droge

 • “Palestra”/ Sekuestrohen 11 kg kanabis, pranga 4 personave

  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Elbasan, në vijimin të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, kanë zhvilluar dhe finalizuar operacionin policor antidrogë të koduar “Palestra”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: R. R., 26...
 • Kapen duke vjedhur në market, pranga dy personave

  Policia ka arrestuar në flagrancë dy persona teksa ishin duke vjedhur marketin e shtetasit V.L në Himarë. Në pranga kanë rënë  A.O dhe R.B (15 dhe 18 vjeç) banues në Librazhd. Pas kontrollit fizik, në çantën e shtetasit A.O, shërbimet i gjetën të fshehur 3 doza lëndë narkotike kanabis....
 • Kontrolle të befasishme në kryeqytet (Video)

  Operacioni “Fundjava” ka vënë në pranga disa persona në kryeqytet. Policia bën me dije se si rezultat i operacionit tek Sheshi ‘Nënë Tereza’, nga kontrolli i ushtruar nga Forcat “Shigjeta”, në një çantë dore brenda në automjet, në pronësi të drejtuesit të automjetit shtetasit A.Z, 26 vjeç, banues në...
 • 14 shqiptarë të arrestuar në Zvicër

  Katërmbëdhjetë shqiptarë janë arrestuar në Zvicër në kuadër të një hetimi anti-drogë nga autoritetet zvicerane. Aksioni u zhvillua këtë të martë në kantonin e Freiburger, dhe sikurse raportohet nga mediat vendase, shqiptarët trafikonin heroinë në Zvicër. Gjatë aksionit u sekuestrua një sasi prej 8.5 kilogramë heroinë dhe një sasi...
 • Drogë drejt Malit të Zi, kapen 204 kg marijuanë

  Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike. Policia e Shkodrës ka arrestuar një person me inicalet M. K. 33 vjeç në banues në fshatin Shtoj i Ri, si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër. “Në bazë të informacioneve policore dhe punë operative policore të bërë në...
 • Kapet me drogë shqiptari në Itali

  Itali-Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga karbinierët gjatë një kontrolli të ushtruar në terren. Ngjajra ka ndodhur mbrëmjn e së dielës në Piazza Tasso, Firenze. Gjatë një shërbimi karabinierët vunë re dy burra të dyshimtë teksa qëndronin në shesh dhe vendosën ti kontrollonin. Sipas medias italiane “Firenze...
 • Shpërndanin drogë në shkolla e lokale, 3 në pranga

  Tre persona janë arrestuar nga Policia e Dibrës për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në kuadër të aksionit “Dushaj”, u vunë në pranga Sh.D. 23 vjeç, A.Gj. 24 vjeç dhe G.D. 30 vjeç. Të arrestuarit shpërndanin drogë në doza të vogla në lokale dhe pranë shkollave. Atyre iu sekuestruan doza...
 • Tentuan të fusin kanabis në burg, pezullohen 6 policët

  Gjashtë punonjës të policisë së Burgut të Shënkollit në Lezhë janë pezulluar nga puna pas një tentative për t’u futur drogë në qelitë e të dënuarve. Ka qenë Kontrolli i Brendshëm i Burgjeve ai që ka zbuluar se punonjësit e policisë nuk kanë respektuar rregullat e sigurisë. Mësohet se...
 • Sekuestrohet 2.1 kg heroinë në Portin e Durrësit

  Drejtuesi i një kamioni është arrestuar në Portin e Durrësit teksa po transportonte heroinë nga Shqipëria drejt Italisë. Lënda narkotike u zbulua e fshehur në trupin tij, i cili do të udhëtonte nga Porti i Durrësit. Droga ishte paketuar në disa qese të cilat të cilat kapin peshën e...
 • 31-vjeçari prangoset në flagrancë, transportonte lëndë narkotike

  Një 31-vjeçar është arrestuar në flagrancë gjatë një aksioni të policisë së Lezhës të koduar “Patoku”. I arrestuari me iniciale N.N. po transportonte 3 kg lëndë narkotike kanabis sativa me makinë. Ai u ndalua në aksin rrugor Tiranë – Lezhë në kthesën e Patokut. 31-vjeçari u arrestua në flagrancë,...
 • Tiranë- Shisnin drogëra të forta në shkolla, pranga 3 personave

  Operacioni “ Lapraka” ka vënë në pranga tre persona, mes tyre dhe një i i dënuar më parë për vjedhje me armë, me pasojë vdekjen. Të arrestuarit, A. D., 25 vjeç,  A. K., 45 vjeç, banues në Tiranë (i dënuar më parë për vjedhje me armë, me pasojë vdekjen)...
 • Ishte shpallur në kërkim, kapet 51-vjeçari

  Policia e qytetit të Beratit ka vënë në pranga një 51- vjeçari me inicialet B.Q, me qëllim ekstradimin drejt Italisë. 51- vjeçari ishte shpallur në Kërkim Ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Apelit Milano, Itali, në vitin 2014 e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet dhe...
 • Video e ndjekjes së trafikantëve

  Skena të denja për filma hollivudianë u regjistruan nga disa kamera sigurie në një rrugë të krahinës greke të Etoloakarnanisë. Pamjet tregojnë ndjekjen nga policia të një automjeti të mbushur me kanabis, në të cilin ndodhej një shqiptar dhe një grek. Patrulla i bëri fillimisht me shenjë makinës që...
 • Polici ndihmon të moshuarën e dehur, por shokohet nga ajo që zbulon në shtëpi

  Një çift pensionistësh ra në prangat e policisë britanike. Policia shoqëroi në shtëpi 65-vjeçaren, pasi kishte konsumuar alkool, pa ditur se në banesën e tyre do të ishte një papafingo plot me kanabis. Kur ata hynë në banesën e tyre në Heaton, Newcastle, ata ndjenë aromën e kanabisit dhe...
 • Një pistoletë lodër “i hoqi” nga dora shqiptarit 2 milion Euro

  Livorno- Në garazhin  të tij kishte 830 kg drogë, prej të cilave 564 kg marihuanë dhe 266 kg hashash, me vlerë mbi 2 milion Euro. Kjo është arsyeja përse një shqiptar 35-vjeçar, u vu në pranga nga policia italiane, raporton Ansa. Operacioni që çoi në arrestimin e shqiptarit, nisi...
 • Shpërndanin drogë, kapen 2 persona

  Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen për shpërndarje të drogërave të forta. Në pranga kanë rënë M. Xh, 34 vjeç (i dënuar më parë për “vjedhje”) dhe  L.M, 36 vjeç,(i dënuar më parë për “vjedhje me dhunë”), të dy banues në Korçë. Gjatë kontrollit trupor që...
 • Fshehu drogën në shasi të makinës, arrestohet

  Shërbimet e Policisë Kufitare në Qafë Botë, Sarandë, kanë evidentuar dhe goditur një rast të trafikimit të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit të detajuar në vijën e dytë të automjetit tip “Ford”  me drejtues shtetasin  F.C, shërbimet  e Policisë Kufitare në bashkëpunim me ato doganore, si dhe duke përdorur qenin...
 • Itali/ Shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

  Policia italiane shkatërroi një rrjet trafikantësh shqiptarë. Në pranga ranë 20 persona, shumica e të cilëve – sipas mediave italiane – janë shqiptarë. Organizata merrej me trafikimin e sasive të mëdha të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Prej kohësh trafikonin hashash por edhe kokainë e heroinë që e siguronin...
 • Sekuestrohet 578 kg drogë në Qafë-Thanë

  578 kilogramë kanabis, 8 persona të arrestuar dhe një i shpallur në kërkim ka qenë bilanci i operacionit të koduar me emrin “Uraka 2” të policisë së Elbasanit. Sipas policisë, ky furgon i ngarkuar me kanabis po udhëtonte në drejtim të Pogradecit dhe Korçës, por mëngjesin e së mërkurës...
 • 20 në pranga dhe 1 mln euro pasuri e sekuestruar

  Një operacion i gjerë i policisë italiane me bashkëpunimin dhe të policisë spanjolle dhe austriake ka rezultuar me arrestimin e 20 personave, anëtarë të një organizate që merrej me trafikun e drogës. Mes të arrestuarve janë shtetas shqiptarë, italianë, moldavë dhe ukrainas. Gjithashtu janë sekuestruar materiale me një vlerë...
1 2 3 35
Emisione