El Chapo

 • El Chapo rrezikon burgimin e përjetshëm

  Bosi meksikan i drogës, i njohur me nofkën El Chapo, rrezikon burgimin e përjetshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjykata federale e New York-ut e shpalli atë fajtor për 10 akuza. Ndër të tjera, ai akuzohet për trafik të lëndëve narkotike, vrasje, rrëmbime e përdhunime. Verdikti për Hoakin...
 • El Chapo shpallet fajtor për të gjitha akuzat

  Joaquin “El Chapo” Guzman është shpallur fajtor nga një gjykatë amerikane në New York, për të gjitha akuzat që rëndojnë mbi të, 10 të tilla. 61-vjeçari nuk është dënuar ende, por vendimi mund të jetë burgim i përjetshëm. El Chapo akuzohet se ka qenë drejtuesi i kartelit famëkeq meksikan...
 • Dëshmia që rëndon mbi El Chapon për abuzimet me vajzat e mitura

  “El Chapo” drogonte dhe abuzonte seksualisht me vajza të mitura 13-vjeçare. Kjo deklaratë është bërë nga një dëshmitar në gjyqin që po zhvillohet në Nju Jork ndaj lordit të drogës, Joaquin Guzman. Dëshmitari Alex Reubentes, një ish-tregtar droge që aktualisht po bashkëpunon me autoritetet amerikane, ka thënë se një...
 • Vritet në sallë të operacionit bosi i bandës së karburantit

  Kreu i një bande meksikane është vrarë gjatë kohës që po kryente një operacion plastik që të fshihte identitetin duke ndryshuar fytyrën dhe duke fshirë shenjat e gishtërinjve. Autoritetet thanë se autori i sulmit hyri në klinikën që ndodhej në qytetin Puebla dhe vrau Jesus Martin, i njohur si...
 • Video/Vritet me plumb në kokë gjykatësi i “El Chapo”

  Këto pamje shokuese tregojnë momentin e vrasjes së një gjykatësi të njohur meksikan, i cili ndiqte çështjen e bosit të famshëm të drogës, Hoakin Guzman, i njohur gjerësisht me nofkën “El Chapo”. Siç shihet edhe në video, gjykatësi Vicente Bermudez Zacarias u ekzekutua me një plumb pas koke, teksa...
 • Djemtë e “El Chapo”-s sulmojnë eskortën ushtarake

  Të paktën 5 ushtarë të vrarë dhe 10 të plagosur. Është ky bilanci i viktimave që shkaktoi sulmi me armë të rënda dhe bomba ndaj një eskorte ushtarake në Sinaloa, në veri të Meksikës. Një atentat i mirë organizuar, që sipas mediave lokale, u krye nga djemtë e Hoakin...
 • “El Chapo” do të ekstradohet në SHBA

  Qeveria meksikane ka miratuar së fundmi ekstradimin e “Lordit të drogës”, Joaquin “El Chapo” Guzman, drejt SHBA-ve. Ai do të përballet në këtë vend me akuzat për vrasje dhe kontrabandë. Avokatët e “El Chapo-s” janë shprehur se do të apelojnë kundër vendimit, në përpjekjet për ta zvarritur procesin për muaj...
Emisione