Baste

 • Gjirokastër, 99 përqind e basteve ulin qepenat pak orë para afatit

  Në qarkun e Gjirokastrës  99% e pikave të basteve sportive kanë mbyllur qepenat vetëm pak orë para se të përfundojë afati. Megjithatë nëpër qytet nga vëzhgimi i ABC News, disa dyqane janë ende hapur, dhe mesa duket ata do të mbyllen nesër kur dhe ato shpallen të paligjshme. Sipas...
 • Rama: Do mbyllim edhe bastet sportive online

  Pak ditë pasi qeveria dërgoi në parlament projektligjin që mbyll nga 1 Janari i 2019-ës të gjitha bastet sportive, Kryeministri ka bërë një tjetër paralajmërim. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Rama u shpreh se  do të mbyllen edhe bastet online. Mbyllja e basteve sportive është edhe risia në...
 • Bastet, paralajmërimi i fundit i Ramës

  Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të mërkurën për herë të fundit të gjithë portalet që ende reklamojnë biznese bastesh, që t’i heqin sa më parë, pasi ndërkohë po punohet për mbylljen e tyre. “Bastet e kazinotë elektronike do të dalin jashtë ligjit në 31 dhjetor. Ama çdo reklamim i...
 • PD: Kompania e basteve e Agron Xhafajt 10-fishoi të ardhurat

  Partia Demokratike pretendon se Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm kanë favorizuar me ardhjen në pushtet kompanitë e bixhozit të vëllezërve të tyre. Me shifra Enkelejd Alibeaj tregon sesi janë rritur në mënyrë progresive fitimet e kompanive të basteve, pas të cilave ai thotë se fshihet Agron Xhafaj, vëllai i...
 • Botërori, shqipëtarët miliona në lloto

  Nja nga bizneset që përfiton më së shumti nga Kupa e Botës në futboll, janë pa dyshim kompanitë e basteve sportive. Të gjesh shumën e saktë se sa lekë  lënë shqiptarët këto ditë nëpër lloto është e vështirë por jashtë kamerave menaxherët e basteve thonë se shifrat janë marramëndase...
 • Sherr në një pikë bastesh, plagoset me thikë 32 – vjeçari

  Një 32 – vjeçar nga Lushnja është plagosur rëndë me thikë, pas një sherri banal pranë një pike bastesh sportive. Julian Sula është sjellë me urgjencë në Tiranë, pasi ka marrë plagë të rënda si pasojë e goditjeve. Sipas informacioneve në vendin e ngjarjes, mësohet se i plagosuri dhe...
Emisione