atentat

 • Foto/ Ky është ish agjenti grek që ekzekutoi Dëfrim Kasmin

  Efthymiou Efthymious, 41 vjeç, lindur e banues Arta Greqi është personi që ekzekutoi mbrëmjen e së hënës Dëfrim Kasmin. “Shtetasi grek është vetëdeklaruar si ish-punonjës i forcave speciale të policisë greke nga viti 1992 deri në vitin 2012, kohë në të cilën ai është përjashtuar nga kjo strukturë, sepse...
 • Varroset me ceremoni shtetërore në Beograd, Oliver Ivanoviç

  Lule dhe qirinj për Oliver Ivanovic. Pa shumë fjalime dhe pa ceremoni shtetërore është varrosur lideri i serbëve të Mitrovicës. Homazhe kanë bërë edhe politikanët, nga kryeministrja Ana Brnabic dhe përfaqësues të tjerë të politikës. Mijëra njerëz kanë ndjekur liturgjinë e shërbyer nga peshkopi Teodosije nga Kosova. Presidenti Aleksandar...
 • Thaçi e Vuçiç bisede telefonike për vrasjen e Ivanoviçit

  Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ai serb Aleksandar Vuçiç zhvilluan një bisedë telefonike lidhur me hetimet për vrasjen e Oliver Ivanoviçit. Presidenti serb kërkoi që Kosova të pranojë përfshirjen në hetime të palës serbe. Kreu i shtetit kosovar tha se ishte gati të pranonte propozimin e Vuçiç, duke u...
 • Ekzekutimi i Ivanoviçit, Vuçiç në fundjavë vizitë në Kosovë

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, të shtunë dhe të diel do të shkojë në Kosovë, pas atentatit që iu bë politikanit Oliver Ivanoviç mëngjesin e së martës në Mitrovicë. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e presidentit, shkruan Tanjug. Vuçiç do të zhvillojë bisedime me serbët në Mitrovicën...
 • Haradinaj reagon për vrasjen e Ivanoviçi: Akt kriminal dhe i dënueshëm

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka dënuar dhe e ka quajtur një akt kriminal atentatin ndaj Oliver Ivanoviçit në veri të Mitrovicës.  Statusi i Haradinajt: Vrasja e Oliver Ivanoviçit në rrethana të pasqaruara dhe motive të panjohura, është akt kriminal dhe i dënueshëm! Shfrytëzimi i këtij akti tragjik...
 • Atentati ndaj politikanit, Serbia ndërpret bisedimet në Bruksel me Kosovën

  Vrasja në Mitrovicë e liderit të serbëve Oliver Ivanoviç, solli dhe ndërprerjen e menjëhershme të procesit të negociatave Prishtinë-Beograd, i cili ishte planifikuar për të rifilluar këtë të martë në Bruksel. Sipas mediave serbe, delegacioni i Serbisë do të kthehet me urgjence në Beograd pas atentatit të Oliveri Ivanoviçit....
 • Atentati me armë zjarri, identifikohen dy autorët dhe shpallen në kërkim

  Policia e qytetit të Korçës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim dy persona të cilët dyshohen si autorët e atentatit me armë zjarri, ku mbeti i plagosur një 39- vjeçari me inicialet M.Z. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së martës në aksin rrugor Korçë-Ersekë. Njoftimi i policisë: Zbardhet ngjarja e...
 • Atentat me armë zjarri, plagoset një person

  Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së martës në hyrje të qytetit të Korçës. Referuar njoftimit të policisë, mësohet se ngjarja ka ndodhur përgjatë aksit rrugor Korçë-Ersekë. 39- vjeçari me inicialet M.Z banues në Korçë është qëlluar në këmbë nga një person ende i paidentifikuar, i...
 • Atentat 42-vjeçarit që udhëtonte me makinë

  Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri drejt një automjeti Volkswagen me targa AA686BF në fshatin Bruç të Matit. Me automjet udhëtonte 42-vjeçari Dhimitër Lleshaj, i cili fatmirësisht nuk ka pësuar asnjë lëndim nga të shtënat me armë. Ai ka bërë denoncim në polici për këtë ngjarje. Lleshaj...
 • ‘Atentat’ në hundë nënës së 2 fëmijëve

  Kjo është padyshim një ngjarje që nuk ndodh çdo ditë… Nadia Mariscal po shijonte një akullore me dy fëmijët e saj, kur ndjeu një dhimbje therëse në fytyrë. Fillimisht ajo mendoi se ishte goditur nga një gurë apo shkop, por 35 – vjeçarja u trondit kur zbuloi se në...
 • Julian Sula lihet i lirë pas marrjes në pyetje

  Policia e Lushnjes la të lirë Julian Sulën, një nga personat e shoqëruar në lidhje me atentatin e të mërkurës, ku mbetën të vrarë Jurgen Hoxha dhe Samir Latifi. Sula u paraqit mesditën e se premtes në komisariatin e Policisë së Lushnjes për të dhënë deklarime mbi ngjarjen, si...
 • Atentatorëve të Dash Gjokës, iu vranë vëllain në 2013

  Detaje të tjera mësohen rreth dy atentatorëve  të cilët tentuan të vrisnin Dashamir Gjokën. Burime zyrtare nga Policia e Durrësit i thanë tvklan.al se Morel (36 vjeç)  dhe Enkeli (31 vjeç) Kërtalli janë vëllezër të Elvin Kërtallit 37- vjeçarit që mbeti i ekzekutuar mbrëmjen e 26 gushtit të vitit...
 • Emrat e plotë/ Kush janë dy vëllezërit që tentuan të vrisnin Dashamir Gjokën

  Dy ditë pas tentativës për të vrarë biznesmenin nga Sallmone e Shijakut Dashamir Gjoka, arrihen të zbardhen dhe emrat e personave  të dyshuar për ngjarjen. Ndaj 46 vjeçarit që udhëtonte me një mjet të blinduar bashkë me fëmijët u qëllua disa herë me armë zjarri nga një makinë tjetër...
 • Video/ Atentati te “Komuna e Parisit”, publikohen pamjet e plota

  Policia e Tiranës ka arrestuar autorët e atentatit të ndodhur në kryqëzimin e Komunës së Parisit mbrëmjen e së enjtes, ku mbeti i plagosur Mariglen Hoxha, i njohur edhe me emrin Lorenc.   Blutë kanë publikuar pamjet filmike të marra nga një kamera sigurie, që kanë fiksuar momentin kur...
 • Video/ Dëshmitari: Çfarë pashë nga plagosja tek “Komuna e Parisit”

  Një dëshmitari i ngjarjes së të enjtes ku mbeti i plagosur një i ri, ka treguar për tvklan.al detaje nga atentati. Ai ka rrëfyer se një nga automjetet ka ardhur me shpejtësi nga kryqëzim i “Komunës së Parisit” dhe është futur në bllokun e pallateve. Rrëfimi i dëshmitarit: “Fillimisht...
 • Video/ Ja pamjet nga vendi ku ndodhi përplasja me armë

  Një 24- vjeçar mbeti i plagosur në shpatull, si pasojë e shkëmbimit të zjarrit midis disa automjeteve, mbrëmjen e së enjtes në kryeqytet. Tvklan.al sjell video nga vendi i ngjarjes ku grupe të armatosura shkëmbyen zjarr nga automjetet e tyre. Si pasojë e këtij atentati mbeti i plagosur 24-...
 • Foto/ Policia jep detaje: Shkëmbim zjarri tek “Komuna e Parisit”, një i plagosur

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në një nga rrugët më të populluara të kryeqytetit. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e “Komunës së Parisit” në Tiranë. Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca. Nga hetimet paraprake ka rezultuar se ka pasur një...
 • Video/ Plagosje me armë zjarri në Tiranë

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në kryeqytet ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas burimeve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur përballë një lokali tek shkolla “Partizani”. I plagosuri është 31 – vjeçari Mishel. P dhe është transportuar menjëherë në spital ku...
 • Plagosen 3 persona në Shkodër, autori arrestohet në Mal të Zi

  Vetëm pak orë pas plagosjes së 3-fishtë në qendër të Shkodrës u arrestua në Mal të Zi autori i saj. Ai është Aurel Ahi, i cili u ndalua në fshatin Krajë të vendit fqinj nga policia vendase. 25-vjeçari kishte kaluar në këmbë kufirin mes dy vendeve. Kanë qenë banorët...
 • Të shtëna me armë në Tiranë, plagosen dy persona

  Dy persona kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë natës së mbrëmshme rreth orës 23:29 në kryeqytet. Policia e Tiranës njofton se në rrugën “Sabaudin Gabrani” tek ish “Misto Mame” është qëlluar me armë nga një automjet në drejtim të dy personave. Për pasojë,...
Emisione