Astrit Patozi

 • Patozi: Dekreti, Meta shkeli Kushtetutën

  Kreu i Bindjes Demokratike e cilëson si antikushtetues vendimin e kreut të shtetit për të shfuqizuar datën e zgjedhjeve dhe krejtësisht politik. Ai e akuzon kreun e shtetit se me këtë hap u zhvesh nga detyrimi i tij kushtetues për të qëndruar mbi palët dhe u bë njësh me...
 • Bindja Demokratike shpall ofertën për zgjedhjet

  Në çelje të fushatës elektorale, Bindja Demokrati shpalli ofertën e saj për zgjedhjet e 30 Qershorit. Koordinatori Astrit Patozi tha se në këtë fushatë futet me bindjen për të fituar kundër kandidatëve të mazhorancës. Bindja Demokratike do të garojë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit në 25 bashki. Në...
 • Patozi ndjesë publike (Video)

  Politikani Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan foli edhe për tërheqjen e kandidatëve të saj për kryetar bashkie. Sipas Patozit dy prej kandidatëve janë dorëhequr dhe dy të tjerë i kanë hequr. Ai shtoi më tej se kandidati i Skraparit, i...
 • KQZ regjistron “Bindja Demokratike” në zgjedhje

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi sot regjistrimin në zgjedhjet e 30 Qershorit të Partisë “Bindja Demokratike”, të Astrit Patozit. Me 4 vota pro dhe 1 kundër të kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri, kjo forcë hyn tashmë zyrtarisht në garën elektorale. Bindja Demokratike u regjistrua 2 ditë më parë edhe...
 • Fevziu – Patozit: A është partia e re thikë pas shpine për PD?

  Koordinatori i partisë së re, Bindja Demokratike, Astrit Patozi thotë se projekti i ri politik në prag të zgjedhjeve lokale është produkt i disa personave. Ai shprehet se nuk është hakmarrje ndaj PD-së krijimi i kësaj force politike të spektrit të djathtë, teksa shton se për Partinë Demokratike ndjen...
 • STOP – EMISIONI 168 (SEZONI 4)

  Binjaket shqiptare ngrenë në këmbë Italinë/ Patozi si Ronaldo. Dy binjake shqiptare, Ina dhe Serena Sinani, kanë marrë pjesë në spektaklin “Voice of Italy”, duke ngritur jurinë në këmbë, pas përformancës së tyre me këngën rep “Shumë pis”.Nesër mblidhet parlamenti në seancë plenare, ndërsa opozita ka menduar një tjetër...
 • Binjaket shqiptare ngrenë në këmbë Italinë (Video)

  Binjaket shqiptare, Ina dhe Serena Sinani, kanë marrë pjesë në spektaklin “Voice of Italy”, duke ngritur jurinë në këmbë, pas përformancës së tyre me këngën rep “Shumë pis”. Në videot e tjera të “Stop” do të ndiqni: Astrit Patozi, pasi regjistroi partinë e re “Bindja Demokratike”, tha se ndjehet si...
 • Patozi: Basha bën thirrje për vëllavrasje

  Tashmë e regjistruar si parti politike që do të garojë në betejën elektorale të 30 Qershorit, Bindja Demokratike e ka rreshtuar veten në opozitë, por jo krah atyre që bëjnë thirrje për të moslejuar zhvillimin e zgjedhjeve. Astrit Patozi, nismëtar dhe koordinator i forcës më të re politike të...
 • STOP – EMISIONI 167 (SEZONI 4)

  Demagogjia e udhëtimit me libër/ përbetimi bindës Kryemadhit. Nisma e ministres së kulturës Elva Margariti, që në Ditën Ndërkombëtare të Librit, do të udhëtohej falas në autobusët urbanë të kryeqytetit, nuk ka gjetur zbatim. Gazetarët e “Stop” provuan të udhëtojnë me libër në vend të biletës, në linjën e...
 • Dështon nisma e ministres për udhëtim falas në urbane kush ka libër në dorë

  Nisma e ministres së kulturës Elva Margariti, që në Ditën Ndërkombëtare të Librit, do të udhëtohej falas në autobusët urbanë të kryeqytetit, nuk ka gjetur zbatim. Gazetarët  e “Stop” provuan të udhëtojnë me libër në vend të biletës, në linjën e Kombinatit, Unazës së Re dhe Uzinës së Autotraktorëve,...
 • Astrit Patozi sqaron pozicionin e Rudina Hajdarit në partinë e re

  Koordinatori i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka sqaruar pozicionin e deputetes Rudina Hajdari nëse do të jetë pjesë e kësaj partie të re. I ftuar në “Mbrëmje në ABC” me gazetaren Mirela Milori, Patozi pohoi se ka biseduar me Rudina Hajdarin dhe i ka bërë ofertë që t’i...
 • Patozi në krye të partisë Bindja Demokratike

  Forca më e re politike Bindja Demokratike tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gykatën e Tiranës. Procedura ligjore pritet të formalizohet paraditen e së martës që përkon edhe me afatin e fundit të regjistrimit të partive politike në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për garën elektorale të...
 • Hajdari e Patozi krijojnë parti të re

  “Edhe pse nuk ka shumë kohë ne duam të mos i lëmë demokratët pa një alternativ në 30 Qershor”.  Dhe Rudina Hajdari nuk ka humbur kohë. Dy ditë pas kësaj deklarate deputetja e zgjedhur në krye të grupit të ri parlamentar demokrat, së bashku me ish –nënkryetarin e Partisë...
 • Kriza politike, Astrit Patozi: Duhet rindërtuar sistemi, PD të largojë “skifterat”

  Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi thotë se dalja nga kriza politike pas djegies së mandateve të opozitës, është ndryshimi i këtij sistemi politik. I ftuar në “Mbrëmje në ABC”, Patozi deklaroi se përgjegjësit për këtë situatë janë Edi Rama dhe Lulzim Basha. Ata duhet të bëjnë një hap...
 • Patozi: Betejë e gënjeshtërt në bulevard

  Për protestën e opozitës reagoi edhe ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi. Ai e quan aksionin e udhëhequr nga Lulzim Basha si një betejë të gënjeshtërt nga e cila qytetarët nuk duhet të presin të ketë fitues. “Më mori malli për protestat e Shaban Memisë para vitit 2000, kur...
 • Patozi: Shpirtrat që mund të ketë trazuar dorëzimi i Saimir Tahirit

  Ish- deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar lidhur me dorëheqjen e ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një status në rrjetin social Facebook, Patozi shkruan se nëse Saimir Tahiri paska qenë një peshk i vogël, siç po thuhet, atëherë rrugë të mbarë gjuetisë së “peshkaqenëve”, pavarësisht...
 • Patozi: Problemet në PD nuk i zgjidh statuti

  Teksa demokratët presin mbledhjen e Kuvendit Kombëtar dhe miratimin e ndryshimeve statutore, ish- nënkryetari i kësaj partie, Astrit Patozi nuk e kursen ironinë ndaj Lulzim Bashës të cilin e sheh si të vetmin përgjegjës për krizën që ai thotë se ndodhet Partia Demokratike. Dalja nga kriza, thotë ai, nuk...
 • PD kërkoi rrëzimin e “20 Shkurtit”, tërhiqet pas reagimeve nga ish të përndjekurit

  Dy javë pasi depozituan në Kuvend një nismë ligjore për shfuqizimin e 20 Shkurtit që njihet si dita e rrëzimit të bustit të diktatorit Enver Hoxha dhe e përkujtimit të viktimave e krimeve të komunizmit në Shqipëri, Partia Demokratike është tërhequr. Në projektligjin që mban firmën e 9 deputetëve,...
 • Patozi: Basha të bëjë transparencë për kontratat e lobimit

  Edhe brenda Partisë Demokratike, kryetarit Lulzim Basha i kërkohen sqarime për dyshimet e ngritura nga mediat ndërkombëtare, si revista amerikane “Mother Jones” dhe artikujt e publikuar në “New York Times” dhe “Zëri i Amerikës”, në lidhje pagesat e bëra nga një kompani offshore me pronarë rusë, për lobim në...
 • PD hesht për akuzat e Patozit për lejet e ndërtimit

  Partia Demokratike po hesht për akuzat e bëra një ditë më parë nga ish- Nënkryetari i kësaj force politike, Astrit Patozi. Patozi e akuzoi kreun e demokratëve për korrupsion gjatë kohës kur drejtonte Bashkinë e Tiranës me lejet e ndërtimit dhe pallatet e ndërtuara ndër vite, si dhe blerjen e...
Emisione