Edmond Tupe

 • Lleshaj: Lajmi për procedimin e 25 protestuesve i pavërtetë

  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në fjalën e tij të parë në Parlament ka përgënjështruar lajmin e dalë në media për procedimin e 25 protestuesve, mes të cilëve edhe pedagogut Edmond Tupe dhe artistit Robert Aliaj. “Pra edhe njëherë e përsëris, më shumë për opinion publik: Nuk ka pasur...
 • U procedua penalisht, Tupe: Po ia tund themelet qeverisë

  Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 25 persona për bllokim të rrugë kryesore të kryeqytetit në protestat studentore të së martës. Mes personave që do të hetohen në  gjendje të lirë janë studentë organizatorë, aktivistë të lëvizjes për universitetin dhe anëtarë të forumeve partiake që kanë marrë pjesë në...
 • Procedohen penalisht 25 protestues

  Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 25 persona pas protestave të së martës ku u bllokuan disa rrugë kryesore të kryeqytetit. Mes personave që do të ndiqen penalisht në gjendje të lirë janë studentët dhe studentet organizatore, por edhe pedagogu Edmond Tupe dhe artisti i njohur Robert Aliaj. Po...
 • OPINION – SI NDIKON FEMIJERIA NE JETEN TONE!

  Të ftuar: Edmond Tupe – Shkrimtar Reis Çiço – Gazetar Olesia Leço – Shkrimtare Oriela Nebiaj – Prezantuese Orinda Huta – Moderatore Rudina Dembacaj – Moderatore Ermal Maçi – Jurist Arlinda Çausholli – Shkrimtare Profesor Edmond Tupe, të mërkurën, është shprehur për ndikimin e viteve të fëmijërisë në jetën...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 631

  TODI DHIMA KEVIN DHIMA BLAKE DHIMA KOBY DHIMA BABAI – 4 vellezerit shqiptare nga Australia se shpejti me fame boterore Intervista DHIMA BROTHERS KENTINA – Muzike / Kentina rikthehet me ‘pa ty’ Intervista PA TY KENTINA ELTON ILIRJANI – Personazh / Per here te pare ne OKB, nje...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 629

  Të ftuar: Holta Pilz Intervista: “Nje buildere si Holta Pilz” Edmond Tupe, Robert Aliaj Dragot Intervista: “Kujtimet e Karrikes” Alketa Haxhiu, Rose Anne Bisiaux, Remi Allaigre, Claire Jarjat Gezim Kame, Eva Alikaj, Viktor Zhusti Intervista: “Terror” Liridon Rashiti Riad Celufaj, Senad Nikshiqi Intervista: “Riadi, heroi i kuq”...
 • RUDINA – 10 VITE “AMI EVENT”; “MOMMY TUCK”; “YLBER HENE”!

  Të ftuar: Amarda Toska – Sipërmarrëse “Ami Event”, Prezantuese Dr. Rezarta Kapaj – Kirurge Plastike në Spitalin Amerikan 2 Edmond Tupja – Përkthyes i librit “Ylber hëne”...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 564

  ROBERT RAKIPLLARI, LORENC VANGJELI A duhet të tërhiqet Opozita pas ultimatumit gjerman? A hyn Basha në zgjedhje nëse Meta hyn pa Ramën në zgjedhje? Përse Opozita nuk e voton Vetingun e Edi Ramës? Kush ka frikë realisht nga Vetingu i Edi Ramës? Çfarë fshihet pas shantazhit të Edi Ramës...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 561

  STRESI – ‘Nga ke humbur?’ Personazhi/Stresi rikthehet pas arratisë me ‘Mos u dorëzo’ Intervista: “KUR DORËZOHET STRESI”   TRINGA KAY – ‘Po ti kush je?’ Muzikë/Tringa Kay vjen nga Suedia me ‘I huaj’ Intervista: “I HUAJ”   JAMARBËR HOXHA, MIRANDA HOXHA, KUJTIM HOXHA – Sot autik, nesër gjeni. Ja historia e...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 553

  XHESIKA NDOJ – Rikthehet Xhesika me ‘Nga ma le’ Intervista: “POLITIKANI I PREFERUAR I XHESIKËS”   NDRIÇIM XHEPA – Edhe 100 Cim Xhepa! Intervista: “NË DITËLINDJEN E 60” Intervista: “KUR NDRIÇON NDRICIM XHEPA”   FIFI – Fifi godet sërish: ‘Dashnia nuk osht falas’ Intervista: “ÇUNAT E TOPIT APO ÇUNAT E KLANIT?”  ...
 • RUDINA – VALBONA MEMA; ROMANI “SHARLOTA”; ANILA BASHA!

  Të ftuar: Valbona Mema – Këngëtare Edmond Tupe – Përkthyes i romanit “Sharlota” Anila Basha – Gazetare, drejtore e Newsbomb.al...
 • RUDINA – BEST OF 1 – PERSONAZHET QE RREFEJNE!

  Të ftuar: Çiljeta Xhilaga, Labinot Tarihi, Armina Mevlani, Edmond Tupe, Suada Sherifi, Eli Fara, Elita dhe Arif Ziberi, Fjolla Morina, Devis Xherahu,  Valbon Selimlarri, Bledi Fevziu, Maya, Eranda Libohova, Viola dhe Petrula Spiro, Erion Veliaj, Amarda Toska, Dorina Mema, Arilena Ara, Olta Gixhari, Eneda At’Nikolla, Edlira Çepani dhe Gert...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 541

  STRESI – Rikthimi i Stresit: ‘E boj temen’ Intervista “NJË HERO SI STRESI” BIG MAMA – Rikthimi i Big Mamës me ‘Milion’ Intervista “BIG MILION” BLENDI FEVZIU – ‘Pushteti’, romani i ri i Fevziut Intervista “FERID PASHA I FEVZOS” Intervista “PUSHTETI SIPAS FEVZOS” LORETA BERHAMI – Pegi, dy histori...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 537

  Të ftuar: ANXHELA PERISTERI – Anxhela vjen ‘afër meje’ Intervista “AFËR MEJE, AFËR TEJE” MAJA – Maja humbet nënën dhe i këndon ‘Mëmëdheut’ Intervista “NËNA” EDMOND TUPJA – Shijoni shqipen e Tupes te ‘Shkuma e ditëve’ nga Boris Vian Intervista “SHKUMA E DITËVE” PIRRO LLAZO – Pirro Llazo, tenori...
 • RUDINA – EDMOND TUPE RREFEN JETEN E TIJ DHE DIETA E UJIT!

  Të ftuar: Edmond Tupe, Rolina Naço...
Emisione