Baku

 • Meta i kërkon homologut azer heqjen e vizave

  Në kuadër të vizitës në Baku, Presidenti i Republikës Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës së Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Në një njoftim për shtyp nga zyra e Presidentit, thuhet se Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve, si dhe ecurinë e...
 • Meta: Shqipëria, e angazhuar për bashkëpunimin rajonal

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në Forumin e 7-të Global të Bakusë, me temë: “Një Politikë e Jashtme e Re”; mbajti sot një fjalë përshëndetëse në ceremoninë e hapjes, krahas Presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev dhe liderëve të tjerë pjesëmarrës në të. Në fjalën e tij, Presidenti...
 • Meta merr pjesë në Forumin e 7-të Global të Bakut

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur këtë të mërkurë drejt Azerbajxhanit. Kreu i shtetit shqiptar do të marrë pjesë në Forumin e 7-të Global të Bakut, me temë: “Një Politikë e Jashtme e Re”. Presidenti Meta do të mbajë një fjalë në hapje të Forumit dhe do të...
 • Kukësi barazon me Qarabag

  Përfundoi barazim pa gola dhe ky rezultat është mëse i drejtë. Kukësi dhe Qarabag u ndanë në paqe, të cilën nuk e kërkuan. Në fakt të dy skuadrat me franksione loje tentuan të shënonin. Armando Cungu kishte vendosur skuadrën e tij në mbrojtje për të gjetur hapësira pas krahëve...
 • Meta në Baku, takohet me Presidentin e Azerbajxhanit: Bashkëpunim dypalësh në tregti

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë sot në ceremoninë e hapjes së Forumit të 6-të Baku-së, me temë: “Mbyllja e boshllëqeve për krijimin e një shoqërie gjithëpërfshirëse”, ku marrin pjesë një sërë krerë shtetesh dhe qeverish të vendeve të ndryshme, si dhe një numër i madh politik-bërësish dhe...
 • Zjarr në një qendër rehabilitim, vdesin 26 persona

  Një zjarr ka shpërthyer në një qendër të rehabilitimit të drogës në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku duke vrarë të paktën 26 njerëz, shkruan BBC. Pamjet televizive treguan flakë nëpër dritaret e mbyllura të ndërtesave të njëkatëshe. Katër vetë u dërguan në spital, thotë agjencia e lajmeve Azarbaijan APA. Shkaku...
Emisione