cigare elektronike

  • Sa e rrezikshme është cigarja elektronike?

    Cigarja elektronike rrit 55% rrezikun e prekjes nga infarkti. Një studim i gjerë vë theksin gjithashtu se cigaret e ashtuquajtura eko rrisin edhe 30% rrezikun e prekjes nga iktusi, depresioni, ankthi. Në këtë studim janë përfshirë 96 mijë persona dhe qëllimi ishte të hidhej dritë mbi përdorimin e cigareve...
  • Cigarja elektronike i merr jetën të riut

    William Brown nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara ka ndërruar jetë pasi cigarja elektronike i ka shpërthyer në fytyrë kështu duke i shkaktuar plagë. Ekzaminuesit amerikanë kanë bërë të ditur se incidenti ndodhi më 27 Janar, në parkingun e një dyqani që shet duhan dhe furnizime me gaz. Menjëherë...
  • Video/ Cigarja elektronike i shpërthen në xhep

    Kamerat e sigurisë brenda një dyqani në Kaliforni kanë kapur momentin dramatik kur një cigare elektronike shpërthen brenda në xhepin e një klienti. Mohamad Abdihdy 24 vjeç, po kontrollonte një televizor që po blinte brenda një dyqani HDTV Outlet në Anaheim të shtunën kur ndodhi shpërthimi. Pamjet treguan se...
Emisione