Elbasan

 • Parandalohet konflikti mes menaxherit të lokalit dhe klientit

  Një 41-vjeçar me iniciale B.S. është arrestuar nga Policia e Elbasanit në një lokal në lagjen “Viserian Xhuvani”.  Sipas informacioneve policore, menaxheri i lokalit ishte përfshirë në konflikt me një klient. Gjatë sherrit, 41-vjeçari kishte qëlluar me armë në ajër dhe tentoi të largohej dhe hodhi pistoletën në tokë...
 • Elbasani, simboli i Festës së Verës

  Edhe këtë 14 Mars, Dita e Verës është festuar me një sërë aktivitetesh në Elbasan, në qytetin e traditës. Qytetarë të ardhur nga e gjithë Shqipëria u bënë pjesë e festimeve. Parada e karnavaleve është ajo që çeli festimet e kësaj dite. Nuk munguan as veprimtaritë e ndryshme sportive,...
 • Rama mbledh PS e qeverinë në Elbasan

  Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë mbëmje në Elbasan anëtarë të kabinetit qeveritar dhe anëtarë të kryesisë dhe deputetë të Partisë Socialiste. Pasi kaluan trafikun e madh të automjeteve në rrugën Elbasan-Tiranë, Kryeministri dhe ministrat e kabinetit të tij qeveritar u mblodhën një natë para festës së Ditës së...
 • Aksident në Elbasan, përplasen dy makina (Video)

  Një aksident me dy persona të plagosur ka ndodhur në afërsi të shkollës Pedagogjikes në Elbasan. Një automjet tip Volkswagen Golf është përplasur me automjetin tip Fiat. Si pasojë e kësaj përplasje të fortë kanë mbetur të plagosur rëndë dy drejtuesit të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve në...
 • Balla: PD synon bllokimin e  drejtësisë

  Socialistët janë të bindur se arsyeja që fshihet pas djegies së mandateve nga opozita është bllokimi i Reformës në Drejtësi. Qëndrimi i maxhorancës artikulohet nga kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla dhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. “Asnjë parti politike në Shqipëri nuk ka të drejtë të...
 • Makina i merr jetën 24-vjeçarit

  Një i ri gjeti vdekjen këtë të mërkurë pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë fshatit Katund i Ri, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji. Viktima është një këmbësor 24-vjeçar me iniciale G.H, nga qyteti i Elbasanit. Pasi përplasi të riun, drejtuesi i automjetit u largua me...
 • Përfshihen në aksident 3 makina

  Tre automjete u përfshinë në një aksident automobilistik në Elbasan. Ngjarja në fjalë ndodhi mëngjesin e kësaj të hëne, në vendin e njohur si “Kryqëzimi i kinezëve”. Nga përplasja mbetën të plagosur 2 persona, të cilët u ndërguan në spital, jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihen ende rrethanat e...
 • Policia zbarkon në Elbasan

  Një person është arrestuar, ndërsa 9 të tjerë janë shoqëruar nga policia mbrëmjen e kësaj të marte, në qytetin e Elbasanit. Operacioni policor është finalizuar orët e mbrëmjes së të martës. Sipas ABC News, të gjithë ishin persona me të shkuar kriminale, trafik dhe armëmbajtje pa leje. Në këtë...
 • Gripi, fluks të sëmurësh në Elbasan

  Një valë e pazakontë e epidemisë së gripit ka përfshirë të gjithë qarkun Elbasan. Vetëm në Spitalin Pediatrik paraqiten mesatarisht çdo ditë 150 fëmijë të prekur nga gripi dhe viroza stinore. Shumica marrin këshillat e nevojshme dhe mjekim ambulator e pastaj trajtohen në shtëpi. Vetëm rastet e rënda qëndrojnë...
 • Operacioni “Zaranika”, sekuestrohen mina me telekomandë dhe kanabis

  Një person është arrestuar në Elbasan në kuadër të operacionit të koduar “Zaranika”, ku u sekuestruan mina me telekomandë dhe drogë. Të arrestuarit me iniciale A.R. iu gjetën 1 minë me telekomandë dhe 7 kg kanabis. Uniformat blu kishin marrë informacion për aktivitetin kriminal të  të arrestuarit, i cili...
 • Degradimi i shkollës 9-vjeçares (Foto)

  Në kushte të papranueshme po zhvillohet mësimi në shkollën 9-vjeçare “Jorgji Dilo” të Elbasanit. Mure të rëna, dyer gati të shkatërruara, dritare të thyera dhe lagështira prezente në çdo klasë, është pamja me të cilën përballen çdo ditë nxënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle 9-vjeçare. Qytetarët kanë dërguar në...
 • Rama: Nxitje e të rinjve drejt shkollave profesionale

  Qeveria ka vendosur të ulë kuotat e pranimit ne universitete për të nxitur interesin në shkollat profesionale. Gjate vizitës në një ofiçine prodhimi të profileve mekanike në Elbasan, kryeministri në bashkëbisedim me sipërmarrësit mëson se vëmendja e të rinjve tek këto lloj profesionesh është e pakët. “Këta janë specialistë...
 • Rinovohen Kirurgjia dhe Urgjenca

  Spitali i Urgjencës dhe ai i Kirurgjisë në Elbasan i janë nënshtruar rikostruktimit total. Pjese e investimit është dhe blerja e aparaturave të reja mjekësore, mes të cilave dhe një rezonance e re magnetike që ka kushtuar 770 mijë Dollarë. I shoqëruar nga ministrja Manastirliu kryeministri Edi Rama ka...
 • Makina përplas këmbësorin

  Një 80-vjeçar ka humbur jetën pasi u përplas nga makina në aksin rrugor Elbasan – Librazhd pranë fshatit Labinot Fushë. Viktima me iniciale I.K. nga Korça u aksidentua nga një automjet me targa AA 474 KN, që drejtohej nga 35-vjeçari me iniciale A.D. Ky i fundit u arrestua nga...
 • Mbledhja e qeverisë në Elbasan, Kryeministri Rama zbulon fokusin e diskutimeve

  Kryeministri Edi Rama thotë se në fokus të mbledhjes informale të qeverisë në Elbasan, janë diskutimet për rritjen e punësimit dhe sipërmarrjes, përmirësimi i shërbimeve publike, lufta ndaj korrupsionit dhe punësimi i të rinjve në administratë. “Ditë diskutimi për sfidat e 2019 sektor për sektor. Në fokus rritja e...
 • Rama mbledh qeverinë në Elbasan

  Kryeministri Edi Rama do të mbledhë mëngjesin e së dielës kabinetin qeveritar në një takim informal në qytetin e Elbasanit. Burime të Tv Klan thanë se në këtë takim do të jenë të pranishëm ministrat e shkarkuar nga detyra dhe ministrat e rinj. Sipas të njëjtave burime në takim...
 • Masakra në Elbasan, kush janë viktimat

  Tre persona kanë mbetur të vrarë një atentat të përgjakshëm mbrëmjen e së shtunës në Elbasan. Ngjarja ndodhi rreth orës 21 e 15 minuta në zonën e Bradasheshit pranë Metalurgjikut, ku persona të paidentifikuar kanë hapur zjarr në drejtim të një automjeti ku ndodheshin viktimat. Nga breshëritë e plumbave...
 • Bashkëshorti denoncon zhdukjen e gruas dhe të dy fëmijëve

  Prej një jave i zhduket bashkëshortja me fëmijët, por nuk merr asnjë përgjigje nga policia. Nikolla Bardhi 36 vjeç nga fshati Shelsan i Elbasanit i është drejtuar për ndihmë medias për ta bërë publik rastin e tij. Bashkëshortja Zana Bardhi, është larguar nga shtëpia bashkë me dy djemtë, 12...
 • Sekuestrohen pasuritë e Kastriot Kiles

  Kur kanë kaluar dy muaj nga arrestimi Kastriot Kilës në Elbasan, Prokuroria ka sekuestruar pasurinë e 37-vjeçarit vlera e së cilësi shkon në rreth 710 milionë Lekë me dyshimin se vjen nga aktiviteti kriminal. Kila u arrestua në 17 Tetor të këtij viti, pasi ndaj tij kishte një urdhër...
 • Sekuestrohet 578 kg drogë në Qafë-Thanë

  578 kilogramë kanabis, 8 persona të arrestuar dhe një i shpallur në kërkim ka qenë bilanci i operacionit të koduar me emrin “Uraka 2” të policisë së Elbasanit. Sipas policisë, ky furgon i ngarkuar me kanabis po udhëtonte në drejtim të Pogradecit dhe Korçës, por mëngjesin e së mërkurës...
Emisione