bindja demokratike

 • Patozi: Dekreti, Meta shkeli Kushtetutën

  Kreu i Bindjes Demokratike e cilëson si antikushtetues vendimin e kreut të shtetit për të shfuqizuar datën e zgjedhjeve dhe krejtësisht politik. Ai e akuzon kreun e shtetit se me këtë hap u zhvesh nga detyrimi i tij kushtetues për të qëndruar mbi palët dhe u bë njësh me...
 • BD: PS të tërheqë kandidatin në Shijak

  Bindja Demokratike ka kërkuar tërheqjen nga gara për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit të kandidatit të Partisë Socialiste për Bashkinë e Shijakut, Elton Arbana, i përfshirë në një bisedë telefonike me Astrit Avdylajn, të cilit i kërkohet të ndërhyjë për anulimin e një gjobe. “Bindja Demokratike kërkon tërheqjen e...
 • Debat për rikthimin e PD në KQZ

  Pasi vendosi të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve, Partia Demokratike ka rikthyer në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve edhe përfaqësuesit e saj ligjor, të cilët u panë në mbledhje pas 3 muaj bojkoti të mbledhjeve që pas djegies së mandateve të deputetëve. Prania e tyre...
 • Rrëzohet padia kundër Bindjes Demokratike

  Kolegji Zgjedhor rrëzoi padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 Qershorit, Partinë Bindja Demokratike. Ankimimi u bë pak ditë më parë me argumentin se vendimi i KQZ-së ishte marrë pa u regjistruar më parë ky subjekt politik në gjykatë. Vendimi i togave të zeza...
 • Bashkimi Demokrat Shqiptar padit në kolegj Bindjen Demokratike

  Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për regjistrimin në garën e 30 Qershorit të partisë Bindja Demokratike. Në padi kërkohet shfuqizimi i këtij vendimi dhe çregjistrimi i Bindjes Demokratike, me argumentin se kjo forcë politike është regjistruar në KQZ në...
 • Bindja Demokratike, kandidatë në çdo bashki në zgjedhje

  Pas regjistrimit në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve Bindja Demokratike vendos të përfaqësohet në garën elektorale të 30 Qershorit me kandidatët e saj në çdo bashki. Vendimin e parë politik e ndau me mediat koordinatori i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi. Astrit Patozi  Koordinator i Bindjes Demokratike: Bindja Demokratike është e...
 • KQZ regjistron “Bindja Demokratike” në zgjedhje

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi sot regjistrimin në zgjedhjet e 30 Qershorit të Partisë “Bindja Demokratike”, të Astrit Patozit. Me 4 vota pro dhe 1 kundër të kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri, kjo forcë hyn tashmë zyrtarisht në garën elektorale. Bindja Demokratike u regjistrua 2 ditë më parë edhe...
 • “Bindja” regjistrohet në Gjykatë

  “Bindja Demokratike” është edhe zyrtarisht partia më e re në Shqipëri. Regjistrimi u bë në Gjykatën e Rrethit të Tiranës, pasditen e kësaj të enjte. Për regjistrimin e saj u nevojitën vetëm 4 mijë firma, pasi një prej themeluesve, Andi Përmeti, pranoi mandatin e deputetit dhe u betua të...
 • Fevziu – Patozit: A është partia e re thikë pas shpine për PD?

  Koordinatori i partisë së re, Bindja Demokratike, Astrit Patozi thotë se projekti i ri politik në prag të zgjedhjeve lokale është produkt i disa personave. Ai shprehet se nuk është hakmarrje ndaj PD-së krijimi i kësaj force politike të spektrit të djathtë, teksa shton se për Partinë Demokratike ndjen...
 • Patozi: Basha bën thirrje për vëllavrasje

  Tashmë e regjistruar si parti politike që do të garojë në betejën elektorale të 30 Qershorit, Bindja Demokratike e ka rreshtuar veten në opozitë, por jo krah atyre që bëjnë thirrje për të moslejuar zhvillimin e zgjedhjeve. Astrit Patozi, nismëtar dhe koordinator i forcës më të re politike të...
 • Astrit Patozi sqaron pozicionin e Rudina Hajdarit në partinë e re

  Koordinatori i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka sqaruar pozicionin e deputetes Rudina Hajdari nëse do të jetë pjesë e kësaj partie të re. I ftuar në “Mbrëmje në ABC” me gazetaren Mirela Milori, Patozi pohoi se ka biseduar me Rudina Hajdarin dhe i ka bërë ofertë që t’i...
 • Patozi në krye të partisë Bindja Demokratike

  Forca më e re politike Bindja Demokratike tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gykatën e Tiranës. Procedura ligjore pritet të formalizohet paraditen e së martës që përkon edhe me afatin e fundit të regjistrimit të partive politike në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për garën elektorale të...
 • Hajdari e Patozi krijojnë parti të re

  “Edhe pse nuk ka shumë kohë ne duam të mos i lëmë demokratët pa një alternativ në 30 Qershor”.  Dhe Rudina Hajdari nuk ka humbur kohë. Dy ditë pas kësaj deklarate deputetja e zgjedhur në krye të grupit të ri parlamentar demokrat, së bashku me ish –nënkryetarin e Partisë...
Emisione