Balla

 • Anulimi i zgjedhjeve/ Balla rendit pasojat e dekretit të Presidentit Meta (Video)

  Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit bëri me dije pasojat e dekretit të Presidentit Ilir Meta, për anulimin e datës së zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit. “Presidenti rreket tu argumentojë se është motivi i tij për anulim, pra na...
 • Balla, takime në Bundestag

  Deputeti Gjerman si CDU-së, Mark Hauptman, ka vlerësuar maksimalisht ecurinë e Reformës në Drejtësi si një kusht i përmbushur tashmë për vijimin e rrugës Europiane të Shqipërisë. Ai ka pritur në Berlin kreun e Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla, ku në qendër të diskutimit ka qenë rekomandimin pozitiv pa...
 • Kuvend, Balla: KE i dha Shqipërisë verdiktin e merituar (Video)

  Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, komentoi nga foltorja e Kuvendit vendimin e djeshëm për rekomandimin pozitiv që mori Shqipëria nga Komisioni Europian. Balla, tha se vendi e meriton rekomandimin dhe ai nuk ishte gjë tjetër veçse vlerësim i punës që ka bërë qeveria. “Vendimi i...
 • Balla prezanton 51 kandidatët për këshilltarë të PS-së në Elbasan

  Edhe nga qyteti i Elbasanit teksa prezantoi 51 kandidatët për këshilltarë të PS-së, Taulant Balla, deklaroi sërish se zgjedhjet e 30 Qershorit do të mbahen. “Zgjedhjet do të zhvillohen. Kush guxon të pengojë, qoftë edhe një zgjedhës të vetëm të shkojë për të ushtruar të drejtën e vet, Kodi...
 • Balla: Shtyrja e zgjedhjeve, skenar i pamundur

  Socialistët nuk po e diskutojnë opsionin e shtyrjes së zgjedhjeve lokale. Në përgjigje të deklaratave të aleatëve të demokratëve që duke sjellë precedentin e zgjedhjeve të pjesshme lokale në Kavajë në 2017 kërkojnë që zgjedhjet mos zhvillohen në 30 Qershor, Kreu i grupit kuvendor socialist Taulant Balla, thotë se...
 • Balla: Një parti që nuk hyn në zgjedhje nuk është më parti

  Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla,  deklaroi nga foltorja e Kuvendit se zgjedhjet e 30 Qershorit do të mbahen dhe një parti që nuk merr pjesë në zgjedhje nuk është më parti. “Zgjedhjet e 30 Qershorit do të mbahen dhe apeli im si kryetar i Grupit Parlamentar të shumicës...
 • Balla: Jemi e vetmja forcë politike që mund të qeverisë vendin

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla në përfundim të Kongresit bëri të ditur për mediat edhe një deklaratë të miratuar nga të gjithë pjesëmarrësit. “Sot në Kongresin PS të Shqipërisë ne erdhëm me bindjen e përforcuar se jemi e vetmja forcë politike që mund të qeverisë vendin...
 • Parlamenti miraton strukturën e KLP e KLGJ

  Teksa jashtë mbështetësit e opozitës tentuan të hynin me forcë në sallën e Kuvendit, mazhoranca diskutoi e vetme projektligjet për ngritjen e strukturave të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Prokurorisë. Pas 3 orë fjalimesh 72 deputetet e pranishëm në sallë i dhanë dritën jeshile plotësimit e organeve të...
 • Benešík: Ndiqni shembullin e Çekisë

  Gjatë kohës që deputetët e opozitës po dorëzonin mandatet në Kuvend, përfaqësuesi i Komisioni për Çështjet Europiane në parlamentin çek i ndodhur në Tiranë në një takim me përfaqësues të shumicës, në pozitat e një opozitari i kërkoi opozitarës shqiptarë të mos dëmtojnë perspektiven europiane të vendit. Ondřej Benešík sjell...
 • Balla: PD synon bllokimin e  drejtësisë

  Socialistët janë të bindur se arsyeja që fshihet pas djegies së mandateve nga opozita është bllokimi i Reformës në Drejtësi. Qëndrimi i maxhorancës artikulohet nga kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla dhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. “Asnjë parti politike në Shqipëri nuk ka të drejtë të...
 • Dako e Sejdini jo më në garë për Kryebashkiakë?

  Kryebashkiakët socialistë që kanë konsumuar 3 mandate pritet të mos jenë më në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 30 Qershorit. Ky kufizim i parashikuar në ligj pati pak kohë më parë interpretime të ndryshme, me eksponentë të Partisë Socialiste që deklaruan se ligji nuk kishte fuqi prapavepruese. Por...
 • Basha dënohet për shpifje

  “Njëri prej atyre që zgërdhihet më shumë ka qenë në Gjermani para tre ditësh dhe ka porositur një Toyota Yaris po ta kanë zbuluar”. Për këto akuza ndaj kreut të grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla, Lulzim Basha u shpall fajtor nga Gjykata e Tiranës. Vendimi i dhënë për...
 • Gjyqi Balla-Basha për 3,4 mln eurot

  Në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar seanca e radhës gjyqësore ku Taulant Balla ka paditur kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha për shpifje në lidhje me 3,4 milionë eurot e kapura në Portin e Durrësit. Në seancë nuk ishte as kreu i Grupit Parlamentar socialist, e as Basha. Avokatët...
 • Balla paralajmëron tjetër padi për Bashën

  Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla paralajmëron një tjetër padi ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një postim online, Balla thotë se do të dorëzojë një kallëzim për shpifje ndaj kreut të opozitës dhe ndaj ish-drejtorit të policisë bashkiake Florenc Hoxha, i cili është përmendur si...
 • Balla për Alizotin: Filmimi është bërë në oborrin e PD

  Taulant Balla thotë se kësaj here nuk do të bëjë kallëzim penal, megjithatë video përgjimin e Fredi Alizotit ku përmendet dhe emri tij thotë se është regjistruar në oborrin e Partisë Demokratike dhe nga eksponentë të kësaj force. “Filmimi është bërë në oborrin e SHQUP-it, nga ish-drejtori i Bashkisë...
 • Basha: Rama krijoi shtetin privat duke fabrikuar dëshmitarë

  Kamera e fshehtë e publikuar në emisionin “Opinion”, ku i arrestuari për çështjen “Babale”, Alfred Alizoti implikon Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë dhe deputetin Taulant Balla, për Lulzim Bashën është dëshmi e krijimit të një shteti privat, përmes së cilit ai thotë se Edi Rama po fabrikon dëshmitarë për...
 • Padia e Ballës ndaj Bashës, Gjykata e Krimeve të Rënda shpall moskompetencë

  Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli moskompetencë për padinë e bërë nga kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ndaj kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Balla e paditi Bashën për shpifje pasi ai e akuzoi si të përshirë në rastin e kontrabandimit të 3.4 milionë Eurove te gjetura në...
 • Balla: Vëllai i pritësit të 3.4 mln Euro në zyrë me Bashën

  Një “Toyota Yaris” dhe dy çanta me para që simbolizonin 3.4 milionë Eurot e sekuestruara në Portin e Durrësit ishin surpriza që demokratët rezervuan në seancë plenare për kreun e grupit parlamentar të socialistëve, Taulant Balla. Një tjetër surprizë e priste në sallë Lulzim Bashën. Taulant Balla i vënë...
 • Balla kallëzon Bashën për nxjerrje të sekretit

  Taulant Balla ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Sipas deputetit socialist, me deklaratat e datës 21 Qershor në parlament për një makinë Toyota të porositur në Gjermani dhe një sasi eurosh që pritet të vinin në Shqipëri, Basha ka nxjerrë  fakte...
 • Balla: Opozita bën monolog, ne vazhdojmë me reformat

  Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për mediat tha se opozita nuk bën gjë tjetër veçse monolog me veten. Balla tha se qeveria do të vazhdojë me reformat e saj. “Siç po e ndiqni jemi në kushtet që përballë kemi një opozitë e...
Emisione