atentat

 • Fushë Krujë, ekploziv makinës së policit të burgjeve

  Makina e një efektivi të policisë së burgjeve në Fushë Krujë u shpërthye me eksploziv pak orë pas mesnate. Automjeti ndodhej i parkuar përpara ambjenteve të burgut kur u hodh në erë me shpërthim të telekomanduar. Nga shpërthimi nuk pati të lënduar, por vetëm dëme materiale të automjetit dhe...
 • Sinanaj: Nuk kam gisht me atentatet e bujshme

  Julian Sinanaj nuk ka pranuar autorësië për disa atentate të bujshme të ndodhura në Vlorë apo qytete të tjera. Në dëshminë që ka dhënë përpara hetuesve ai ka mohuar të ketë lidhje me vrasjen gjyqtarit Skerdilajd Konomi, atentatin ndaj kryetarit të Komunës Qendër, Fredo Berberi apo edhe në vrasjen...
 • Tiranë, policia parandalon një atentat me bombë

  Efektivët e kryeqytetit parandaluan mbrëmjen e sotme një atentat me bombë të telekomanduar me aparat celularë. Operacioni u krye në një lokal në aksin rrugor Tiranë-Vorë. Policia sekuestroi aparatët celularë, ndërsa vuri në pranga 30-vjeçarin Albert Stafa. Ky i fundit është arrestuar më parë për shfrytëzim prostitucioni. Uniformat  blu...
 • Basha dënon sulmin ndaj kreut të komunës Qendër, Vlorë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dënoi sulmin kriminal ndaj Kryetarit të Komunës Qendër në Vlorë, Fredo Berberi. Duke i uruar shërim të shpejtë, z.Basha e siguron z.Berberi dhe familjen e tij, se Partia Demokratike u gjendet pranë në këtë ditë të vështirë. Basha kërkoi zbardhjen e ngjarjes dhe...
 • Tiranë, një 42 – vjeçar vritet me armë zjarri

    Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e mbrëmjes së sotme në Tiranë. Hasan Talja 42 – vjeç është vrarë me armë zjarri në hyrje të shtëpisë së tij në afërsi të shkollës Mihal Grameno. Policia bën me dije se Talja është qëlluar disa herë me armë...
 • Atentat në shtëpinë e Sabit Brokaj (31 tetor 1998)

  Rreth orës 04:30 të mëngjesit, persona të paidentifikuar akoma, pranë derës së banesës së Sabit Brokaj, kanë ndezur një leckë të lagur me benzinë si dhe kanë hedhur një sasi të konsiderueshme benzine pranë derës së tij. Flaka ka përpirë banesën e Zotit Brokaj duke djegur të gjitha orenditë...
Emisione