Elbasan

 • U vihet flaka dy makinave pranë Policisë së Elbasanit

  Dy makina janë djegur gjatë natës në afërsi të Drejtorisë së Policisë në Elbasan. Si pasojë e flakëve të zjarrit është djegur plotësisht automjeti tip “Volswagen”  në pronësi  H. Hasekiu, kurse mjetit tjetër i djegur është në pronësi të B. Hoxhës. Në vendin e ngjarjes shkuan zjarrfikëset që bënë...
 • Përplasen 3 makina, 4 të plagosur

  Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur në autostradën Elbasan -Tiranë mbrëmjen e sotme. ABC News raporton se janë përplasur 3 makina. Të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Shkaqet e aksidentit...
 • Makina merr flakë në ecje

  Përfshihet nga flakët një automjet që lëvizte në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Papër. Automjeti tip “Benz” me pronar Mikel Maliqin, me banim në Cërrik, është përfshirë befas nga flakët. Ai udhëtonte bashkë me bashkëshorten dhe fëmijën, të cilët e kanë braktisur menjëherë makinën. Në...
 • Sulmi ndaj policisë në Elbasan, thirren për të dëshmuar në gjykatë 4 efektivë

  Në datën 11 Prill në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të dëshmojnë katër oficerë policie të cilët u goditën me një mjet të blinduar në Shtator të vitit 2017 në hyrje të tregut Agro-Ushqimor në Elbasan. Deklarime do të japë dhe ish-nëndrejtori i Policisë së Elbasanit Gjergj Oshafi....
 • Aksidentohet për vdekje një person

  Një aksident i ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne i ka marrë jetën një 50-vjeçari në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ndodhi në lagjen Shënkoll. Viktima është Gëzim Keci. Ai mësohet se lëvizte me biçikletë, kur u përplas nga një kamionçinë që drejtohej nga një 63-vjeçar. Keci u dërgua në...
 • Zbardhen detaje nga vrasja e avokatit Ravik Gurra

  Ekzekutimi mafioz i avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit është marrë në dorë nga Prokuroria për Krime të Rënda e cila po heton për akuzën e “Vrasjes së funksionarëve publikë”. Prokurori Behar Dibra prej së premtes qëndron në Elbasan ku po kryen veprime hetimore për zbardhjen e ngjarjes....
 • Krimet e Rënda marrin në dorë hetimet, kamerat filmuan vrasjen e avokatit

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në dorë hetimet për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Ngjarja dyshohet se mund të ketë ndodhur për shkak të detyrës së avokatit. Ravik Gurra 50 vjeç ka qenë avokat i fisit Çapja në Elbasan dhe avokat në procesin e Emiljano Shullazit dhe...
 • Ekzekutohet avokati i fisit Çapja e Shullazit

  Një atentat me armë silenciator ka ndodhur gjatë mbrëmjes në Elbasan, ku ka mbetur i vrarë Ravik Gurra, avokati i fisit Çapja, gjithashtu dhe i Emiljano Shullazit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendër të qytetit, rreth orës 19:35 minuta. Mësohet se një person i maskuar e ka qëlluar...
 • Ekzekutohet avokati Ravik Gurra

  Një person është qëlluar për vdekje mbrëmjen e kësaj të premteje në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, në qendër të qytetit. Viktimë nga ky atentat ka mbetur 50-vjeçari Ravik Gurra, me profesion avokat. Gurra ishte një prej avokatëve të çështjes “Shullazi”, ashtu sikurse edhe i fisit Çapja në...
 • Parandalohet konflikti mes menaxherit të lokalit dhe klientit

  Një 41-vjeçar me iniciale B.S. është arrestuar nga Policia e Elbasanit në një lokal në lagjen “Viserian Xhuvani”.  Sipas informacioneve policore, menaxheri i lokalit ishte përfshirë në konflikt me një klient. Gjatë sherrit, 41-vjeçari kishte qëlluar me armë në ajër dhe tentoi të largohej dhe hodhi pistoletën në tokë...
 • Elbasani, simboli i Festës së Verës

  Edhe këtë 14 Mars, Dita e Verës është festuar me një sërë aktivitetesh në Elbasan, në qytetin e traditës. Qytetarë të ardhur nga e gjithë Shqipëria u bënë pjesë e festimeve. Parada e karnavaleve është ajo që çeli festimet e kësaj dite. Nuk munguan as veprimtaritë e ndryshme sportive,...
 • Rama mbledh PS e qeverinë në Elbasan

  Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë mbëmje në Elbasan anëtarë të kabinetit qeveritar dhe anëtarë të kryesisë dhe deputetë të Partisë Socialiste. Pasi kaluan trafikun e madh të automjeteve në rrugën Elbasan-Tiranë, Kryeministri dhe ministrat e kabinetit të tij qeveritar u mblodhën një natë para festës së Ditës së...
 • Aksident në Elbasan, përplasen dy makina (Video)

  Një aksident me dy persona të plagosur ka ndodhur në afërsi të shkollës Pedagogjikes në Elbasan. Një automjet tip Volkswagen Golf është përplasur me automjetin tip Fiat. Si pasojë e kësaj përplasje të fortë kanë mbetur të plagosur rëndë dy drejtuesit të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve në...
 • Balla: PD synon bllokimin e  drejtësisë

  Socialistët janë të bindur se arsyeja që fshihet pas djegies së mandateve nga opozita është bllokimi i Reformës në Drejtësi. Qëndrimi i maxhorancës artikulohet nga kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla dhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. “Asnjë parti politike në Shqipëri nuk ka të drejtë të...
 • Makina i merr jetën 24-vjeçarit

  Një i ri gjeti vdekjen këtë të mërkurë pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë fshatit Katund i Ri, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji. Viktima është një këmbësor 24-vjeçar me iniciale G.H, nga qyteti i Elbasanit. Pasi përplasi të riun, drejtuesi i automjetit u largua me...
 • Përfshihen në aksident 3 makina

  Tre automjete u përfshinë në një aksident automobilistik në Elbasan. Ngjarja në fjalë ndodhi mëngjesin e kësaj të hëne, në vendin e njohur si “Kryqëzimi i kinezëve”. Nga përplasja mbetën të plagosur 2 persona, të cilët u ndërguan në spital, jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihen ende rrethanat e...
 • Policia zbarkon në Elbasan

  Një person është arrestuar, ndërsa 9 të tjerë janë shoqëruar nga policia mbrëmjen e kësaj të marte, në qytetin e Elbasanit. Operacioni policor është finalizuar orët e mbrëmjes së të martës. Sipas ABC News, të gjithë ishin persona me të shkuar kriminale, trafik dhe armëmbajtje pa leje. Në këtë...
 • Gripi, fluks të sëmurësh në Elbasan

  Një valë e pazakontë e epidemisë së gripit ka përfshirë të gjithë qarkun Elbasan. Vetëm në Spitalin Pediatrik paraqiten mesatarisht çdo ditë 150 fëmijë të prekur nga gripi dhe viroza stinore. Shumica marrin këshillat e nevojshme dhe mjekim ambulator e pastaj trajtohen në shtëpi. Vetëm rastet e rënda qëndrojnë...
 • Operacioni “Zaranika”, sekuestrohen mina me telekomandë dhe kanabis

  Një person është arrestuar në Elbasan në kuadër të operacionit të koduar “Zaranika”, ku u sekuestruan mina me telekomandë dhe drogë. Të arrestuarit me iniciale A.R. iu gjetën 1 minë me telekomandë dhe 7 kg kanabis. Uniformat blu kishin marrë informacion për aktivitetin kriminal të  të arrestuarit, i cili...
 • Degradimi i shkollës 9-vjeçares (Foto)

  Në kushte të papranueshme po zhvillohet mësimi në shkollën 9-vjeçare “Jorgji Dilo” të Elbasanit. Mure të rëna, dyer gati të shkatërruara, dritare të thyera dhe lagështira prezente në çdo klasë, është pamja me të cilën përballen çdo ditë nxënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle 9-vjeçare. Qytetarët kanë dërguar në...
1 2 3 15
Emisione