atentat

 • I burgosuri që tentoi të vriste Presidentin Putin ka një kërkesë…

  Ilya Pyanzin nga Kazikastani i dënuar me 10 vite burg në vitin 2013 me argumentimin se po përpiqej të vriste Presidentin e Rusisë Vladimir Putin, tashmë ka një kërkesë. Ai është penduar dhe ka apeluar që Gjykata ta falë. Kështu ka njoftuar gruaja e tij Marina, raporton gazeta ruse...
 • Atentati ndaj biznesmenit, policia: Kanë qenë dy autorë, kemi sekuestruar pamjet filmike

  Drejtori i Policisë së Tiranës ka dhënë detaje lidhur me atentatin ndaj biznesmenit Tofik Hyka. Sipas drejtorit Ardi Veliut i cili shkoi në vendngjarje, atentati ka ndodhur në orën 10:25. Tofik Hyka fillimisht ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spital në gjendje të rëndë për të marrë ndihmë mjekësore....
 • Atentati ndaj Tofik Hykës, për hakmarrje?

  Në vitin 1995 Tofik Hyka u përfshi në vrasjen e të fortit të Shijakut Dritan Avdyli. Njeriu i Hykës një person nga “4 Rrugët” e Shijakut futi në kurth Dritan Avdylin, i cili u vra nga vrasësi me pagesë Durim Kusi. Kjo ngjarje do të pasohej nga një seri...
 • Ndryshon akuza për agjentin e SHISH

  Florian Bushi, ish-agjenti i SHISH, i akuzuar dhe hetuar nga prokuroria e krimeve të rënda se kishte shitur informacione sekrete nuk do përballet me akuzat në gjykatën e krimeve të rënda. Televizioni Klan ka mësuar se prokuroria nuk arriti të provojë akuzën e korrupsionit pasiv të zyrtarëve të lartë...
 • Plagosja e ish-kampionit të boksit, shpallet në kërkim një i dyshuar

  Policia e Shkodrës shpalli në kërkim një 21 vjeçar me inicialet V.K, që dyshohet se është autor i plagosjes me arme të ish-kampionit të boksit, Nelson Hysa 32 vjeç. Ngjarja ndodhi të shtunën rreth orës 14:30, në Shkodër, kur Hysa po futej në një berberhane. Atentatori, që gjendej në...
 • Atentat në banesë 38 – vjeçarit

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur orët e vona të së mërkurës në Lezhë. Rreth orës 23:55, në Ishull Shëngjin një person ka mbetur i plagosur në këmbë. Bëhet fjalë për një 38 – vjeçar me iniciale A.M. Ai ndodhej në shtëpi, kur u plagos nga një person...
 • Rama: Siguria e Bashës e garantuar, por burimi për kërcënimin kontradiktor

  Gjatë konferencës për shtyp të mbajtur këtë mesditë në ambientet e Kryeministrisë, Kryeministri Edi Rama u pyet edhe për informacionet se ndaj kreut të opozitës, Lulzim Basha po përgatitej nje atentat. Rama tha se nuk ka skenar për ekzekutimin e Bashës, por një informacion që është trajtuar me seriozitetin...
 • Skenar për vrasjen e Lulzim Bashës për të destabilizuar Shqipërinë dhe Rajonin

  Autoritetet shqiptare janë vënë në alarm, pas marrjes së një informacioni për një plan për eliminimin fizik të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Për këtë qëllim, prej fillimit të javës, Garda e Republikës e ka marrë në ruajtje Bashën dhe masat e sigurisë janë shtuar ndjeshëm. Ai lëviz...
 • Plagosja në Shijak, autori kapet në taksi

  Ky është momenti kur policia shoqëron në ambientet e komisariatit të Shijakut autorin e dyshuar të plagosjes me armë të ndodhur mëngjesin e së martës në këtë qytet. Bashkë me të, në pranga ka përfunduar edhe një tjetër person, që akuzohet si bashkëpunëtor.  Ata janë Ismail Nuredini 30 – vjeç,...
 • Vrasja e Cukut: Dy armët ishin të atentatorëve, ish – Drejtorin e Policisë e qëlluan pas shpine

  Policia e Tiranës ka përjashtuar mundësinë që ish – Drejtori i Policisë së Vlorës, Artan Cuku, të ketë qëlluar me armë në momentin e vrasjes. Në këtë konkluzion grupi hetimor ka arritur pas marrjes së përgjigjes së ekspertizës të kryer në duart e ish –zyrtarit të lartë. Nga ekzaminimet...
 • Atentat me armë zjarri në Shijak

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shijak nga një konflikt i çastit. Ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta dhe si pasojë është plagosur në këmbë, me armë zjarri tip pistoletë,  B.K. 25 vjeç, banues në Shijak. I riu ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës...
 • Emri/ Atentat me armë zjarri në Elbasan

  Një 38 vjeçar në Elbasan ka mbetur i plagosur rëndë pasi  është qëlluar  me breshëri armësh nga persona të paidentifikuar. Dritan Kasneci ndodhej i ulur në tavolinat e një lokali në momentin kur autorët  që  lëviznin me makinë kanë qëlluar me armë drejt tij. I plagosuri u dërgua menjëherë...
 • Atentat me armë zjarri, autori shpallet në kërkim

  Policia e Lezhës ka shpallur në kërkim një 22 vjeçar me inicialet Xh.D. Sipas burimeve të policës bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme. 22-vjeçari pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të 24-vjeçarit me inicialet N.N, banues...
 • Plagoset 28 – vjeçari i përfshirë më parë në vrasje

  Një 28 – vjeçar nga Vlora mbeti i plagosur rëndë si pasojë e një atentati të dytë brenda 4 muajsh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:50 të mbrëmjes së të enjtes, në lagjen “Isa Boletini” pranë vendit të quajtur “Kali i Trojës”. Persona të paidentifikuar nga policia kanë qëlluar me...
 • Identifikohet shqiptari i vrarë në Gjermani

  4 ditë pas atentatit të shqiptarit në qytetin Viselhëvedes në Gjermani, është identifikuar 46-vjeçari shqiptar që ishte shënjestra e atentatit. Ai është Kujtim Prenga, ish-oficer i policisë ushtarake në Shqipëri. Prenga ndërroi jetë këtë të martë, pasi nuk u mbijetoi plagëve të rënda. Vrasja e shqiptarit përpara syve të...
 • Detaje/Atentati me armë, plagosen 3 persona

  Vlorë/Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, rreth orës 22:05, një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një lokali në qytetin e Vlorës. Sipas burimeve të policisë ngjarja ka ndodhur në zonën e ambulancës pranë një lokali, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona...
 • 20-vjeçari i shpëton atentatit, e qëlluan 4 herë

  Shkodër-Një i ri i ka shpëtuar për mrekulli një atentati. Policia e Shkodrës thotë se rreth orës 21.30, në lagjen “Ahmet Haxhija”, në vendin e quajtur “Alla kryq”, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Policët kur mbërritën në vendngjarje kanë konstatuar se ka mbetur i plagosur në këmbë...
 • Publikohen pamjet e atentatit të dështuar ndaj Nelgert Patës 3 muaj më parë

  Në 21 Gusht të këtij viti, Nelgert Patës, i cili u vra tre muaj më pas në Zhupan të Fierit, iu bë një atentat pranë 21 Dhjetorit në Tiranë. Televizioni Klan ka siguruar pamjet e këtij atentati, ku Pata mbeti i plagosur lehtë. Pamjet janë regjistruar nga kamerat e...
 • Hapën zjarr drejt furgonit në Velipojë, shkon në 3 numri i të arrestuarve

  Ka shkuar në tre numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur më 26 Shtator të këtij viti, në fshatin Mali Kolaj, Velipojë, ku tre persona hapën zjarr drejt një furgoni pasagjerësh. Pas ndalimit të vëllezërve Edmond dhe Kristian Vushmaqi, efektivët e Shkodrës kanë vënë në pranga edhe babain...
 • Makina tradhëtoi mikun e Nelgert Patës, 34 – vjeçari ia kishte blerë Alinanit mjetin në të cilin u qëlluan

  Kjo makinë në të cilën u qëllua Nelgert Pata ka nxjerrë zbuluar dëshminë e Ari Alinanit, që ditën e atentatit gjendej në drejtimin e saj. 38 –vjeçari nga Delvina ka deklaruar para hetuesve se Patën e njihte vetëm prej 3 ditësh, në kohën kur ai ishte zhvendosur nga Tirana...
Emisione