dy te arrestuar

 • Kapen dy persona të shpallur në kërkim

  Dy persona të shpallur kërkuar prej disa kohësh, janë arrestuar nga policia e Kurbinit. Ata janë P.K. 53 vjeç dhe  V.K. 44 vjeç. 53-vjeçari është i dënuar me 3.8 vite burgim pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka shpallur fajtor në Mars të vitit 2017 për armëmbajtje pa leje....
 • Shkel “arrestin e shtëpisë” dhe takohet me një person të armatosur (Video)

  Dy persona janë arrestuar në Lezhë, njëri prej të cilëve kishte thyer masën e arrestit shtëpiak kurse tjetri posedonte armë pa leje. Dy të arrestuarit me iniciale E.N. 24 vjeç dhe N.K. 28 vjeç po udhëtonin së bashku me makinë në aksin Rrëshen – Milot. Uniformat blu ndërhynë duke...
 • Qytetarët spiunojnë makinën e dyshimtë, dy persona kapen me drogë

  Dy persona janë arrestuar nga policia gjatë një aksioni në Konispol të Sarandës. Uniformat blu kishin marrë denoncime nga qytetarët për një makinë të dyshimtë pranë fshatit Mursi. Gjatë kontrollit në mjet, u zbuluan dhe sekuestruan 10 kg marijuanë. Policia arrestoi në flagrancë shoferin dhe pasagjerin, L.K. 53 vjeç...
 • Policia nis aksionet për të goditur kultivimin e kanabisit

  Policia e Vlorës ka goditur një rast të kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë operacionit të koduar “Prita”, u sekuestruan 48 kg kanabis dhe 97 fidanë në kubikë. Lënda narkotike do të kultivohej në një banesë në lagjen “24 Maji” në Vlorë. Uniformat blu kishin marrë informacione për këtë rast...
 • Nisin kontrollet në Shkodër, dy të arrestuar për armëmbajtje pa leje (Video)

  Dy persona janë arrestuar nga policia në Shkodër gjatë kontrolleve për rritjen e sigurisë dhe për ndalimin e personave që paraqesin rrezikshmëri. Një 30-vjeçar me iniciale D.H. u arrestua në lagjen “Guerrile” pasi gjatë kontrollit në makinën e tij Audi u gjet një pistoletë Beretta me 15 fishekë. Gjithashtu...
 • I vunë zjarrin mobilerisë, dy në pranga

  Dy persona janë arrestuar nga policia e Krujës si autorë të dyshuar të zjarrvënies së qëllimshme ndaj një mobilerie në Nikël. Të arrestuarit janë N.M. 58 vjeç dhe A.M. 26 vjeç. Një ditë më parë, ata i vendosën zjarrin mobilerisë në pronësi të 55-vjeçarit me iniciale B.D. Policia thotë...
 • Arrestohen dy persona në dalje të Shqipërisë

  Dy persona janë arrestuar nga policia në pikën kufitare të Muriqanit, pasi tentuan të trafikonin një sasi lënde narkotike. Sipas policisë, janë arrestuar I.Gj. 31 vjeç dhe E.N. 23 vjeç. Gjatë kontrollit në makinën e tyre në dalje të Shqipërisë, iu sekuestruan 7.2 kg kanabis sativa. Materialet iu referuan...
 • Kërcënuan një grua për t’i marrë paratë, arrestohen dy persona

  Dy persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi kërcënuan një grua për t’i marrë një shumë parash. Të arrestuarit janë E.I. 35 vjeç dhe G.GJ. 37 vjeçe. Sipas policisë, ata kishin kërcënuar dhe kanosur një grua për një periudhë të gjatë kohore duke i marrë një shumë parash....
 • Brenda 12 orëve, kapen dy persona të shpallur në kërkim

  Dy persona janë vënë në pranga nga policia në Mat dhe në Bulqizë, të cilat kanë qenë të shpallur në kërkim. Në Mat është arrestuar një 39-vjeçar, i dyshuar si anëtar i një grupi që vidhte makina në Tiranë. Në pranga u vu Gentjan Ahmetsulaj i dënuar disa herë...
 • Zbardhet konflikti me armë në Cërrik, arrestohet autori (emri)

  Policia ka arrestuar autorin e plagosjes me armë zjarri ditën e djeshme në Cërrik dhe bashkëpunëtorin e tij. Të arrestuarit janë Stilian (Bruno) Hyseni 32 vjeç dhe Ilborjan Fezullahu 28 vjeç. 32-vjeçari Hyseni plagosi me armë 20-vjeçarin me iniciale G.K. me të cilin ka një konflikt të hershëm, si...
 • Video/ Zbulohet laborator kanabisi në Shkup, dy të arrestuar

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup deri tek Prokuroria Themelore Publike ka dorëzuar padi penale ndaj dy personave me iniciale S.K. 25 vjeç dhe G.K. 28 vjeç, për “prodhim të paligjshëm dhe lëshim në treg të lëndëve narkotike”. Të paditurit gjatë këtij viti në mënyrë të paligjshme kanë blerë...
 • Kapen 107 kg kanabis pranë kufirit shqiptaro-grek

  Një operacion anti-drogë i policisë greke ka çuar në sekuestrimin e një sasie prej 107.8 kilogramë kanabis sativa në zonën e Igumenicës pranë kufirit me Shqipërinë. Të arrestuarit janë dy shtetas grekë 42 vjeç dhe 30 vjeç. Ata u kapën teksa udhëtonin me makinë brenda së cilës kishin fshehur sasinë...
 • Dhunë në familje, në pranga dy persona

  Dy persona kanë rënë në pranga pasi akuzohen për dhunë në familje. Sipas policisë së Fierit është arrestuar Adrian Kapaj, 37 vjeç, banues në lagjen 15 Tetori Fier. Arrestimi i tij u bë pasi në fshatin Zhupan, Fier, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjete të...
 • Sulmi në Nice/Dy të arrestuar të tjerë nga policia franceze

  Një burrë dhe një grua janë arrestuar ditën e sotme në Nice, si të dyshuar në lidhje me sulmin e tmerrshëm të bërë më datë 14 Korrik, ku 84 persona u vranë nga një burrë me kombësi tuniziane. Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, përdori një kamion të tonazhit të rëndë, duke hyrë...
Emisione