dj avicii

 • Publikohet tjetër këngë e Dj Avicii

  Një vit pas ndarjes së tij nga jeta, publikohet një tjetër këngë e re e Dj Avicii. Janë miqtë e tij që po çojnë në fund projektet që ai la përgjysmë. Pas këngës  “SOS”, tashmë është publikuar “Tough Love” të cilën Avicii kishte nisur ta realizonte disa muaj para...
 • Dj Avicii nuk vdiq nga alkooli

  Dj Avicii nuk ka vdekur nga problemet e shkaktuara nga alkooli, por ka vrarë veten. Lajmi bëhet i ditur nga Websiti TMZ, sipas burimeve të së cilit, ylli i muzikës elektronike ka prerë damarët me një pjesë qelqi të një shisheje vere të thyer, duke shkaktuar një hemoragji vdekjeprurëse....
 • “Do të vdes”. Dokumentari që parapriu fatkeqësinë

  Tim Bergling, producenti i njohur botërisht si Dj Avicii, u nda para kohe nga jeta në moshën 28-vjeçare. Vitet e fundit ai vuante nga një sëmundje në pankreas dhe mëlçi. Për këtë shkak, Avicii mesa duket kishte paralajmëruar vdekjen e tij. Në një dokumentar të fundit të titulluar “True...
 • Gjendet i vdekur Dj Avicii

  Deejay me famë botërore, Avicii është ndarë nga jeta. Ai është gjetur i vdekur në Oman, Lindjen e Mesme. 28-vjeçari nga Suedia, emri real i të cilit është Tim Bergling, ka humbur jetën për shkaqe ende të panjohura. Disa media botërore shkruajnë se Avicii vuante nga probleme shëndetësore vitet...
Emisione