Bistricë

  • U mbyt 3 ditë më parë, gjendet trupi i 55-vjeçarit

    Polumbarët e RENEA-s kanë gjetur trupin e pajetë të 55- vjeçarit që u mbyt tre ditë më parë në lumin e Bistricës. “Sot rreth orës 10:15, pas tre ditë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e trupit të 55 vjeçarit  me inicialet A.Sh, në Lumin e Bistricës rreth 300...
  • Gërmimet në luginën e Drinos zbulojnë diçka befasuese

    Përtej këtyre mureve rrethuese që i përkasin periudhës romake mund të zbulohet se çfarë ka ndodhur në këtë luginë. Ndodhet në kryqëzimin mes dy të tillave asaj të Drinos dhe rrugës që të çon në luginën e Bistricës. Këtu në shekullin e VII pati një riorganizim që e transformoi...
  • Policia aksidenton automjetin që transportonte drogë

    Një makinë e policisë ka aksidentuar një automjet që po transportonte drogë në qytetin e Sarandës. Sipas burimeve të ABC News, efektivët e policisë më herët kishin marrë informacion se një makinë, ku ndodheshin dy persona kishte drogë. Mjeti po udhëtonte në rrugën nacionale pranë Bistricës. Policia gjatë ndjekjes...
Emisione