Beyonce

 • Kolona zanore e “Mbretit Luan” do të këndohet nga Beyonce

  Tashmë është e konfirmuar. “Can You Feel Love Tonight”, kolonë zanore e filmit “Mbreti Luan” do të interpretohet nga Beyonce. Lajmi u bë i ditur nga aktori Billy Eichner. Kjo gjë ka ekzaltuar shumë fansa, pasi këngëtarja që dublojë zërin e luaneshës Nali. Muzikën për këtë këngë e ka...
 • Beyonce shkak i rekordit të vizitorëve në Muzeun e Luvrit

  Muzeu i Luvrit në Paris përmban disa nga koleksionet më të njohura të artit të të gjithë botës. Me një historik të lashtë sa dhe vetë Parisi, ai është një nga vendet më të famshme, ku vizitorët janë të shumtë. Megjithatë duket se është dashur realizimi i një videoklipi...
 • Edhe Beyoncé këndon në dasma

  Duke iu përshtatur kulturës vendase, me nje fustan tipik festiv, i kuq me të verdhë, zbukuruar me bizhutë tradicionale, Beyonce ka performuar në dasmën më ekstravagante dhe më të kushtueshme të Indisë. Isha Ambani, vajza e një prej personave më të pasur të Indisë dhe Anand Piramal, djali i...
 • Femrat që diktojnë modën

  Nëse bëhet fjalë për veshje dhe tendencat e fundit, të famshmit diktojnë zgjedhjet e njerëzve të thjeshtë. Ashtu si çdo vit kompania e modës Lyst ka publikuar listën me 20 femrat më me influencë në botën e modës. Përzgjedhja është bërë duke marrë në konsideratë veshjet e yjeve të...
 • Foto/ Beyonce dhe Jay-Z të lumtur në Sardenjë

  Beyonce duket shumë elegante veshur me një kostum të thurur me grep, ndërsa u fotografua duke bërë një xhiro me varkë me bashkëshortin Jay-Z në Sardenjë. Këngëtarja 37-vjeçare amerikane duket shumë e dashuruar me burrin e saj, ndërsa po relaksohen në ishullin italian. Beyonce dhe Jay-Z janë duke pushuar...
 • Incident në koncertin e Beyonce

  Koncerti i Beyonce dhe Jay Z në Atlanta, ka përfunduar në kaos. Një fans i dehur është ngjitur në skenë dhe ka ndjekur nga pas çiftin, teksa këta të fundit po realizonin mbylljen e koncertit. Kanë qenë balerinët ata që e kanë pikasur djaloshin dhe i janë vënë pas...
 • Beyoncé “pushton” Koloseun

  Për një ikonë si Beyoncé vendet tabu nuk ekzistojnë. Pas realizimit të videoklipit “Apeshit” në muzeun e famshëm të Luvrit në Paris, diva amerikane kërkon të pushtojë një tjetër kryevepër botërore, Koloseun e Romës. Ylli i muzikës ka nisur procedurat e lejes për realizimin e xhirimeve në parkun arkeologjik...
 • Turneu intim i Beyonce dhe Jay Z

  Nën titullin On The Run 2, turi i Beyonce dhe Jay-Z nuk është vetëm një show i denjë hollivudian, me skena gjigande, performanca që të lënë pa frymë apo kostume madhështore… Koncertet e çiftit të famshëm janë të veshur edhe me intimitet. Beyonce dhe Jay Z kanë vendosur të...
 • Beyonce dhe Jay-Z më të dashuruar se kurrë

  Pavarësisht thashethemeve mbi problemet e martesës së tyre, Beyonce dhe Jay-Z në turneun e tyre të përbashkët, janë parë shumë të afërt me njëri-tjetrin. Ndërsa kënduan më shumë se 40 hite, nga Crazy In Love në 99 Problems, çifti flirtonte, “ngacmonin” njëri-tjetrin dhe mbanin duart. Në një moment, Beyonce...
 • Jay Z pranon tradhtinë ndaj Beyoncé

  Në këngë e tij (4:44), Jay Z kishte ngritur hije dyshimi se kishte tradhtuar bashkëshorten e tij, Beyoncé, por deri më sot nuk e kishte pranuar diçka të tillë. Mirëpo në një intervistë të gjatë përpara gazetarit të Nju Jork Tajms, Dean Baquet, 47-vjeçari rrëfeu për herë të parë...
 • Eminem rikthehet në krye me Beyonce

  Eminem  ka  publikuar  këngën  e  re “Walk on Water”, një  bashkëpunim  me  mbretëreshën  e muzikës  Beyonce.  “Eci  mbi  ujë, por  nuk  jam  Jezusi , unë  eci  në  ujë  vetëm  kur  ngrin” janë  këto vargjet  e fillimit të kësaj kënge.  Eminem ia kushton atë jetës së tij.  Në  vetëm  pak ...
 • Beyonce, pjesë e “Mbreti Luan”

  Kompania Disney ka  njoftuar se mbretëresha e muzikës Beyonce do të jetë pjesë e serisë së radhës “Mbreti Luan” – “The Lion King”.  Këngëtarja do të dublojë  personazhin e Nalas, luanesha  që  është shoqe me  protagonistin  Simba. Filmi vizatimor  do  të publikohet më 19  korrik të vitit 2019. Të...
 • “Madamme Tussauds” tërheq statujën e Beyoncé

  Pas polemikave që shpërthyen në rrjetet sociale për një statujë dylli të Beyoncé, Muzeu i famshëm “Madamme Tussauds” në Nju Jork vendosi tërheqjen e saj. Shkak u bënë reagimet e fansave për ngjyrën e statujës së Beyoncé, e cila konsiderohej tepër e bardhë dhe larg figurës së yllit të muzikës...
 • Beyonce publikon foton e parë me binjakët

  Beyonce ka ndarë me publikun fotografinë e saj të parë me binjakët e saj që tashmë kanë mbushur 1 muaj. Këngëtarja amerikane pohoi gjithashtu se binjakët quhen Sir Carter dhe Rumi. Faktikisht emrat u përfolën nga mediat para se Beyonce t’i sillte në jetë. Fotografia e Beyonce me binjakët...
 • Jay Z rrëfen krizat në çift me Beyoncé

  Jay Z dhe Beyoncé janë një prej çifteve më të suksesshëm në skenat amerikane. Marrëdhënia e hershme e tyre e lidhur në martesë 9 vjet më parë është nga ato të rrallat në showbizin amerikan. Ndonëse në dukje duket si dashuria perfekte, rreperi amerikan pranon për mediat se në...
 • Lista Forbes, të famshmit që fituan më shumë vitin e kaluar

  Është koha që “Forbes” publikon listën me 100 njerëzit e famshëm që kanë fituar më shumë përgjatë vitit të kaluar. Në majë të piramidës është  Sean “Diddy” Combs, i cili fitoi 130 milionë dollarë vitin e kaluar. “BBC” raporton se ai rriti ndjeshëm fitimet duke u ngjitur në vendin...
 • Video/ Adele i jep gjysmën e Grammy-t të saj Beyonces

  Adele ishte triumfuesja e natës në ceremoninë e ndarjes së Çmimeve Grammy. Ajo fitoi 5 të tilla por gjesti që do mbetet gjatë në mendjet e njerëzve, ishte momenti kur ajo theu në gjysmë çmimin e saj të albumit më të mirë të vitit dhe e ndau atë me...
 • Beyonce dhunon të drejtat e autorit?

  Ylli mund të paguajë 20 milionë dollarë dëmshpërblim. Këto janë vargjet e para të këngës “Formation”, të Beyonce, për të cilat ylli i muzikës pop akuzohet se i ka përdorur pa leje, duke thyer të drejtat e privatësisë. Këngëtarja 36-vjeçare është në telashe pasi ka bërë pjesë të klipit...
 • Beyonce tregon barkun në fotosesionin e ri

  Kur Beyonce zbuloi për fansat e saj se ishte shtatzënë me binjakë, posti i saj në Instagram theu një rekord Guinness porsa i përket fotove më të pëlqyera në rrjetet sociale duke kaluar 8 milionë pëlqime. Këngëtarja e hitit “The Lemonade” ka postuar më shumë foto nga fotosesioni ikonë,...
 • 2016 vit i suksesshëm për Beyonce

  Viti 2016 ka qenë sigurisht, viti i Beyonce. Këngëtarja është shoqëruar nga suksese të shumta në karrierë, që kulmuan me publikimin e albumit të fundit, “Formation”. Albumi i fundit i Beyonce ka trajtuar një tema të shumëpërfolura sociale si të drejtat e njerëzve me ngjyrë apo edhe ato personale,...
Emisione