elca tereziu

 • 30 vjet heqje lirie për Xhevdet Mehmetin

  30 vjet heqje lirie është dënimi për shqiptarin Xhevdet Mehmeti, 57-vjeçarin i cili një vit më parë vrau me thikë bashkëshorten e tij Elca Tereziu, 52-vjeçe. Dënimi u dha nga Gjykata e Piacenza-s, në përfundim të një procesi me gjykim të shkurtuar, që parashikon uljen e dënimit me një...
 • Dedikimi i djemve për nënën që iu vra nga dora e të atit

  Elca Tereziu, shqiptarja e cila të dielën e 27 Majit u vra nga bashkëshorti i saj në Piacenza të Italisë, la pas dy djem të moshës 17 dhe 19 vjeç. Kur ka kaluar vetëm një javë nga ngjarja e rëndë dhe pas hekurave është babai i tyre, Xhevdet Mehmeti,...
 • Vdekja e tmerrshme e nënës së dy fëmijëve: Dhjetëra plagë në trup, u përpoq të vetëmbrohej

  Rezultatet e para të autopsisë së kryer në trupin e shqiptares Elca Tereziu, e cila të dielën e 27 Majit u vra nga bashkëshorti në Piacenza të Italisë, flasin për një vdekje të tmerrshme. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, nëna e dy fëmijëve ka pësuar dhjetëra goditje me...
 • “Nga sot jeta ime ka marrë fund”, bashkëshorti vrasës: Ishte agresive dhe xheloze

  “Nga sot jeta ime ka marrë fund“, kështu mësohet të jetë shprehur 57-vjeçari Xhevdet Mehmeti gjatë marrjes në pyetje në polici. Ai akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij, 52-vjeçares Elca Tereziu pasditen e 27 Majit, në shtëpinë e tyre në Piacenza të Italisë. Në kulmin e një zënke,...
Emisione