Elvis Roshi

 • Gjykata pranon kërkesën e Prokurorisë për gjykim ndaj Elvis Roshit

  Ish-kryetari i bashkisë së Kavajës Elvis Roshi do të jetë i pandehur në gjykatën e Tiranës për akuzën e falsifikimit të formularit të dekriminalizimit. Gjykata e Tiranës ka pranuar këtë të martë kërkesën e Prokurorisë për gjykim ndaj Roshit. Sipas Prokurorisë ish-qytetari i para i Kavajës nuk ka deklaruar...
 • Gjykata Kushtetuese zbardh vendim për Elvis Roshin

  Gjykata Kushtetuese ka zbardhur sot vendimin  prej 11 faqesh për shkarkimin e Elvis Roshit nga detyra e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Gjykata Kushtetuese ka argumentuar  përse vendimi i KQZ-së dhe ai i Këshillit të Ministrave për shkarkimin është kushtetues. Votimi kundër Elvis Roshit ka qenë 8-0. Në 7...
 • PD: Rama s’e ka larguar Elvis Roshin nga detyra

  Partia Demokratike e akuzon kryeministrin Edi Rama se ka vendosur të mos e zbatojë dekriminalizimin. Dhe shembulli më i mirë, sipas saj, është kryetari i Bashkisë së Kavajës, të cilin demokratët thonë se nuk e ka larguar nga detyra, edhe pse ka firmosur shkarkimin e tij si subjekt i...
 • Prokuroria: Raporti i PAMECA ka dëmtuar hetimet

  Pas publikimit të raportit të misionit PAMECA, i cili doli kundër prokurorisë dhe gjykatave për disa çështje hetimore mjaft sensitive, drejtuesi i Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj ka thirrur në një takim drejtues të këtij misioni. Hajdaramataj ka ngritur shqetësimin se ky raport ka dëmtuar hetimin për...
 • Blushi: Më ka kërcënuar Elvis Roshi

  Ben Blushi është kërcënuar nga Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi, pas fjalës që i mbajti një javë më parë në Kuvend. Denoncimin publik, deputeti socialist e bëri në seancën plenare duke lexuar SMS e ardhur në telefonin e tij. Ben Blushi, Deputet i PS-së: “Pasi fola në parlament më vjen...
 • Elvis Roshi, i gjykuar në Gjermani. PD: Prokuroria të hetojë. Roshi: Më dëbuan si emigrant

  Opozita e ka akuzuar vazhdimisht për përfshirje në vepra të rënda kriminale, si trafiku i drogës, në Itali. Por Kryetari i Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi, nuk ka shënuar se ka qenë pjesë e ndonjë hetimi të tillë nga drejtësia italiane në formularin për pastërtinë e figurës, apo siç...
Emisione