Diber

 • Disa plagë në trup, 6-vjeçari jashtë rrezikut për jetën

  Djali i vogël, i cili orët e para të së mërkurës ra viktimë e plumbave që Jetmir Koxherri zbrazi në drejtim të shtëpisë së të miturit, është jashtë rrezikut për jetën. Burime zyrtare konfirmojnë për tvklan.al se 6-vjeçari, i cili u transportua me helikopter nga spitali i Dibrës drejt...
 • Audio-përgjimi i Bild/ Damian Gjiknuri: Do çoj unë ca çuna, janë problematikë

  Ish-ministri Damian Gjiknuri ka dalë në audio-përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, pjesë e dosjes “184” për zgjedhjet vendore në Dibër. Gjiknuri bisedon me Arben Keshin, drejtor në Ministrinë e Brendshme, me të cilin flet për organizimin e zgjedhjeve. Ndër të tjera, ish-ministri Gjiknuri përmend se do të...
 • Shpërndanin drogë në shkolla e lokale, 3 në pranga

  Tre persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në kuadër të aksionit “Dushaj”, u vunë në pranga Sh.D. 23 vjeç, A.Gj. 24 vjeç dhe G.D. 30 vjeç. Të arrestuarit shpërndanin drogë në doza të vogla në lokale dhe pranë shkollave. Atyre iu sekuestruan doza...
 • Sërish dhunë ndaj bluzave të bardha, vëllezërit godasin mjekun

  Një mjek në Dibër është dhunuar me grushte nga dy vëllezër në ambientet e spitalit të këtij qyteti. Njëri nga dy vëllezërit, A.L. 43 vjeç është arrestuar nga policia, kurse në kërkim mbetet vëllai tjetër me iniciale V.L. Të dy dhunuan dhe goditën me grushte mjekun me iniciale A.M....
 • Basha: Gjiknuri e Ahmetaj blenë votat

  Nga Peshkopia, kryetari i Partisë Demokratike akuzoi me emra konkretë për blerje votash në zgjedhjet vendore të 2016-s. Sipas tij, dosja hetimore 184 përmban fakte kompromentuese për dy ish-ministra të qeverisë Rama. “Janë përgjuar në blerje votash dhe kontakte me Ymer Lalën dhe dy ish-ministra të qeverisë Rama, si...
 • Furgoni përplas për vdekje çiftin e bashkëshortëve

  Dy persona kanë humbur tragjikisht jetën kanë këtë të diel, në një aksident të ndodhur në aksin rrugor Maqellarë-Peshkopi. Gentjan dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç,  udhëtonin me një motoçikletë, kur u përplasën nga një furgon. Përplasja ishte fatale për bashkëshortët të cilët gjetën vdekjen të dy. Ndërkohë, në...
 • 15 vjet dhunë e vuajtje, prindërit-vajzës: Fale, ose për ne je e vdekur

  Donika ka kaluar një kalvar të vërtetë vuajtjesh me familjen e ish-bashkëshortit të saj. E sikur të mos mjaftojë fakti që ajo po rriti e vetme fëmijët në Itali, paragjykimet e ndjekin nga prapa. Opinioni i shtyn prindërit e saj që vazhdimisht t’i kërkojnë që të rikthehet tek martesa...
 • Bora përfshin verilindjen, probleme në qarkullim

  Reshjet e borës pushuan pas mesnate në qytetin e Dibrës, por në zonat e thella kanë nisur problemet. Në qytet trashësia e borës është 10 centimetra, kurse në rrethina ajo ka arritur 30 centimetra. Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe lëvizja e mjeteve dhe e kalimtarëve është bërë e vështirë....
 • Reshje të dendura bore në Dibër, mblidhet Shtabi i Emergjencave

  Reshje të dendura dëbore kanë nisur pasditen e kësaj të hëne në gjithë territorin e Dibrës. Trashësia e borës në qytet ka shkuar afro 8 cm, kurse në lartësi  deri në 15 cm. Nuk raportohen situata të vështira në qarkullim rrugor, por Shtabi i Emergjencave ka ngritur grupet e...
 • Më të kërkuarit e Dibrës, në listë bën pjesë edhe një femër (emrat)

  Policia e Shtetit prej disa ditësh ka nisur publikimin e listës së personave më të kërkuar në qarqet e vendit. Ditë e sotme Policia ka publikuar listën e personave më të kërkuar në qarkun e Dibrës. Ajo që bie në sy në këtë listë është emri i një femre...
 • Policia parandalon përshkallëzimin e konfliktit të armatosur

  Një ngjarje e mundshme kriminale është parandaluar në Dibër nga forcat e policisë, pasi morën informacion për një konflikt mes disa të rinjve. Dy persona, H.K. 25 vjeç dhe M.K. 21 vjeç goditën me mjete të forta A.S. 25 vjeç dhe D.M. 24 vjeç duke i shkaktuar lëndime, e...
 • Dibër/ Vrau me thikë 36-vjeçarin, arrestohet autori

  Policia e Dibrës gjatë orëve të natës, ka bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e vendodhjes së autorit të dyshuar të vrasjes ndodhur në datë 30.09.2018. Në pranga ka rënë Aleksandër Balla, 23 vjeç, banues në fshatin Muhur. Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se Balla, gjatë një konflikti...
 • Zbardhet vrasja e 36-vjeçarit

  Policia e Dibrës ka zbardhur ngjarjen ku mbeti i vrarë me thikë 36-vjeçari Idajet Zogu, duke vënë në pranga 3 persona dhe një tjetër është shpallur në kërkim. Kështu në pranga janë vënë babë e bir, Sami e Blerim Lusha pronar të lokalit ku ndodhi vrasja pasi akuzohen për...
 • Rruga e Shishtavecit drejt shkatërrimit

  Kjo është rruga e re e Shishtavecit në Kukës, e ndërtuar vetëm një vit më parë. Ajo lidh 14 fshatra me njeri-tjetrin, si dhe ka shkurtuar distancën mes Kukësit dhe Dibrës. Mungesa e mirëmbajtjes në segmente të veçanta po e çon drejt shkatërrimit. Autoriteti rrugor shqiptar ka tenderuar mirëmbajtjen...
 • Sherr në një lokal gjatë natës, goditet me thikë pronari

  Një zënkë e ndodhur gjatë natës në ambientet e një lokali në Dibër, ka çuar në plagosjen e një 49-vjeçari. Burime zyrtare sqarojnë se policia u njoftua për konfliktin në fshatin Sohodoll rreth orës 03:00. Gjithçka ndodhi në lokalin e të plagosurit me iniciale B.C. 49-vjeçari u konfliktua me...
 • Arrestohet vajza që ekzekutoi prindërit dhe motrën, pranon krimin

  Blerta Pocesta ka pranuar në polici vrasjen e 3 familjarëve të saj në Dibër të Maqedonisë dhe ndodhet në paraburgim. Pocesta akuzohet se ka vrarë prindërit dhe motrën e saj dhe më pas tentoi ta fshehë autorësinë e krimit, raportojnë mediat italiane. Ngjarja makabre ndodhi në 27 Gusht. Amid...
 • Dibër/ Plagoset 30-vjeçari, dërgohet me helikopter në spital

  Dibër-Një i ri është plagosur me sende të forta në fshatin Deshat. Sipas policisë mësohet se i plagosuri është 30-vjeçari me inicialet J.B, i cili u transportua me helikopter drejt Tiranës, për ndihmë më të specializuar. Menjëherë është ngritur grupi hetimor ku nga verifikimet paraprake dyshohet se dy shtetas...
 • Mbante armë zjarri pa leje, arrestohet

  Dibër- Mbante armë zjarri pa leje, vihet në pranga nga policia. Hasan Koltraka, 53 vjeç, banues në fshatin Arras-Dibër është arrestuar nga policia, pasi në shtëpinë e tij gjendej një armë zjarri pistoletë dhe fishekë. Kanë qenë qytetarët ata që kanë njoftuar efektivët e policisë dhe më pas kjo e...
 • Deputetja: Tërmeti ka dëmtuar me dhjetëra shtëpi

  Deputetja e Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi, thotë se tërmeti 5.1 ballësh i së shtunës ka dëmtuar shumë banesa në Burrel, Bulqizë dhe Klos. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Çupi thotë se banorët janë trembur dhe disa edhe në qiell të hapur. Deputetja...
 • Tritol në magazinën e lokalit, arrestohet 52-vjeçari

  Një 52-vjeçar ka përfunduar në pranga pasi gjatë kontrollit në lokalin e tij, iu gjetën lëndë plasëse, kapsolla dhe fitil zjarrpërcjellës. Policia e Dibrës tha në një njoftim për mediat se është arrestuar në flagrancë Njazi Pilafi, banues në Peshkopi. Atij iu gjetën të fshehura dhe iu sekuestruan në...
1 2 3 6
Emisione