como

 • 22 shqiptarë të arrestuar në Itali

  Shfrytëzim i rëndë i prostitucionit. Është kjo akuza për 23 personat e arrestuar nga policia e Milanos. Bëhet fjalë për 22 shqiptarë dhe një grua rumune, të cilët përfunduan në pranga pas një pune hetimore të agjentëve të policisë së Milanos në bashkëpunim me prokurorinë e Como-s. Sipas mediave...
 • Gjendet një qyp me monedha të lashta romake (Foto)

  Arkeologët po studiojnë një qyp me monedha të lashta romake, të gjetur në rrënojat e një teatri të vjetër në veri të Italisë. Monedhat, të paktën 300 të tilla, i përkasin kohës së lashtë romake dhe u gjetën në një qyp prej balte në bodrumin e Teatrit Cressoni në...
 • Tragjedi pas aksidentit, shqiptarja humb fëmijën

  Kanë qenë tragjike pasojat për një shqiptare në Como të Italisë, e cila humbi foshnjen që kishte në bark, pasi u përfshi në një aksident me makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së hënës në rrugën Don Gnocchi, në komunën e Inverigo. 27 – vjeçarja shqiptare, e cila...
 • Gjendet e groposur kufoma e 39-vjeçarit shqiptar

  Kufoma e Besnik Metaj, 39-vjeç është gjetur e groposur në malin Cornizzolo, pranë liqenit të Comos, tërësisht nudo. Zbulimi i trupit të pajetë të shqiptarit u zbulua aksidentalisht ditën e dielë gjatë një pastrimi rutinë të pyjeve. Identifikimi i tij mundi të realizohej nëpërmjet gjurmëve të gishtave, pasi Metaj kishte...
 • Kapen vëllezërit shqiptarë me 32 kg kokainë & 233 mijë euro

  Dy vëllezër shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë së Comos, për trafik ndërkombëtar droge. 34 – vjeç me iniciale Q.N dhe 32 – vjeçari A.N u arrestuan pasi iu gjetën plot 32 kilogramë kokainë dhe 233.950 euro “cash”. Sipas mediave italiane, policisë i lindën dyshime nga një automjet që...
Emisione