deputeti i PS

  • Nën hetim pasuria e deputetit të PS, Bushati: I kam të gjitha të deklaruara

    Gjykata e Apelit të Tiranës ka pranuar padinë e Partisë Demokratike për deputetin socialist Ervin Bushati, të cilin e akuzon për fshehje të pasurisë. Prokuroria e Tiranës i mbylli hetimet edhe pse Gjykata e Shkallës së Parë kishte urdhëruar që të vazhdonte procesi hetimor ndaj Ervin Bushatit. Organi i...
  • Rama: Deputeti i Kurbinit të përjashtohet nga PS

    Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që të përjashtohet nga grupi parlamentar deputeti i Partisë Socialiste në Kurbin, Gjetan Gjetani. Rama foli ashpër ndaj deputetit socialist Gjetan Gjetani, i cili një ditë më parë kritikoi Policinë e Shtetit për situatën kriminale në vend. “Nuk e pashë dhe ka bërë shumë...
  • Alket Hyseni u përgjigjet akuzave

    Deputeti socialist Alket Hyseni i cilëson si gënjeshtra politike akuzat në adresë të tij për përvetësim të një prone në bregdetin e Dhërmiut. Pas urdhërit që i dha Kryeministri në mbledhjen e grupit parlamentar për të sqaruar pozicionin e tij, Hyseni foli në Parlament ku u shpreh i gatshëm...
Emisione