bashkia Gjirokastër

 • I groposet banesa, banorja: T’i jap 2 mln Lekë kryetares dhe të më bëjë shtëpinë

  “Stop” ka udhëtuar drejt Gjirokastrës, ku në Shkurt të 2018-s, si pasojë e rrëshqitjeve të dheut janë dëmtuar 3 katet e para të një pallati, në zonën e njohur si Kodra e Shtufit. Por një vit më pas, gjendja mbetet e njëjtë. Banorët thonë se nuk kanë marrë mbështetje...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
 • Në Bashki me diplomë false, largohet punonjësi

  Pak kohë më parë, emisioni “Stop” trajtoi rastin e një punonjësi të Bashkisë së Gjirokastrës, që kishte diplomë të falsifikuar.  Në një përgjigje nga rektorati na u tha se zoti Rigels Malile ishte regjistruar në shkollë, por nuk e kishte mbyllur ciklin akademik. “Stop” është rikthyer në Gjirokastër për...
 • STOP – EMISIONI 114 (SEZONI 4)

  Parlamenti: Një fantazi për qen, deputete-Nafije e kokëvezë. Seanca e sotme parlamentare kishte sërish debate mes deputetëve të shumicës dhe opozitës. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke iu referuar një statusi të kryeministrit për pedagogët grevistë,foli gjatë mbi konceptin e qenit. Nga ana tjetër Elisa Spiropali u përplas me...
 • Specialisti i “Luftëtarit” në Bashkinë e Gjirokastrës zbulohet me diplomë false (video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar mbrëmjen e sotme rastin e një qytetari në Gjirokastër, i cili është i punësuar në Bashkinë e qytetit, por me diplomë të falsifikuar. Në redaksinë e “Stop” erdhi një denoncim ku thuhej se Rigels Malile ka falsifikuar diplomën e gazetarisë, të Fakultetit...
 • STOP – EMISIONI 77 (SEZONI 4)

  Takimi i Ramës me studentët dhe qëndrimet e “doktoreshë” Monikës. Kryeministri Rama u takua sot me studentë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, por njëra nga studentet e pranishme në takim tha, se askush nuk kishte dijeni, që do t’u vinte shefi i qeverisë. E reja dekonspiroi kështu mënyrën, sesi...
Emisione