Blendi Fevziu

 • Gjonaj: Shkarkimi i Presidentit, fjalën e fundit e thotë Gjykata Kushtetuese

  Fjala e fundit për shkarkimin e Presidentit të Republikës i takon Gjykatës Kushtetuese, një procedurë kjo e cila u pohua edhe nga Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. E ftuar mbrëmjen e kësaj të enjteje në “Opinion”, Ministrja u pyet nga Blendi Fevziu se kur do të ngrihet kjo gjykatë....
 • Analistët diskutojnë zhvillimet politike të korrikut 2002 (Video Arkiv)

  Zhvillimet intensive të korrikut të vitit 2002 ishin tema e një prej puntatave të emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Për herë të parë më 26 korrik të 2002 me një ceremoni zyrtare u bë rokada e presidentëve, Presidenti Rexhep Mejdani i lëshoi postin Afred Moisiut, ndërkohë që paraditen...
 • Fatos Lubonja: Në Shqipëri nuk shihen interesat e vendit, por të grupeve të caktuara (Video Arkiv)

  Zgjedhjet për President në vitin 2002 duket se kishin kompiluar situatën politike në vend, ndaj dhe emisioni “Opinion” realizuar më 23 Maj 2002 kishte pikërisht këtë si temë diskutimi. Fatos Lubonja një ndër analistët më të njohur në vend ishte përballë gazetarit Blendi Fevziu dhe tha se në Shqipëri...
 • Veton Surroi: Vala e arrestimeve mungesë e sistemit të drejtësisë 2002 (Video Arkiv)

  Pas një vizite në Tiranë ku kishte folur në “Shtëpinë e Librit”, Veton Surroi, publicisti i njohur ishte i ftuar në emisionin “Opinon”, realizuar më datë 19 Shtator të vitit 2002. Gazetari Blendi Fevziu e nisi intervistën me publicistin duke filluar me pyetjet për arrestimin e disa prej ish-komandantëve...
 • Fevziu i përgjigjet ashpër Dakos: Nuk ka b**** asnjë të më thotë mua mos nxirr gjë (Video)

  Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka debatuar ashpër me kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, lidhur me audio-përgjimet e publikuara të dosjes “339”. Insinuatës së kryebashkiakut Dako, i cili pretendon se Blendi Fevziu merr telefonata ku i kërkohet të mos publikojë materiale,...
 • Telefonata me Avdylajn, kryebashkiaku i Shijakut: Nuk i takova, unë nuk i bindem atij (video)

  Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani është një nga zyrtarët që ka rënë në përgjimet e Prokurorisë për dosjen “339/1”. Në përgjimet që ka publikuar të mërkurën gazeta gjermane “Bild”, Ardian Kokomani del në një bisedë telefonike që ka bërë me Astrit Avdylajn, i cili i kërkon që...
 • Përgjimet, Fevziu: Më shumë se kriminale t’i kërkosh shtypit të mbylli gojën (Video)

  Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka kritikuar urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda që kanë ndaluar publikimin në media të përgjimeve të dosjes “339/1” të botuar sot nga gazeta gjermane “Bild” për përgjimet e bandës së Avdylajve në Shijak. Në emisionin “Opinion”...
 • Ilir Meta: I vendosur të mbështes çfarëdolloj qeverie (Video-Arkiv)

  Ilir Meta, një nga figurat më të rëndësishme të Partisë Socialiste dhe ish-kryeministër i vendit ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” më datë 14 Korrik të vitit 2002. Gjatë intervistës, gazetari Blendi Fevziu e pyeti Metën nëse po tentonte të rrëzonte qeverinë e saj periudhe drejtuar nga Pandeli...
 • Intervista e Sekretarit të Përgjithshëm të Frankofonisë për “Opinion” (Video-Arkiv)

  Në vitin 1999 ai ishte një nga politikanët më të rëndësishëm të botës. Boutros Boutros Ghali në atë kohë Sekretar i Përgjithshëm i Frankofonisë dhe ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Në emisionin e realizuar më datë 17...
 • Premtimet e Spartak Ngjelës në zgjedhjet e vitit 2001 (Video-Arkiv)

  Spartak Ngjala, një nga figurat politike në Shqipëri në vitin 2001, ka qenë kandidat për deputet në zonën 38 të Tiranës. Ai ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, realizuar më 18 Maj 2001. I pyetur për premtimet ndaj qytetarëve gjatë fushatës elektorale, Spartak Ngjala...
 • Fevziu – Patozit: A është partia e re thikë pas shpine për PD?

  Koordinatori i partisë së re, Bindja Demokratike, Astrit Patozi thotë se projekti i ri politik në prag të zgjedhjeve lokale është produkt i disa personave. Ai shprehet se nuk është hakmarrje ndaj PD-së krijimi i kësaj force politike të spektrit të djathtë, teksa shton se për Partinë Demokratike ndjen...
 • “Kam 14 vjet përvojë politike”, Gent Cakaj: E kam nisur me shkrime në gazeta

  Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj thotë se ka 14 vjet përvojë politike dhe ka nisur angazhimin kur ishte në shkollë të mesme. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ministri Cakaj u shpreh se fillimisht e ka nisur këtë karrierë duke bërë analiza dhe shkrime politike...
 • 11 Shtator 2001 (Video Arkiv)

  Dosier-11 Shtatori i vitit 2001 ishte një nga ngjarjet më të trishta të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të mbetet në histori. Sulmi në Kullat Binjake, i cili u cilësua si një akt terrorist mori jetën e mbi 3000 personave. Autorësinë e sulmit e mori lideri i...
 • Albanian Divorce Style (Video Arkiv)

  Dosier-Një dokumentar i titulluar “Albanian Divorce Style”, realizuar nga një regjisore bullgare, Adela Peeva, risolli në vëmendjen e publikut fatet dramatike të tre familjeve. Tre djem shqiptarë ishin martuar me 3 vajza të huaja, dy ruse dhe një polake, në kohën e marrëdhënieve shumë të mira mes Shqipërisë dhe...
 • Turizmi në Shqipëri në vitet ’50 – ’70 II (Video Arkiv)

  Dosier- “Turizmi në Shqipëri” është një prej temave që është trajtuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, e cila është ndarë në katër seri. Në këto seri tregohet mënyra se si të huajt e shihnin Shqipërinë turistike të viteve më parë. Në serinë e parë tregohej turizmi i...
 • Arratisjet në vitet e komunizmit (Video-Arkiv)

  Dosier-Në vitin 1945 Shqipëria komuniste mbylli kufijtë me fqinjët dhe tentativat për tu larguar përballeshin me pasoja të rënda. Në vitin 1948 mbyllja u bë edhe më hermetike, ndërsa në vitin 1950 kufijtë ishin të pakalueshëm. Ligjet e vendit ndryshuan dhe tentativa e arratisjes konsiderohej tradhti ndaj atdheut dhe...
 • Maqedonia, zgjedhjet dhe shqiptarët 2011 (Video-Arkiv)

  Dosier-Emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu, realizuar më 31 Maj 2011, i është kushtuar zgjedhjeve në Maqedoni, parë në këndvështrimin e shqiptarëve. 4 parti të mëdha shqiptare dhe një parti tjetër, e cila kandidonte me një kandidat në SHBA, garonin për zgjedhjet e 5 Qershorit të 2011. Ishin zgjedhjet...
 • Eliminimi i Osama Bin Laden (Video Arkiv)

  Osama Bin Laden është një nga emrat që do të mbahet mend gjatë në historinë e botës, si një nga terroristët që tronditi sigurinë e një prej vendeve më të fuqishëm të botës, SHBA. Ai ishte kryeterroristi i globit dhe një prej njerëzve më të famshëm në sensin negativ...
 • Përse Shqipërisë i është cënuar siguria kombëtare? – Nga Blendi Fevziu

  Nga Blendi Fevziu Shqipëria ka përballur dje një nga ngjarjet më të rënda të viteve të fundit. Nuk bëhet fjalë thjeshtë për vjedhjen e disa miliona eurove, shuma ekzakte e të cilave nuk dihet ende e nuk bëhet publike; nuk bëhet fjalë që ngjarja përsëritet identik dy vite më...
 • RUDINA – EMISIONI 10 PRILL 2019

  Blendi Fevziu – Moderator i emisionit “Opinion” Ai është padyshim një nga emrat më të njohur në fushën e medias në Shqipëri. Por përveç gazetarisë, ai ka edhe një pasion tjetër, udhëtimet. Janë të shumta vendet të cilat ai ka vizituar, por së fundmi ai ka qenë në Senegal,...
1 2 3 11
Emisione