qarkullonte me armë zjarri në qytet. Në pranga ra 54- vjeçari me inicialet  S.K., banues në lagjen “Daniel Matlia”, Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Bahçallek, gjatë kontrollit personal, iu gjet dhe u sekuestrua në cilësinë...
 • Denoncimet e qytetarëve vënë policinë në lëvizje

  Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar në të gjithë territorin 7 raste paligjshmërie duke marrë shkas nga denoncimet e qytetarëve. Katër persona u arrestuan dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht në gjendje të lirë. Konkretisht, në Shkodër u arrestua në flagrancë 22-vjeçari me iniciale D.S., të cilit...
 • Zbardhet vrasja e 35-vjeçarit, u vra nga vëllai i të dashurës

  Tiranë –Një 35-vjeçar ndërroi jetë mbrëmë në Spitalin e Traumës në kryeqytet, pasi shkoi me plagë të rënda në koke. Viktima është Arben Gjeci nga fshati Bastar i Mesëm. Ai u gjet i plagosur në kokë në anë të rrugës nga kalimtarët një ditë më parë dhe u transportua...
1 2 3 7
Emisione