DAR Fier

 • Konflikti, DAR Fier ul në detyrë drejtoreshën e shkollës (Video)

  Silvana Seitaj, nga Fieri, i është drejtuar emisionit “Stop” për të denoncuar drejtoreshën e DAR Fier, që sipas saj, e ka ulur në detyrë pas 3 vjetësh në drejtimin e shkollës “Feride Begaj”në Gorishov. Pas disa situatave konfliktuale mes të dyjave, në periudhën Tetor-Nëntor 2018, më 10 Janar 2019,...
 • STOP – EMISIONI 168 (SEZONI 4)

  Binjaket shqiptare ngrenë në këmbë Italinë/ Patozi si Ronaldo. Dy binjake shqiptare, Ina dhe Serena Sinani, kanë marrë pjesë në spektaklin “Voice of Italy”, duke ngritur jurinë në këmbë, pas përformancës së tyre me këngën rep “Shumë pis”.Nesër mblidhet parlamenti në seancë plenare, ndërsa opozita ka menduar një tjetër...
 • STOP – EMISIONI 10 (SEZONI 4)

  Idili i Romeos e Xhuljetës dhe video e ngjarjes në Divjakë. Kryeministri Rama e quajti veten Romeo dhe kundërshtarin politik Lulzim Basha Xhuljeta, në një studio televizive, ndërsa fliste për bashkëpunim për reformat.Në redaksinë e “Stop” ka ardhur një video, ku tegohen gjurmët e plagosjes së një të moshuari...
 • STOP – EMISIONI 165 (SEZONI 3)

  Malësi e Madhe, spitali katandiset në urgjencë, mungojnë mjekët. Emisioni “Stop” ka udhëtuar drejt Malësisë së Madhe, aty ku 55 mijë banorët e zonës vuajnë mungesën e theksuar të mjekëve në spital. Pavioni i maternitetit prej më shumë se 3 vitesh nuk është në shërbim të pacientëve, duke u...
 • Mbaroi gjimnazin, por edhe tre vjet më pas nuk merr dot diplomën

  Flogerta Brakaj ka përfunduar në vitin 2014 shkollën e mesme “Janaq Kilica” në qytetin e Fierit dhe është diplomuar në vitin 2015. Por diplomën nuk ka mundur ta marrë dhe kjo e pengon për regjistrimin në studimet master. “Jam ish – nxënëse e shkollës “Janaq Kilica”. E kam mbaruar...
 • STOP – EMISIONI 69 (SEZONI 3)

  Dezertim në kohë paqeje?! Po c’thonë qytetarët? Pak ditë më parë disa nga komandot e forcave të armatosura, që ndodheshin për një program trajnimi në Britaninë e Madhe, dezertuan dhe nuk u kthyen në atdhe në përfundim të programit. Renaldo ka improvizuar situatën, kur komandot morën vendimin “e vështirë”...
Emisione