Champions;

 • Kush është modelja që “pushtoi” fushën (Foto)

  Një ndër momentet që padyshim po komentohet gjatë, pas finales së Champions League ishte momenti kur një fushën e lojës u fut një tifoze… “Pushtuesja” ishte modelja Kinsey Wolanski, e cila ka mbi 300 mijë ndjekës në Instagram. Ajo u fut në fushën e lojës gjatë gjysmës së parë...
 • Një ditë pas finales së Champions

  Kanë qenë të shumta reagimet një ditë pas finales së Champions ku triumfoi Liverpool. Trajneri i të kuqve thotë se gjithçka ishte perfekte ndërsa tekniku i Totenhem e konsideroi skuadrën e tij të pafat. Liverpoool i vuri qershinë tortës së gatuar gjatë gjithë sezonit fantastik që bëri dhe që...
 • Atletico përmbyset nga Cristiano Ronaldo

  Juventus shkoi në çerekfinalet e Champions League, duke përmbysur humbjen në ndeshjen e parë me Atletico Madrid. Bardhezinjtë, të cilët ishin mundur 2-0 në Madrid, arritën të fitonin 3-0 të martën në Torino falë cilësive të Cristiano Ronaldo. Portugezi shënoi dy herë me kokë dhe më pas siguroi kualifikimin...
 • Berisha beson tek Champions

  Pas vlerësimit të marrë si një nga portierët më të mirë të serie A, Etrit Berisha në një intervistë për “Gazzetta dello Sport” ka inkurajuar skuadrën e tij Atalanta duke shprehur besimin se mund të arrijë të marrë pjesë në Champions League. “Kemi 28 pikë dhe na mungojnë 45...
 • Manchester UTD nuk ndalet me Solskjaer

  Fitorja e tretë në 8 ditë për Manchester United e Ole Gunnar Solskjaer. Një rikthim i Djajve të Kuq, që mundën Bournemouth me rezultatin 4 – 1. Futbollisti që spikati ishte Paul Pogba, shënues i dy golave të parë të sfidës. Mesfushori francez luan më lirshëm me Solskjaer. Në...
 • Inter e Napoli jashtë Champions

  Inter mbeti jashtë Champions League pas barazimit 1 – 1 me PSV të martën në Milano në takimin e fundit të fazës së grupeve. Hollandezët shënuan të parët me Lozano, ndërsa Icardi rivendosi barazimin në pjesën e dytë, por pa ndihmuar skuadrën e tij të kalojë më tej. Inter...
 • Përfitimet ekipeve në Champions

  Kupat e Europës sjellin shumë të ardhura për klubet. Në Champions League ekipet kryesorë kanë përfituar qindramilionë euro secili prej sezonit 1992-1993. Vendi e parë në këtë klasifikim e mban Real Madrid me 778 milionë Euro nga shpërblimet e UEFA-s. Një shumë kolosale e ardhur edhe nga triumfet e...
 • Vështirësitë e klubeve të mëdha

  Pritet gjithnjë që skuadrat e mëdha ta nisin me vrull kampionatin, por sezoni i sivjetshëm po tregon që disa prej tyre po hasin vështirësi. Krizën më të madhe të rezultateve po e përjeton Real Madrid që pas largimit të Ronaldos duket se nuk po gjen ekuilibrin e mëparshëm. Dy...
 • Rekordi i Casillas në Champions

  Të shumtë janë ata futbollistë që do ta kishin ëndërr të luanin një ndeshje në Champions League, qoftë edhe një pjesë të vetme, për të thënë që kanë përjetuar atë emocion. Por një lojtar i vetëm në histori ka arritur të luajë për 20 vite radhazi në këtë garë...
 • Kukësi eliminohet nga Champions

  Kukësi ndalet në turin e dytë të Champions dhe tani aventura do të vijojë në Europa League, falë formulës së re të vendosur nga UEFA. Skuadra e Armando Cungut e humbi 3 – 0 sfidën e kthimit të mërkurën në fushën e Qarabag, ku vendosën 11-metërshat. Takimi luajtur në...
 • Kualifikohet Kukësi

  Kukësi kualifikohet në raundin e parë të Champions League, pas barazimit 1 me 1 në Maltë, kundër Valetës. Pas barazimit 0-0 në “Loro Boriçi”, skuadra verilindore kaloi në fazën tjetër falë golit në fushën kundërshtare. Golit të Santiagos në minutën e 67-të, iu përgjigj gjeorgjiani Dzaria për Kukësin. Ndryshe nga...
 • Çështja Ronaldo, Perez takon agjentin e portugezit

  Transferimi i bujshëm i Kristiano Ronaldos nga Reali i Madridit te Juventusi është më shumë se sa një thashethem merkatoje. Sinjali më i qartë për divorcin e yllit portugez nga 13 herë kampionët e Europës është takimi urgjent i presidentit madrilen Florentino Perez me agjentin e Ronaldos, Horge Mendez....
 • CAS lë Skënderbeun jashtë Champions

  Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka hedhur poshtë kërkesën e Skënderbeut për pezullim të përkohshëm të vendimit të apelit të UEFA-s që e dënoi klubin korçar me 10 vite përjashtim nga aktivitetet europiane. Në një njoftim për mediat, CAS i Lozanës thotë se nuk e ka marrë parasysh...
 • Dua Lipa “ndez” finalen e Champions

  Dua Lipa ndezi atmosferën në stadiumin e Kievit mbrëmjen e të shtunës, në ceremoninë hapëse të finales së Champions League, atë mes Realit të Madridit dhe Liverpulit. Ylli i muzikës britanike me origjinë nga Kosova performoi disa prej hiteve të saj mes të cilave Nju Rules, përpara më shumë...
 • Kievi gati për finalen e Champions

  Akti i fundit i Champiopns League është vetëm pak orë larg. Finalja mes Real Madrid dhe Liverpool është gati. Në Kiev, spanjollët mund të fitojnë trofeun e 13 ndërsa për anglezët do të ishte kupa e 6. Të dy skuadrat kanë mbërritur në kryeqytetin ukrainas gati për një ndeshje...
 • Inter në Champions pas 6 vitesh

  “Dashuroje Interin e çmendur”, thotë kënga e tifozëve zikaltër e në fakt kjo skuadër i çmendi të gjithë mbështetësit e saj në mbarë botën me përmbysjen ndaj Lazios dhe arritjen e vendit të fundit të mbetur në renditje që garantojnë pjesëmarrjen në Champions League. Përballja direkte ishte vërtetë emocionuese...
 • Champions League/ Barcelona dhe Bajern kalojnë në çerekfinale

  Barcelona dhe Bajerni Mynihut plotësuan ekipet çerekfinalitë të Champions League. Ekipi katalanas mundi me rezultatin 3 – 0 Chelsea në “Camp Nou”. Protagonist për Barcelonën ishte Mesi autor i dy golave, i pari vetëm pas 3 minutash lojë. Sfida e parë në Londër u mbyll me rezultatin 1 –...
 • Lojtarët e Real priten nga mijëra tifozë

  Lojtarët e Realit parakaluan mbrëmjen e së dielës me trofeun e kampionit të Europës. Me mijëra tifozë brohoritën idhujt e tyre. Autobusi i hapur u ndal në sheshin Sibeles ku përkrahësit më të zjarrtë nisën festimet që të shtunën. Kapiteni Ramos u ngriti kupën e Champions, për të treguar...
 • Real Madrid fiton Champions League

  Reali i Madridit ka fituar trofeun e 12-të Champions League pasi mposhtën në finale 1 – 4 Juventusin në stadiumin e Cardiffit në Uells. Suksesi erdhi falë dy golave të Cristiano Ronaldos që edhe në këtë takim e tregoi se është ndoshta futbollisti më i mirë në botë për...
 • Monako në çerekfinalet e Champions

  Monako arrin në çerekfinalet e Champions League, pasi përmbysi humbjen 5 – 3 të ndeshjes së parë me Manchester City. Skuadra e principatës fitoi takimin e kthimit me rezultatin 3 – 1 duke eliminuar atë angleze nga turneu. Në garë për trofeun është dhe Atletiko Madridit pas barazimit pa...
Emisione