Elbasan

 • Gjendet lëndë plasëse pranë hotelit

  Një sasi lënde plasëse është gjetur në afërsi të një hoteli në Elbasan. Sipas policisë, kjo sasi tritoli është gjetur në afërsi të një hoteli në lagjen Çlirimi në Unazën Jugore të qytetit, në pronësi të V.N, 65 vjeç, banues në Elbasan. Të njëjtat burime pohuan se sasia e...
 • Kreu i PD-së takohet me fermerë të Elbasanit

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me banorë të Shirgjanit, Gjergjanit dhe Bradasheshit në Elbasan. Basha u premtoi fermerëve se pas ardhjes së demokratëve në pushtet bujqësia do të jetë prioritet numër një në buxhetin e shtetit. Lulzim Basha, Kryetar i PD-së: “Ne do ta mbështesim blegtorinë...
 • Basha takohet me të rinjtë e Elbasanit

  Nga Elbasani ku u takua me të rinj të këtij qyteti, Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ripërsëriti qëndrimin se zgjedhjet e lira e të ndershme do të jenë beteja kryesore për Partinë Demokratike. Shqiptarët tha Basha kanë arsye të votëbesojnë në 2017-ën Partinë Demokratike, pasi vjen me një program...
 • Arrestohet i kërkuari për shfrytëzim prostitucioni

  Një person i shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni është arrestuar nga policia. Në pranga ka rënë Sajmir Binjaku, 43 vjeç, banues në Elbasan. Ky person u ndalua nga efektivët e policisë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan më datë 18.04.2011, e ka dënuar me një vit e 8...
 • Kapet trafikanti i drogës, i kërkuar nga drejtësia italiane

  Një person i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane ka rënë në pranga të policisë.  Policia e Elbasanit ka arrestuar 41-vjeçarin Agron Sulmina, banues në Gramsh, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike dhe substancave psikotrope. Ky person, u ndalua nga efektivët e policisë, pasi Gjykata e Apelit Milano,...
 • Pakujdesia me bombulën e gazit, flakët përfshijnë një banesë

  Një zjarr ka përfshirë një banesë në Elbasan. Mësohet se është djegur pjesërisht banesa e R.Z, 65 vjeç, banues në Belsh. Shkak për rënien e zjarrit dyshohet të ketë qenë pakujdesia gjatë ndezjes së bombulës së gazit. Ndërkohë policia dhe zjarrëfiksia kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të neutralizuar situatën....
 • Tre femra plagosen në një aksident automobilistik, arrestohet 38-vjeçari

  Tre femra kanë mbetur të plagosura si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në  aksin rrugor Elbasan –Cërrik. Policia ka vënë në pranga 38-vjeçarin Olsi  Durri, banues në Elbasan. Durri  u  arrestua nga efektivët e policisë pasi teksa drejtonte  mjetin  e  tij  tip  “KIA”  me targa  AA  034...
 • Aksioni kundër kanabisit, policia asgjëson 2650 bimë narkotike

  Në kundër të masave të Drejtorisë së Policisë Shtetit për identifikimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike, janë asgjësuar ditën e sotme rreth 2650 rrënjë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva. Policia e Elbasanit ka zbuluar në zonë pyjore (tokë shteti), 1050 bimë narkotike, me lartësi 2-4 cm, të vendosura...
 • Ekstradohet nga Gjermania 23 – vjeçari

  Një 23 – vjeçar i dënuar me 2 vite e 8 muaj burg është ekstraduar ditën e sotme nga qyteti i Frankfurtit në Gjermani, drejt vendit tonë. Ai është Hoselito Ibrahimi, nga Elbasani, i dënuar për veprën penale prodhim e mbajtje pa leje e armëve të ftohta, nga Gjykata e...
 • Ndërpritet shfaqja në “Skampa”

  Shfaqja “Ata hynë pa trokitur” shkaktoi revoltë te spektatori elbasanas në teatrin ‘Skampa”. Komunizimi është gjallë, ishin thirrjet nga fundi i sallës. Qëllimi i shfaqjes me regji të Armand Borës dhe nën interpretimin e Alfred Trebickës dhe Rozi Kostanit, mbështetur nga OSBE, rrëfen mbi pasojat e diktaturës. Pavarësisht mesazhit,...
 • Foto/Pranga gjimnazistit, u kap me 410 gr kanabis

  Një 18 – vjeçar, nxënës në vitin e tretë të shkollës së mesme “Sali Ceka” në Elbasan është arrestuar nga policia, pasi u kap me 410 gramë kanabis. I ndaluari është adoleshenti me iniciale B.K, banues në Elbasan. Sipas policisë, ai dyshohet se planifikonte ta shiste drogën në ambientet...
 • Ende mister identiteti i personit, që u mbyt aksidentalisht në Shkumbin

  Një person ka humbur jetën sot, pasi ka rënë në mënyrë aksidentale nga ura, gjatë kohës që ka qenë duke peshkuar, mbi Lumin  Shkumbin. Policia ka arritur të nxjerrë nga uji trupin e personit, por që ende nuk ka mundur ta identifikojë atë. Për këtë arsye uniformat blu të...
 • STOP/Dy familje në konflikt pronësie në Elbasan, Prefektura: Është e shtetit

  Në puntatën e sotme të emisionit investigativ “STOP” në Televizionin Klan, është trajtuar rasti i një konflikti pronësie në qytetin e Elbasanit. Familja Kana ka mbi 100 vite që jeton mbi tokën ku prej vitesh kanë ndërtuar jetën dhe shtëpitë. Në datën 13 Janar 2014, në Gjykatën e Rrethit...
 • Shullazi, në sektorin “VIP” të burgut të Elbasanit

  Drejtoria e Burgjeve transferoi pasditen e të martës, në paraburgimin e Bradasheshit në Elbasan, Emiljano Shullazin. 38 – vjeçari, që gjendej në burgun e sigurisë së lartë 302, në Tiranë, për një sërë akuzash. Tashmë, ai do të qëndrojë në sektorin “VIP” të burgut të Bradasheshit, që ka një...
 • Zjarri në një banesë në Elbasan, humb jetën edhe kryefamiljari

  Kryefamiljari i familjes rome, shtëpia e të cilëve u shkrumbua pak ditë më parë në qytetin e Elbasanit, ka ndërruar jetë paraditen e sotme në spital. Eduart Seferi, pësoi diegie të rënda në tentativën për të nxjerrë nga banesa pjesëtarët e tjerë të familjes. Në këtë ngjarje të ndodhur...
 • Elbasan, ekzekutim me armë zjarri në qendër të qytetit

  Një 41-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri pasditen e së mërkurës në Elbasan. Viktima është Arben Çeta. Ndaj tij është qëlluar me breshëri automatiku në momentin që po hipte në makinën e tij tip benz. Ngjarja ndodhi në orën 17.40 në rrugën që ndan dy lagjet “5 Maji” dhe...
 • Aksident në Qafë Krrabë, humb jetën një 21-vjeçare

  Një 21-vjeçare ka humbur jetën pasditen e sotme ndërsa një tjetër personka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti me makinë. Ngjarja ndodhi në Qafë Krrabë, në hyrje të tunelit të Elbasanit. Burime nga policia bëjnë me dije se emri i viktimës është Elsa Rakipi, ndërsa i aksidentuari...
 • Elbasan, zjarri djeg dy pjestarë të familjes

  Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë në mesnatë, barakat e Komunitetit Rom në Elbasan. Për pasojë dy persona kanë humbur jetën ndërsa një tjetër ka marrë djegie të shumta. Viktimat janë Lumturie Basha 30-vjeç dhe djali i saj 7-vjecar Kristi Basha. Në gjendje kritike për jetën është fëmija tjeter 10 vjec...
 • Elbasan, banorët e Labinot protestojnë para komunës

  Dhjetëra banorë të Labinotit –Fushë, në Elbasan, protestuan para zyrave të Komunes, pasi prej 3 vjetësh, ky këshilli komunal, nuk miraton buxhetin. Kjo, sipas banorëve, ka paralizuar investimet dhe shërbimet ndaj popullsisë. Të irrituar, ata kanë tentuar të futen në mbledhjen, që po zhvillohej. Ndërsa,  sipas këshilltarëve pengesë për...
 • Elbasan, AKU: Kontroll ushqimeve në çdo drejtim

  Autoriteti i Kontrollit të Ushqimit në Elbasan ka kaluar në një fazë të re kontrolleve të produkteve bujqësore e blektorale. Sipas korespondentit të televizonit Klan në Elbasan, Fatos Salliu, këto ditë vëmendja është përqëndruar në kontrollin e djathit dhe bulmetrave. Nisur nga shqetësimet e konsumatorëve, por edhe udhëzimit të ministrit,...
Emisione