edicioni i 20

  • 20 vjet “Kënga Magjike”, Gjebrea zbulon formulën e suksesit

    “Kënga Magjike” e mbylli edicionin e 20, por suksesi i saj la pas magjinë e vet. Jo vetëm këngët që u bënë hit në pak ditë, por gjithashtu me përqëndrim tek detajet dhe surprizat, organizatorët arritën edhe këtë vit të kishin vëmendjen e publikut. Me një rezultat që e...
  • Flori, fitues i “Kënga Magjike”

    Me një këngë rrënqethëse dhe një interpretim që i rrëmbeu zemrat jo vetëm publikut, por edhe artistëve të tjerë që e votuan, Flori Mumajesi është triumfuesi i edicionit të 20 të Këngës Magjike me baladën “Plas”. Pas një nate të mbushur plot emocione, Flori ia dedikoi këtë fitore publikut...
  • E veçantë, 19 fëmijë për të kujtuar 19 edicionet e “Këngës Magjike” (Video)

    Nata e parë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” startoi ndryshe nga herët e tjera. Pa një sigël hyrëse Ardit Gjebrea në gjysëm errësirë pyeti një vajzë për emrin dhe ditëlindjen që përkonte saktësisht me edicionin e parë të “Këngës Magjike”. 19 fëmijë dhe të rinj të lindur...
Emisione