Dita e veres

 • STOP – EMISIONI 139 (SEZONI 4)

  Dita e verës, festë në Elbasan, kryeqytetin e 14 marsit. Dita e verës është festuar sot në Elbasan. Gazetarja e emisionit ‘Stop” ishte në kryeqytetin e kësaj feste, ngaku solli detajet më pikante. Vec kësaj, grupi i xhirimit të “Stop” organizoi edhe miss ballokumin, për atë që hëngri më...
 • Elbasani, simboli i Festës së Verës

  Edhe këtë 14 Mars, Dita e Verës është festuar me një sërë aktivitetesh në Elbasan, në qytetin e traditës. Qytetarë të ardhur nga e gjithë Shqipëria u bënë pjesë e festimeve. Parada e karnavaleve është ajo që çeli festimet e kësaj dite. Nuk munguan as veprimtaritë e ndryshme sportive,...
 • Aktivitetet e Bashkisë së Tiranës për Ditën e Verës

  Të dielën e 17 Marsit, lëreni makinën në shtëpi, merrni fëmijët e shoqërinë dhe bashkojuni festimeve që Bashkia e Tiranës ka organizuar me rastin e Ditës së Verës. Një atmosferë festive e mbushur me më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë do t’ju shoqërojë gjatë gjithë ditës, në...
 • Moti i keq, festimet e Ditës së Verës shtyhen më 17 Mars

  Rreth 80 përqind e qytetarëve të Tiranë kanë mbështetur idenë e kryebashkiakut Veliaj për të zhvendosur festimet për Ditën e Verës të dielën, më 17 Mars, kur pritet të kemi një ditë me diell, duke qenë se në 14 Mars priten temperatura të ulëta dhe me reshje shiu. Kanë...
 • Tirana në festë për Ditën e Verës

  Ndryshimi i Tiranës do vijojë Argëtim, sport, muzikë, produkte artizanale, ushqim i shëndetshëm, ishin ato që çfarë ofroi sot kryeqyteti për të gjithë qytetarët që zgjodhën Tiranën për të kaluar festën e Ditës së Verës. Mijëra qytetarë të të gjitha moshave, të ardhur jo vetëm nga Tirana, por edhe...
 • Basha: Nga “kryeqyteti” i Ditës së Verës, gëzuar të gjithë shqiptarëve

  Pas kryeministrit Edi Rama, edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha ka uruar të gjithë shqiptarët për Ditën e Verës. I pranishëm në Panair, Basha uroi të gjithë shqiptarët për Ditën e Verës. “Dua t’ju uroj nga zemra të gjithë sipërmarrësve, tregtarëve të cilët paraqesin punët e tyre në panair....
 • Dita e verës, Rama: Më shumë punësim

  Urimet për Ditën e Verës, si Kryeministri Edi Rama, ashtu edhe kreu i opozitës Lulzim Basha zgjodhën t’i bëjnë nga qyteti i Elbasanit, i kthyer tashmë në qendrën e festimeve për 14 Marsin. Në panairin “Dita e Verës 2018”, një event tradicional promovues, Kryeministri u takua me përfaqësues të...
 • Dita e Verës show me avion në qiellin e Tiranës

  Atmosfera festive ndihet sot kudo në rrugët dhe në sheshet e qytetit të Tiranës. Kryeqyteti ka veshur ngjyrat e festës, ndërkohë që koha e mirë dhe aktivitetet e shumta të parashikuara nga Bashkia e Tiranës kanë bërë që mijëra qytetarë të dalin shëtitje bashkë me familjet dhe miqtë. Sot...
 • Dita e verës në Elbasan/Pritet të marrin pjesë 200 mijë vetë

  Dita e Verës ka vëmendjen më të madhe sot në Elbasan, aty ku atmosfera është shumë festive. Mendohet se rreth 200 mijë qytetarë do të jenë pjesë e festimeve në rrugët e sheshet e këtij qyteti. Elbasani vazhdon të mbetet epiqendra e kësaj feste pagane. Dita e Verës konsiderohet...
 • Martin Sonka të mërkurën në Sheshin Skënderbej

  Martin Sonka vjen në Shqipëri për të dhuruar spektakël në ajër. Piloti çek i “Red Bull Air Race”, Martin Shonka do të performojë mesditën e së mërkurës në Sheshin Skënderbej.  Ai është ftuar special në 25-vjetorin e themelimit te Federatës se Aeronautikës Shqiptare falë bashkëpunimit të Bashkisë së Tiranës...
 • Qeveria mblidhet në Elbasan për Ditën e Verës

  Kryeministri do ta mbledhë qeverinë të martën dhe të mërkurën në Elbasan në vigjiljen e Ditës së Verës. Pas mbledhjes që do të nisë në orën 12 të ditës së martë është parashikuar një dalje e Kryeministrit për të bërë publike vendimet e marra. Gjate pasdites janë parashikuar dy...
 • STOP – EMISIONI 138 (SEZONI 2)

  Dita e verës mes qytetarëve dhe komedisë së politikanëve… Dita e verës u festua në të gjitha qytetet në Shqipëri. Në Tiranë kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj mes batutash, përuruan rikonstruksionin e Pazarit të Ri. Shumë njerëz dolën nëpër rrugë e sheshe, për t’ju gëzuar ardhjes së pranverës. Edhe...
 • Çfarë la pas Dita e Verës?

  Pse shqiptarët nuk ndryshojnë kurrë! Kryeqyteti u kthye sot në një kazan të vërtetë plehrash. Ngado që të hidhje shikimin vështroje vetëm mbeturina, të cilat ishin hedhur nga “qytetarët” që festuan për disa orë, duke harruar hallet dhe problemet e tyre. Mijëra “qytetarë” të të gjitha moshave kishin pushtuar...
 • Basha uron nga Elbasani shqiptarët për Ditën e Verës

  Urimin për “Ditën e Verës”, kreu i opozitës Lulzim Basha e bëri nga qyteti i Elbasanit, i kthyer tashmë në qendrën e festimeve. Basha u pyet për deklaratat e kryeministrit Rama se opozita po mbështetet nga qarqe të huaja kundër interesave të vendit. Lulzim Basha, Kryetar i PD-së:  Nuk...
 • Ja si do të jetë moti për Ditën e Verës

  Në Ditën e Verës, moti do të jetë me kthjellime e vranësira kalimtare në bregdet dhe në zonat e ulëta, ndërsa vranësira më të dukshme do të ketë në zonat malore – lindore. Temperaturat mbeten të ulëta gjatë orëve të para të ditës, ndërsa në mesditë pritet që temperatura...
 • Elbasani gati për Ditën e Verës

  Elbasani në vigjilje të ditës së verës… atmosferë festive në qytet. Banorët kanë hapur dyert dhe po presin miq. Policia ka marrë masat. “Shërbimi i Policisë Rrugore do të bllokojë orët e para të mëngjesit gjithë bulevardin kryesor dhe rrugët hyrëse në të. Masat do të jenë të tilla...
 • Dita e Verës, rrugët që do të bllokohen

  Policia e Tiranës ka marrë masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e aktiviteteve që do të zhvillohen më datë 14 Mars 2017, për rastin e Festës së Ditës së Verës Për mbarëvajtjen dhe shmangie e incidenteve të mundshme, policia njofton se do ketë bllokim rrugësh,...
 • Dita e Verës, Zonja e parë organizon një festë speciale

  Nën një dekor pranveror, dita e verës është festuar edhe në oborrin e  Presidencës. Por këtu festa ka marrë një dimesion tjetër. Në kopështin presidencial u zhvilluar një festë zonjash, pasi Zonja e parë Odeta Nishani ka ftuar ambasadorët, bashkëshortet e diplomatëve të akreditur në Shqipëri dhe personalitete të...
 • Edhe politika mes Tiranës e Elbasanit

  Politikanët shqiptarë kanë zgjedhur ta festojnë ditën e verës mes Tiranës dhe Elbasanit. Kryeministri i vendit, Edi Rama, pasi ka luajtur një ndeshje basketbolli me ish lojtarë të kombëtares së para 30 viteve, u shfaq optimist se pjesa e mbetur e vitit do të jetë e mirë për shqiptarët....
 • Dita e Verës përplas Policinë me Bashkinë

  Konflikti mes policisë së rendit dhe punonjësve të Bashkisë së Tiranës ka nisur që pas mesnatës së shkuar. Janë përplasur për një fushë basketbolli të istaluar në sheshin përkrah busteve të Vëllezërve Frashëri. Bashkia kërkoi heqjen e saj për ta përdorur terrenin për një tjetër aktivitet të parashikuar për...
Emisione