arrestohet shqiptari

 • Fshehu kokainën në park, kapet shqiptari

  Një 34- vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë, në Reggio Emilia. I riu është ndaluar pasi është kapur më 10 doza kokainë dhe më vonë pas një kontrolli të ushtruar në banesën e tij i janë gjetur 24 mijë Euro, raportojnë mediat italiane. Karabinierët ishin duke kontrolluar zonën,...
 • Refuzuan të ndalonin, policia holandeze qëllon ndaj kamionit të shqiptarëve (Foto)

  Një kamion me mallra të vjedhura që drejtohej nga një shqiptar, është bllokuar nga policia në Holandë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën A67 në qytetin Veldhoven. Sipas mediave holandeze, autoritetet i bën shenjë kamionit me targa të huaja që të ndalonte në postbllok, por shoferi refuzoi...
 • Kapet me drogë shqiptari në Itali

  Itali-Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga karbinierët gjatë një kontrolli të ushtruar në terren. Ngjajra ka ndodhur mbrëmjn e së dielës në Piazza Tasso, Firenze. Gjatë një shërbimi karabinierët vunë re dy burra të dyshimtë teksa qëndronin në shesh dhe vendosën ti kontrollonin. Sipas medias italiane “Firenze...
 • Shqiptari arrestohet në aeroportin spanjoll

  Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia spanjolle në aeroportin e ishullit Lanzarote. Sipas mediave vendase, shqiptari paraqiti dokumente të falsifikuara. 35-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, do të udhëtonte drejt Irlandës. Autoritetet kufitare spanjolle zbuluan se dokumentet e shqiptarit ishin false. Ai përdorte identitet të...
 • Shqiptari kapet me sasi të madhe kokaine në Athinë

  Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke gjatë një operacioni anti-drogë. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, posedonte 13.1 kg kokainë, 510 gram heroinë, 1900 Euro dhe dy peshore elektronike. Lënda narkotike u gjet në banesën e tij në lagjen Moschato të Athinës. Autoritetet...
 • Theri me thikë afganin, kapet shqiptari në Athinë

  Policia e Athinës ka mundur të arrestojë një shqiptar për vrasjen e një shtetasi afgan. Ngjarja ka ndodhur në qendër të kryeqytetit grek mbrëmjen e 22 Dhjetorit. Sipas mediave greke, shqiptari qëlloi 3 herë me thikë shtetasin afgan në mes të rrugës në lagjen “Omonia”. Identiteti i tij nuk...
 • Shqiptari truprojë i Kryeministrit Tsipras? Zbulohet e vërteta e 28-vjeçarit në Greqi

  Autoritetet greke kishin marrë informacione të dyshimta për një shqiptar që pretendonte se ishte polic dhe pjesë e stafit të sigurisë së Kryeministrit Alexis Tsipras. Bëhet fjalë për një 28-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit në fakt nuk është bërë i ditur. Ai u identifikua nga policia e Athinës...
 • Sherr masiv, humb jetën 1 person dhe plagosen 7 të tjerë. Pranga shqiptarit

  Një festë beqarie është kthyer në një ngjarje dramatike në Treviso të Italisë. Një 21-vjeçar ka vdekur, pasi është qëlluar me thikë dhe shtatë të tjerë janë plagosur. Ngjarja tragjike ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, teksa të rinjtë ishin duke festuar me mikun e tyre, i cili do...
 • Rumani, arrestohet shqiptari pjesë e grupit grabitës në Spanjë

  Një shqiptar është arrestuar në Rumani, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet spanjolle. Shqiptari ka qenë pjesë e një grupi kriminal që grabiste në Spanjë. Kjo organizatë u shkatërrua në Prill dhe u arrestuan 11 persona. Anëtarët e bandës akuzohen për 85 grabitje. Pas arrestimeve të kryera gjatë...
 • Kapet shqiptari me kokainë me vlerë 100 mijë Euro

  Itali- Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët e Fermos. 30- vjeçari emri i të cilit nuk bëhet i ditur është vënë në pranga gjatë një kontrolli rutinë të policisë italiane. Teksa karabinierët po kontrollonin automjetin tip Fiat Panda, është gjetur një sasi prej 400 gram kokaine e pastër, e...
 • Arrestohet shqiptari që sulmoi ministrin grek të Mbrojtjes

  Policia greke ka zbardhur një ngjarje kriminale të ndodhur 5 vite më parë, dhe ka arrestuar një shqiptar si njërin prej autorëve. Ai është një 23-vjeçar, i cili ishte përfshirë në sulmin që ndodhi ndaj ministrit grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos, që është gjithashtu kreu i partisë “Grekët e...
 • Foto/ Makinën të mbushur me kanabis, arrestohet shqiptari në Greqi

  Kapet sërish drogë shqiptare. Në Greqi është sekuestruar 86 kg kanabis që trafikohej nga një shqiptar. Lajmi është bërë i ditur sot nga mediat greke, të cilat sqarojnë se droga u kap një ditë më parë në Igumenicë. Lënda narkotike ishte fshehur nën dyshemenë e një automjeti të drejtuar...
 • Kërkohej në Gjermani për vrasje, arrestohet në Itali 23-vjeçari shqiptar

  Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar në aeroportin e Malpensas në Itali, pasi kërkohet në Gjermani për një vrasje të ndodhur në qytetin Aachen. Sipas mediave italiane, shqiptari do të udhëtonte me avion drejt Tiranës, por u zbulua se në fakt ai kërkohet nga autoritetet gjermane. Emri i tij nuk...
 • Arrestohet shqiptari, “truri” i rrjetit të kokainës

  Policia greke ka arrestuar një shqiptar, i kërkuar që prej vitit 2016 si “truri” i një rrjeti kriminal të trafikut të kokainës. Ai u arrestua ditën e djeshme në një apartament në lagjen “Kalithea” të Athinës, pronar i një restoranti në Kolonaki. Shqiptari, emri i të cilit nuk është...
 • Dhunë dhe marrëdhënie intime me partneren para fëmijës, arrestohet shqiptari

  Një 39-vjeçar shqiptar në Itali është arrestuar nga policia pas denoncimit të bërë nga partnerja e tij. 24-vjeçarja e kallëzoi shqiptarin për dhunë fizike dhe psikologjike. Sipas saj, kjo situatë ka vazhduar prej disa vitesh, që prej vitit 2014. Por, ajo kishte frikë ta denonconte shqiptarin deri sa gjeti...
 • Vritet 13-vjeçarja në Greqi, arrestohet një shqiptar

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Amfissa të Greqisë, ku u vra me armë një vajzë 13-vjeçare rome. E mitura u qëllua me çifte dhe ndërroi jetë në spital. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ndërsa policia greke u vu menjëherë në lëvizje. Në pranga ka rënë...
 • Arrestohet një shqiptar me drogë në Greqi

  Një sasi e konsiderueshme lënde narkotike u kap nga policia greke në afërsi të Janinës. Një shqiptar që udhëtonte me një automjet u arrestua, ndërsa në makinë atij iu bllokuan disa çanta me lëndë narkotike. Burime zyrtare të Policisë së Shtetit në Shqipëri thanë se pas komunikimeve që kanë...
 • Shqiptari i shet kanabis policit grek

  Nuk e kishte menduar se klienti i tij ishte në fakt një polic i infiltruar. I dorëzoi sasinë e hashashit për të cilën kishte rënë dakord dhe më pas e pa veten me pranga në duar. Ky është rasti i një shqiptari të arrestuar në Kalabaka të Greqisë për...
 • Arrestohet në Kakavije shqiptari i dyshuar si terrorist i ISIS

  Autoritetet greke kanë arrestuar një shqiptar të dyshuar si pjesëmarrës në organizatën terroriste të ISIS. Ai u kap në Kakavije ditën e hënë duke udhëtuar me autobusin e linjës drejt Athinës. Sipas mediave greke, shqiptari është nga Berati, ndërsa emri i tij nuk është bërë publik. Dyshohet se destinacioni...
 • “Alarm i kuq” në Interpol, arrestohet shqiptari që kërkohej prej 10 vitesh

  Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga autoritetet greke. Ai është 40 vjeç, ndërsa identiteti i tij nuk është bërë ende me dije. Shqiptari u arrestua në Lamia të Greqisë ditën e hënë, pas një urdhër-arresti të nxjerrë nga Shqipëria në vitin 2009. Sipas informacioneve, shqiptari...
Emisione