DSIK

 • DSIK: Zbatuam ligjin për certifikatën e sigurisë së Cakajt

  Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) tha sot se pajisja me Certifikatën e Sigurimit të Personelit për Gent Cakaj është kryer në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit në fuqi. Në një reagim të saj thuhet se u administruan përgjigjet zyrtare të Autoriteteve Verifikuese brenda vendit...
 • “Stop”-it i bllokuan videon në YouTube, Saimir Kodra: Emrat e tyre i nxorët vetë

  Stafi i emisionit “Stop” i është drejtuar me shkresa të veçanta zyrtare Ministrisë së Mbrojtjes, AISM dhe DSIK për disa nga çështjet e ngritura në emisionet e ditëve të fundit. Saimir Kodra: Para ca ditësh transmetuam dekonspirimin e emrave që kishte bërë vetë AISM-ja, Agjencia e Inteligjencës dhe Sigurisë...
 • STOP – EMISIONI 62 (SEZONI 4)

  Akti i paprecedent i kryebashkiakes, kontrollon telefonat e punonjësve. Sonda Insight, e nisur në 5 maj drejt planetit Mars, mbërriti dhe mundi të sjellë pamje nga planeti i kuq.Kryetarja e bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira, u ka marrë celularët punonjësve, me pretendimin, se dekonspironin informacione. Ajo ka thirrur dhe...
 • Investigimi/ “Stop” siguron dokumente shkresore, drejtori ka nxjerrë sekretin shtetëror

  “Stop” sjell sërish në vëmendje rrëfimin e ish-punonjëses e Institucionit të Agjencisë të Inteligjencës dhe Mbrojtjes (AISM), që pasi denoncoi shkeljet e eprorëve u hoq nga puna. Punonjësja e AISM: Kam qenë punonjëse në Institucionin e Agjencisë së Inteligjencës dhe Mbrojtjes që në vitin 2004, pra 13 vite karrierë. Konstatova...
 • STOP – EMISIONI 58 (SEZONI 4)

  Lopët me brucelozë, Ministria e Bujqësisë merr masa për eleminimin e tyre. Ditën e djeshme kryeministri Rama u takua me punonjës e drejtues së shëndetësisë në Pallatin e Kongreseve. Në një sallë të tejmbushur dhe me shpenzime të konsiderueshme, Rama tha buxheti për shëndetësinë është parashikuar të rritet me...
 • Skandali/ Denoncoi shefat, punonjësja shkarkohet dhe i hiqet certifikata e sigurisë

  AISM është Agjensia e Inteligjencës së Sigurisë së Mbrojtjes.Punonjësit e saj duhet të kenë certifikatë sigurie, që lëshohet nga DSIK, Drejtoria e Informacionit të klasifikuar. Por një punonjëse prej 14 vjetësh e AISM, tregon për emisionin “Stop” në Tv Klan sesi denoncoi shpërdorimet e detyrës nga ana e eprorëve...
 • STOP – EMISIONI 48 (SEZONI 4)

  As reagentë e as ilace, në QSUT prej mujash nuk bëhen analizat. Më 3 Tetor emisioni “Stop” në Tv Klan transmetoi rastin e Gëzim Doçit, i cili kurohet me tumor në kokë. Çdo vit ai duhet të kryejë 9 analiza, por që nga muaji Maj ka bërë vetëm 5....
Emisione