Baton Haxhiu

 • A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve? (Video)

  “A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve?” Kjo ishte një prej pyetjeve që drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Arian Çani për të ftuarit e tij Arjan Curi dhe Baton Haxhiu. Menjëherë pas pyetjes Curi u përgjigj duke thënë se nëse kryeministri Edi Rama nuk bie...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE HARADINAJT?

  Të ftuar: Baton Haxhiu – Gazetar Mesila Doda  – Ish-deputete Tritan Shehu – Ish Ministër i Jashtëm Paskal Milo – Ish Ministër i Jashtëm Andi Bejtja – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Gazetari Baton Haxhiu dhe ish-deputetja Mesila Doda kanë debatuar ashpër mes tyre mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”...
 • Doda përplaset me Baton Haxhiun, ish-deputetja rrëmben shishen e ujit… (Video)

  Gazetari Baton Haxhiu dhe ish-deputetja Mesila Doda kanë debatuar ashpër mes tyre mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ku diskutohej çështja e korrigjimit të kufijve të Kosovës dhe përplasja në distancës mes Ramës dhe Haradinajt. Debati mes Mesila Dodës dhe Baton Haxhiut kaloi në fyrje dhe...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE FUT DHE PRESIDENTIN NE LOJE!

  Të ftuar: Dashamir Shehi -Kryetar i LZHK-së Mustafa Nano – Gazetar Baton Haxhiu – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Fitim Zekthi – Analist Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje të drejtpërdrejtë: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Mbrëmjen e së enjtes në “Opinion” ka pasur një përplasje mes analistit...
 • OPINION – SI NDRYSHUAN PERSONAZHET NE OPINION!

  Të ftuar: Baton Haxhiu – Gazetar Besnik Mustafaj – Shkrimtar Arta Dade – Politikane Arbi Mazniku – Politikan Fjodora Fjora – Gazetare Genc Ruli – Politikan Arlinda Dudaj – Botuese Gjatë luftës së Kosovës një kronikë e BBC-së e shpalli gazetarin Baton Haxhiu të vdekur gabimisht, ndërkohë që ai...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 650

  Gazi helmues serb dhe nderkombetaret! Te sjellesh ne jete nje femije: Detyre apo e drejte morale! Muzike / Sozia e Tunes kerkon falje! Shendeti juaj/ Ju duhet neurokirurg? Sonte Dr indat Arassi! Shperthen princi i Libofshes: Do bej parti politike! Sotir Qirjaqi kthehet nga Spliti i Kroacise!...
 • OPINION – SHQIPERIA NE DEBATIN KOSOVE- SERBI!

  Të ftuar: Baton Haxhiu – Gazetar Prenc Zogaj – Analist Mustafa Nano – Gazetar Edit Harxhi – Analistr Andi Bejtja – Gazetar Drejtori i Klan Kosovës dhe analisti Baton Haxhiu ka komentuar mbrëmjen e së hënës nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan, darkën e mbrëmshme të Kryeministrit...
 • OPINION – MINISTRI I JASHTEM PERPLAS RAMEN ME METEN!

  Të ftuar: Ilir Meta – President i Repuplikës së Shqipërisë Baton Haxhiu – Gazetar Prenç Zogaj – Analist Mustafa Nano – Gazetar Berat Buzhala – Gazetar Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu komentoi për herë të parë propozimin e kryeministrit Rama për...
 • OPINION – SI I ZHVLEFTESUAN STUDENTET PARTITE POLITIKE!

  Të ftuar: Baton Haxhiu – Gazetar Arbi Mazniku – Nënkryetarë i Bashkisë së Tiranës Mustafa Nano – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Armad Shkullaku – Gazetar Luciano Boco – Deputet i PD-së Edhe pse kryeministri Edi Rama ditët e fundit ka zhvilluar takime me studentë dhe rektorë në ambientet...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 36

  Të ftuar: Floriana Garo dhe Baton Haxhiu...
 • Video/ Garo zbulon çfarë do të bëjë pas lindjes

  Moderatorja Floriana Garo rrëfeu sot në “Kush vjen për drekë”, emocionet e para të shtatzënisë. Garo e përshkroi si emocion mjaft të bukur atë të pritjes së një fëmije, teksa tha se me ardhjen në jetë të vajzës do të fillojë edhe të gatuajë dhe do jetë më e...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE MEDIAVE?

  Të ftuar: Ermal Hasimja, Neritan Sejamini, Mark Marku, Eni Vasili, Baton Haxhiu, Henri Çili, Mustafa Nano Sonte në emisionin “Opinion” është duke u diskutuar për: “Çfarë po ndodh mes Ramës dhe mediave”. Në një panel gazetarësh dhe analistësh ka një debat mes atyre që e mbrojnë dhe e kritikojnë Ramën...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 574

  HENRI CILI vs MAJLINDA BREGU Dorëheqja e Lul Bashës. Pro dhe Kundër JULIAN ZYLA, BATON HAXHIU, ARMAND SHKULLAKU Edi Rama i shpartalloi të gjithe. Po tani? MASSIMO LIVOLSI – ‘Solarin’, cel me i sigurt ne bote tani edhe ne Shqiperi GUIDO BASSI – Mjeku ortoped në spitalin Amerikan INGRID...
 • OPINION – QEVERISJA, EDI RAMA PERBALLE GAZETAREVE!

  Të ftuar: Edi Rama, Baton Haxhiu, Henri Çili, Artan Hoxha, Armand Shkullaku I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama ka përjashtuar një koalicion të mundshëm mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim pas zgjedhjeve të 25 qershorit. I pyetur për një koalicion të mundshëm...
 • OPINION – PERSE PO PERPLASET RAMA ME METEN?

  Të ftuar: Mark Marku, Armand Shkullaku, Artan Hoxha, Henri Çili, Baton Haxhiu, Lorenc Vangjeli I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Armand Shkullaku është shprehur se dy partitë e mëdha kanë shigjetuar partit e vogla, sipas Shkullakut sulmet PS-LSI nuk duhet të merren seriozisht: “Nuk është çudi që ata të...
 • OPINION – PRAPASKENAT E MARREVESHJES RAMA-BASHA!

  Të ftuar: Mesila Doda, Henri Çili, Baton Haxhiu, Agron Duka, Preç Zogaj, Armand Shkullaku Lidhje direkte me: Ben Blushi Të ftuarit e mbrëmjes në emisionin “Opinion”, kanë hezituar, t’i përgjigjen pyetjes se cila nga palët fitoi nga marrëveshja politike mes Ramës dhe Bashës. Pjesë e panelit në emision janë Baton...
 • OPINION – DESHTUAN BISEDIMET, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Baton Haxhiu, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj Gazetari Baton Haxhiu, sonte, në studion e emisionit “Opinion” është shprehur se tërheqja e kandidatit të PS nga zgjedhjet e Kavajës, ka legjitimuar çadrën e opozitës dhe protestën e saj. Haxhiu tha se më parë kjo çadër ka qenë...
 • OPINION – RAMA-META C’PO NODH ME KOALICIONIN?

  Të ftuar: Elisa Spiropali, Baton Haxhiu,  Lorenc Vagjeli, Berat Buzhala, Robert Rakipllari, Fahri Balliu Teksa në emisioni ‘Opinion’ është duke u diskutuar mes gazetarëve dhe analistëve për koalicionin PS-LSI dhe marrëdhëniet mes tyre, gazetari Belndi Fevziu ka bërë një krahasim pikant. Fevziu e krahasoi koalicionin PS-LSI me lidhjet e show...
 • OPINION – KOSOVE-SERBI, ATMOSFERE LUFTE?

  Të ftuar: Baton Haxhiu, Ilir Kulla, Preç Zogaj,  Artur Zheji, Mentor Nazarko Lidhje telefonike me Hashim Thaçin Gazetari Baton Haxhiu, mbrëmjen e sotme, në studion e emisionit Opinion, ka bërë një paralelizëm mes rastit “Panda” dhe trenit të nisur nga Beogradi me mbishkrimin ,“Kosova është Serbi”. Haxhiu tha se...
 • OPINION – ARDHJA E SHEFIT TE CIA-s, RUSIA DHE MAQEDONIA!

  Të ftuar: Ilir Kulla, Baton Haxhiu, Artur Zheji, Redi Shehu, Preç Zogaj, Fatos Klosi Emisioni Opinion në TV Klan ka si temë të mbrëmjes ardhjen e shefit të CIA-s në Tiranë, Rusia dhe Maqedonia. Por në fillim të emisionit, biseda është ndalur në zgjedhjet në Maqedoni. Drejtuesi i emisionit,...
Emisione