bamiresi

 • Të ardhurat nga modelingu, Rita Ora i jep për bamirësi

  Për Rita Orën nuk ka pushim, një vit i mbushur me koncerte, këngë të reja, por edhe bashkëpunime me firma të njohura ku ajo do të jetë imazh. Bashkëpunimi më i fundit është ai me firmën ‘Escada’ në New York. Përmes një fotoje në Instagram, ajo ka prezantuar dizanjin...
 • Shakira vazhdon të mbajë premtimin

  Shakira vazhdon të mbajë premtimin se kur të bëhej e famshme do të ndihmonte fëmijët e varfër. Ajo ka vendosur të ndërtojë dy shkolla në Cartagena dhe Barranquilla të Kolumbisë. 41- vjeçarja tha se nga ky donacion do të përfitojnë më shumë se 2 mijë nxënës. “Nuk ka asgjë...
 • Video/ Në kushte ekstreme varfërie, ‘Opinion’ dhe bamirësit i ndërtojnë shtëpinë

  Katër muaj më parë, emisioni “Opinion” ndërmori një nismë shumë të veçantë dhe të rëndësishme për të ndihmuar familjen Biçaku. Kjo familje e cila u identifikua nga ‘Fundjave Ndryshe’, jetonte në kushte të varfërisë të tejskajshme mes sëmundjeve, mungesës së një shtëpie, pamundësisë për t’u ushqyer dhe për t’u...
 • Reperi dhuron 1 milionë Dollarë

  Reperi i famshëm kanadez Drake ka dhuruar 1 milionë Dollarë njerëzve të ndryshme në Majemi. Ai ka publikuar videoklipin e tij më të fundit të titulluar “God’s plan” ku shfaqet duke dhuruar para dhe lodra familjeve të ndryshme. Shumë nga paratë ai i ka depozituar në qendrat e ndryshme...
 • Mori 370 mijë dollarë për 20 dollarët që dhuroi, çudit sërish i pastrehu

  Një i pastrehë, i cili ndihmoi një shofere të bllokuar me 20 dollarëshin e tij të fundit, ka bërë plane për të dhënë për bamirësi një pjesë të shumës prej 370 000 dollarësh që ai mori si “shpërblim” për gjestin e tij. Xhoni Bobbitt, 34 vjeç i erdhi në...
 • 12 mijë çorape për bamirësi

  Dëshira më e madhe e këtij 88 vjeçari është që të ndihmojë fëmijët e pastrehë. Bob Rutherford ka thurur rreth 12 mijë çorape, të cilat ua ka dhuruar qendrave të bamirësisë, për të gjithë të pastrehët në Kanada.  Pas vdekjes së gruas së tij në vitin 2010, Rutherford vendosi...
 • Vdes Ministri tunizian i Shëndetësisë

  Ministri i Shëndetësisë i Tunizisë ka ndërruar jetë nga një goditje në zemër, pasi kishte marrë pjesë në një maratonë bamirësie për të ndihmuar në luftimin e kancerit. Slim Chaker, 56 vjeç, u sëmur pasi vrapoi 500 metra dhe ndërroi jetë në një spital ushtarak, raportoi Ministria e Shëndetësisë...
Emisione