babalja

 • Babalja, Salianji: Proces i montuar politikisht

  Të montuar politikisht e ka cilësuar procesin gjyqësor ndaj tij ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, pas daljes nga Gjykata e Tiranës, e cila vendosi ta çojë për gjykim dosjen “Babale”. “Proces i montuar, qytetarët e kanë dëgjuar me provat e prokurorisë. I kërkova të marrin nën arrest Alfred Nushin dhe...
 • Salianji: Përgjimet për “Babalen” i kam marrë nga Prokuroria

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se përgjimet e reja që ka nxjerrë për dosjen “Babale” i ka marrë nga Prokuroria në rrugë zyrtare. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Salianji u shpreh se në procesin për “Babalen” është zyrtarisht i pandehur dhe ka të...
 • “Babalja” arratiset nga Kosova në Hungari

  Merr një tjetër rrjedhë çështja “Babale”, e cila është ende nën hetim nga Prokuroria e Tiranës. Alfred Veliu personazhi kryesor i kësaj historie, i cili kërkoi azil politik në Kosovë pasi u largua nga Shqipëria është arratisur në Hungari. Burime të Televizionit Klan thanë se Veliu ka lënë papritur...
 • Dorëhiqet Fatmir Xhafaj

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur Kryeministri Edi Rama në një postim në Twitter. “Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar. Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në krye të...
 • Florenc Hoxha dëshmon për videon e Alfred Alizotit

  Florenc Hoxha ka qenë i përpiktë me orarin duke hyrë në derën e prokurorisë në orën 9:30 minuta të mëngjesit, për t’u pyetur në lidhje me videon e Fredi Alizotit, ku ai përmend kreun e policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe deputetin Taulant Balla. Ish-kreu i Policisë Bashkiake ka...
 • Balla për Alizotin: Filmimi është bërë në oborrin e PD

  Taulant Balla thotë se kësaj here nuk do të bëjë kallëzim penal, megjithatë video përgjimin e Fredi Alizotit ku përmendet dhe emri tij thotë se është regjistruar në oborrin e Partisë Demokratike dhe nga eksponentë të kësaj force. “Filmimi është bërë në oborrin e SHQUP-it, nga ish-drejtori i Bashkisë...
 • Prokuroria kundër video-përgjimit të Fredi Alizotit

  Fredi Alizoti: Erdhi me mori drejtori i policisë së gjithë Shqipërisë… Prokuroria e Krimeve të Rënda e mohoi këtë thënie të Fredi Alizotit e regjistruar në video-përgjimin që deputeti Salianji publikoi në studion e “Opinion”. Në një sqarim të Prokurorisë thuhet se, kur Fredi Alizoti u mor në pyetje...
 • Basha: Rama krijoi shtetin privat duke fabrikuar dëshmitarë

  Kamera e fshehtë e publikuar në emisionin “Opinion”, ku i arrestuari për çështjen “Babale”, Alfred Alizoti implikon Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë dhe deputetin Taulant Balla, për Lulzim Bashën është dëshmi e krijimit të një shteti privat, përmes së cilit ai thotë se Edi Rama po fabrikon dëshmitarë për...
 • “Babalja”: Basha: Shqiptarët po presin dëshminë e “aktorit”

  Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar, pas akuzave të bëra nga kryeministri Edi Rama, se aktorëve të “Babales” iu premtua Lekë në emër të Bashës. Basha nëpërmjet një njoftimi në Twitter, thotë së shqiptarët po presin të shohin ekspertizën e videos. “Shqiptarët po presin të shohin ekspertizën e...
 • Kthesë në skandalin “Babalja”

  “Ky nuk është zëri Agron Xhafajt, por i Fredi Alizotit, kunatit të Albert Veliut, i njohur me emrin “Babalja”. Në këtë përfundim ka arritur pas 5 muajsh hetime Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe pasi ka marrë përgjigjen nga një laborator ne Londër, për përgjimin e publikuar nga Partia...
 • Krimet e Rënda, fletë-thirrje deputetit të PD

  Prokuroria për Krimet e Rënda i ka dërguar një fletë-thirrje deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Ai duhet të paraqitet në këtë prokurori në orën 09:30 të ditës së premte, për t’u pyetur në lidhje me dosjen “Babalja”. Bëhet fjalë për hetimin e nisur pas publikimit të audiopërgjimit të...
 • Video/ Ky është lokali ku u bë përgjimi i “Babales” në Vlorë

  Lokali që shikoni në pamjet e siguruara nga ABC News, është vendi ku thuhet se u realizua audio-përgjimi midis Albert Veliut, ose i njohur ndryshe si “Babalja” me të supozuarin vëllain e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafa. Një ambient ku shërbehet kafe, në katin e dyte të një pallati,...
Emisione