Çlirim Gjata

 • STOP – EMISIONI 137 (SEZONI 4)

  Ditë dimri apo vere? PD përjashton Rudina Hajdarin. Festimet e ditës së verës u shtynë për të dielën e 17 marsit, për shkak të reshjeve të shiut, që priten këtë të enjte.PD ka vendosur përjashtimin e deputetes Rudina Hajdari, pasi kjo e fundit, në kundërshtim me vendimin e partisë,...
 • Edhe Drejtoreshë Arsimi, edhe studente me kohë të plotë (Video)

  Më 4 Shkurt, emisioni “Stop” në Tv Klan denoncoi rastin e gjimnazit “Skënderbej” në Tiranë të cilit i ishte hequr licenca por vazhdonte të jepte diploma me vulë të Drejtorisë Arsimore Tiranë dhe Ministrisë së Arsimt. Pas zbulimit të këtij skandali, një ditë më pas Ministria njoftoi shkarkimin nga...
 • STOP – EMISIONI 127 (SEZONI 4)

  Seancë parlamentare dhe protestë “last minute”. Paraditen e sotme Kuvendi njoftoi mbajtjen e seancës plenare, që nuk u mbajt të enjten e kaluar, për shkak të protestës.Por në orën 17.00 edhe Partia Demokratike njoftoi mbajtjen e protestës, për të moslejuar punime normale të parlamentit. Rusja mashtruese, menaxhere e agjensisë...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE, CFARE ZGJIDHJE DO TE KETE?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Andi Bejtja – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Alfred Peza – Gazetar Clirim Gjata – Avokat Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje te drejtperdrejtë: Blendi Klosi – Përfaqësues i PS-së Aldo Bumci – Përfaqësues i PD- Së Deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi,...
 • OPINION – C’DO TE NDODHE ME DRITAN DAJTIN?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Clirim Gjata – Avokat Ferdinant Dervishi – Gazetar Besfort Lamallari – Zv Minister i Brenshem Gazetari Ferdinand Dervishi ka treguar në studion e emisionit “Opinion” skemën e krimit të ndodhur në vitin 2009, kur Dritan Dajti u mori jetën katër policëve, në një...
 • “Stop” kallëzon në Prokurori gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu

  Mbrëmjen e së martës, emisioni “Stop” në Tv Klan denoncoi rastin e gjyqtares së Elbasanit, Pajtime Fetahu, e cila ka dhënë dy vendime të njëjta për një truall, por ndryshon vetëm sipërfaqja. Në vendimin e parë, bëhet fjalë për 314 dynym sipërfaqe toke, kurse në vendimin e dytë sipërfaqja...
 • STOP – EMISIONI 98 (SEZONI 4)

  Qeveria Rama në 5 vjet pagoi 102 milionë dollarë për të hequrit nga puna. Kryeministri Rama zhvilloi si cdo të mërkurë takimin e përjavshëm të portalit të bashkëqeverisjes me qytetarët.Ditën e djeshme, pas denoncimit për mbushjen me burgjeve me militantë socialistë, “Zëri i Amerikës” shkroi për kostot në buxhetin...
 • Gjyqtarja Pajtime Fetahu, dy vendime për të njëjtën çështje

  Dafina Peci, banore e fshatit Gjinar në Elbasan, denoncon në emisionin “Stop” në Tv Klan gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu. Sipas saj, gjyqtarja ka falsifikuar një vendim, duke rritur në mënyrë fiktive sipërfaqjen e tokës së saj në Gjinar.Për të njejtën çështje, Pajtime Fetahu ka dhënë dy vendime gjyqësore...
 • STOP – EMISIONI 97 (SEZONI 4)

  Vetëdorëzohet Balili/ Zëri i Amerikës “hyn” në kazan. Mëngjesin e sotëm u mësua lajmi, se i shumëkërkuari Klement Balili u vetëdorëzua në policinë e Tiranës. Por kryeministri Rama e quajti sërish kazan median, që foli për vetëdorëzim, duke thënë, se edhe vetëdorëzimi ishte rezultat i një operacioni të mirëorganizuar....
 • OPINION – AMERIKANI FALS I UNAZES SE RE!

  Të ftuar: Agron Shehaj – Deputet i PD-së Clirim Gjata – Avokat Theodhori Sollaku – Avokat Armend Bajrami – Gazetar Aleksandra Bogdani – Gazetare Afrim Qendro – Drejtor i ARRSH Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qëndro thotë se nuk ka asnjë përgjegjësi për skandalin me kompaninë “DH Albania”,...
 • OPINION – AMARIKANET: KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Alfred Peza – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Gaazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesie Në lidhje direkte: Dritan Laçi – Gazetar Gazetari i emisionit ‘Opinion’, Dritan Laci, të enjten, në një lidhje të drejtpërdrejt nga...
 • ÇFARE PO NDODH MES RAMES DHE METES?

  Të ftuar: Afrim Krasniqi – Analist Ervis Iljazaj – Gazetar Robert Rakipllari – Kryeredaktori i gazetës “Panorama” Preç Zogaj – Analist Çlirim Gjata – Avokat Mos dekretimi i Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm, kandidaturë kjo e rekomanduar nga kryeministri Edi Rama ka sjellë dhe përplasjen e dy...
 • OPINION – VANGJUSH DAKO NE PERGJIMET E TRAFIKANTEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako – Kryetar i Bashkisë së Durrësit Robert Rakipllari – Kryeredaktor i “Panorames: Artan Hoxha – Gazetar Mentor Kikia – Kryeredaktor i “Klan Plus” Mark Marku – Analist Çlirim Gjata – Avokat Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka thënë në emisionin “Opinion” në Tv...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIM APO AKTRIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Çlirim Gjata – Avokat Jetmir Olldashi – Gazetar Ervin Salianji – Deputet i PD-së Avokati Çlirim Gjata, të martën, deklaroi se kallëzimi penal ndaj gazetarit Jetmir Olldashi nuk është i drejtë. Gjata tha në studion...
 • OPINION – E VERTETA E DENONCIMIT TE FUSHE-KRUJES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Basir Collaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Në lidhje direkte: Tauland Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Emiljano Nuhu – Ish-oficer i policisë Ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu ka deklaruar në një...
 • OPINION – FLET GAZETARI QE RREGJISTROI PERGJIMIN XHAFAJ; PIKEPYETJET E ÇESHTJES XHAFAJ?

  Flet gazetari që rregjistroi përgjimin Xhafaj! Jetmir Olldashi – Gazetari që rregjistroi përgjimin Xhafaj! Gazetari investigativ, Jetmir Olldashi, të hënën, ka treguar mënyrën se si kontaktoi me Dëshmitarin X, ose ndryshe Albert Veliun dhe mënyrën e regjistrimit të audio-përgjimit. Olldashi tregoi se përgjimi ishte bërë me stilolaps pasi “Babalja”...
 • OPINION – VELLAI I MINISTRIT XHAFAJ KAPET NE PERGJIM!

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Çim Peka – Gazetar Në lidhje direkte: Gazmend Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Ish ministri i Drejtësisë Gazmend Bardhi, ka deklaruar se përgjimi i publikuar nga PD ditën e hënë, është siguruar nëpërmjet një telefonate. Bardhi tha më tej se...
 • OPINION – ARRESTIME DHE NDESHKIME APO POLITIKE?

  Të ftuar: Mirela Milori, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Çlirim Gjata, Preç Zogaj; Lidhje e drejtpërdrejtë me: Besfor Lamallari Zv/ministëri i Brendshëm, Besfort Lamallari, të martën në darkë ka folur në lidhje me procedimin penal të 23 personave, të cilët janë të dyshuar si të përfshirë në tjetërsimin e pronave...
 • Reforma zgjedhore, konstitucionalistët shprehen skeptikë

  Në ligjin zgjedhor politika ka ndërhyrë para çdo procesi dhe nga viti 2000 deri më tani ai është ndryshuar 7 herë. Në të gjitha rastet të ashtuquajturat reforma janë bërë në limitet e afateve ligjore, pa arritur të realizohet një reformë e thellë. Por kësaj radhe opozita vendosi të...
 • OPINON – TAHIRI PA PASAPORTE; KUSH DO TE JETE PROKURORI I PERGJITSHEM?; ERIC FAYE!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Ylli Manjani, Lorenc Vangjeli, Maks Haxhia, Xhevahir Zhabina, Çlirim Gjata Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, i ftuar në emisionin “Opinion” ku po diskutohet heqja e pasaportës së ish-ministrit, ka treguar disa detaje për këtë çështje. Sipas Haxhiaj, në çështjen Tahiri nuk ka asnjë fakt...
Emisione