Dhurata

 • FAMILJA!

  Episodi 27 – Pjesa 1 Episodi 27 – Pjesa 2 Episodi 27 – Pjesa 3 Porta e fatit!...
 • Festat, Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë

  Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të institutit “Ramazan Kabashi”, për fëmijët rom dhe ata që vijnë nga familjet në nevojë. Nën ritmet e muzikës, lojës së aktorëve të cirkut dhe humorit, nën kujdesin e veçantë...
 • Kur pema e Krishtlindjeve mbulohet nga dhuratat

  Një nënë e tre fëmijëve është quajtur “egoiste”  dhe e “pështirë”, pasi ka postuar një foto në rrjetet sociale ku pema e saj e Krishtlindjeve nuk duket nga dhuratat. Grumbulli i dhuratave është aq i madh saqë nga pema gjigande duket vetëm maja e saj. Emma Tapping, 38 vjeçe...
 • Më mirë të japësh se të marrësh

  Gëzimi për të bërë dhurata zgjat më shumë tek këta njerëz sesa tek ata që i marrin. Ajo që prej kohësh mendohej se ishte e vërtetë, tashmë është konfirmuar nga një studim i Universitetit të Chicagos dhe disa universitete të tjera amerikane që punën e tyre e kanë publikuar...
 • Një çantë, dhurata perfekte për festa

  Një çantë nuk është kurrë e tepërt për një grua, ndaj dhe është zgjedhja më e mirë për dhuratë, duke qenë se jemi edhe në periudhën e festave të fundvitit. Po çfarë modeli të zgjedhim? Shtëpitë e modës sugjerojnë çantat e vogla, duke qenë se bëhet fjalë për dhuratë,...
 • Çfarë dhurate i bëri Blendi Fevziu, Berishës në fund të emisionit (video)

  Në përfundim të emisionit “Opinion” në Tv Klan, gazetari Blendi Fevziu i dhuroi një stilograf ish-Kryeministrit Sali Berisha. Blendi Fevziu: Zoti Berisha, para se t’ju falenderoj që ishit të studio, do doja siç kemi bërë me disa personalitete të tjerë, t’u dhuroj një stilograf të bërë nga ‘Estel Jewelry’, e...
 • Video/ Një thes me dhurata për të vegjlit, Kryeministri surprizon fëmijët

  Fëmijët e komunitetit rom dhe egjiptian, këtë fundvit kanë marrë një surprizë të cilën me gjasë nuk e prisnin. Në kopshtin e tyre modest ata kanë marrë dhurata, të cilat ua ka dërguar një babagjysh ndryshe, pikërisht Kryeministri Edi Rama. I veshur me kostumin e babagjyshit dhe me një...
 • Dhuratat që nuk duhet t’i bëni kurrë për festat e fundvitit

  Dhjetori është muaji i shumë festave, ku nuk mungojnë dhe dhuratat për miqtë, kolegët, familjarët si dhe për të partnerin. Por, shpesh herë të bësh një dhuratë duhet të mendohesh mirë, pasi përveç shpenzimeve duhet që dhe personi të ndihet i kënaqur dhe i vlerësuar. Sipas “Daly Mail”, këto...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 15 (SEZONI 5)

  Një tour në qendrën tregtare Ring Center, vendi i duhur për të blerë dhuratat e fundivit në kryeqytet. Një pije komplekse, e fuqishme dhe e sofistikuar. Degustojmë dhe shijojmë paspak konjakun e famshëm Hennessy.  ...
 • Video/ Dhurata për ditëlindje i ndryshon jetën babait

  A ka dhuratë më të mirë që një vajzë mund t’i japë babait të saj? Ky është momenti prekës kur një baba i cili shfaqet në video duke festuar ditëlindjen e tij merr një dhuratë nga vajza. Teksa hap zarfin që ndodhej i paketuar në një kuti, ai shpërthen...
 • Cila është dhurata më e shëmtuar që keni marrë ndonjëherë?

  Ndërkohë që Krishtlindjet janë vetëm 9 javë larg, shumica do praktikojnë të qeshurat fals kur dikush t’u japë një dhuratë të cilën nuk do e pëlqejnë aspak. Megjithatë, përdoruesit e rrjetit social Reddit, kur erdhi puna tek mirënjohja, preferuan të mos e tregonin kur morën dhurata të shëmtuara. “Cila...
 • Video/ Babai suprizon djalin për ditëlindjen, nuk i mban dot lotët

  Djaloshi Braheim me 25 korrik mbushi 12 vjeç. Kjo nuk ishte njw ditëlindje si gjithë të tjerat. Atë ditë në fakt, në vend që të festonte ditëlindjen e tij, duhej të luante ndeshjen më të rëndësishme të bejsbollit, sport që duhet më shumë se çdo lloj gjëje. Në këtë...
Emisione