Ema Andrea

 • RUDINA – EMISIONI 24 PRILL 2019!

  Të ftuar: Pirro Milkani – Producent/ Regjisor/ Aktor Ema Andrea – Aktore Një film thriller që ka brenda shumë mister dhe enigma të pazgjidhura. Në kuadër të javës spanjolle të letërsisë 2019, ambasada spanjolle në Tiranë shfaqi ditën e djeshme premierën e filmit “Zgjimi i Enver Simakut”. Ky film...
 • “I përkasim njëri-tjetrit”

  Protagonistë të jetës publike i janë qasur formave të ndryshme të hapjes ndaj të kaluarës komuniste, si përmes regjistrimit të dëshmive nga të mbijetuarit e përndjekjes nga diktatura, vendosjes së veprave të artit në hapësirat publike apo shfrytëzimit të fasadave për të përcjellë mesazhe. Arkitekti Gjon Radovani, regjisorja Ema...
 • RUDINA – JULKA GRAMO: JU PREZANTOJ DY DJEMTE E MI; EMA ANDREA: SI VENDOSA TE NGJIS NE SKENE DRAMEN “NATEN MA”!

  Të ftuar: Julka Grahmo – Këngëtare së bashku dy djemte me Ian Islami 7–vjeç dhe Greg Islami 2- vjeç e gjysmë Ajo është një nga këngëtaret më të njohura. Bëhet fjalë për Julka Gramon e cila ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan bashkë me...
 • Video/ “Më vjen mirë që sot kam mundësi të të them të dua në publik”

  Kantautori Mihallaq Andrea dhe aktorja Ema Andrea janë personazhë publikë të cilët kanë spikatur në fushat e tyre. Por askush prej tyre nuk kishte folur më parë për lidhjen e gjakut që dy personazhet kanë me njëri-tjetrin. Sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan, ku kantautori korçar i...
 • Mbyllet konkurrimi për drejtorin e Teatrit Kombëtar

  Ema Andrea, Genc Fuga, Laert Vasili dhe Hervin Çuli kandidojnë mes njëri-tjetrit për Drejtor të Teatrit Kombëtar. 12 Marsi është dhe dita e fundit e dorëzimit të kandidaturave, që deri më tani janë zyrtarisht tre të tilla, për drejtimin e institucionit më të rëndësishëm teatror në vend. Andrea dhe...
 • Vijojnë replikat mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës

  Në të njëjtën orë, në 16:00, në dy institucione të kulturës u zhvilluan dy takime që në qendër të diskutimeve kishin dy problematiket e ngritura nga aktorët dhe regjisorët e skenës dhe ekranit. Në Teatrin Kombëtar, në një sallë të mbushur me artistë, anëtarë dhe jo të Sindikatës së...
 • Teatri Kombëtar mes garës dhe mollës së sherrit

  Genc Fuga dhe Ema Andrea janë dy kandidatët e parë për drejtor të Teatrit Kombëtar. Aktorët e shpallën publikisht në “Zonë e Lirë” të Arian Çanit. Ndryshe nga Genc Fuga që ambicien e tij e kishte shprehur më herët, Ema Andrea, e mori vendimin gjatë programit ku debatohej në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 601

  ELTON ILIRJANI – Historia e Eltonit / Dikur luante me kukulla, sot numëron 7 milionë euro Intervista: “PROUD TE BE GAY” GENT ZENELAJ, NERITAN LICAJ, BEN DERHEMI, LUL ZEQJA, LAERT VASILI, ROMIR ZALLA, GENCI FUGA, EMA ANDREA, ANILA BISHA, LULI HOXHA Aktorët apo Edi Rama? Kush e fiton betejën...
 • Video/ Ema Andrea dhe Genc Fuga, kandidatë për drejtor të Teatrit Kombëtar

  Artistët Ema Andrea dhe Genc Fuga kanë vendosur që të kandidojnë për drejtor të Teatrit Kombëtar. Konfirmimi është bërë nga vet aktorët, të cilët e deklaruan publikisht në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Minuta 03:35 – Arian Çani: Pse të organizohen konkurse të kota për drejtimin e institucioneve...
 • Ema Andrea mesazh për vajzën: Më vjen keq që nuk t’i kam plotësuar të gjitha

  Sara Kapo, vajza e aktores së njohur Ema Andrea  ka qenë e ftuar këtë të premten në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Ajo njihet si një nga vajzat më rebele në Shqipëri dhe me një talent të spikatur në muzikë. Sara promovoi këngën e saj të parë, “Watching You”,...
 • “Yjet e së ardhmes” të Edmond Topit

  Për të sjellë në ekranin e kinemasë një temë sociale me gjithë nënshtresat e saj, siç është qasja e shoqërisë ndaj të moshuarve, regjisori Edmond Topi, skenarin e gjermanit Uli Bree e zhvillon me kalibrin Tinka Kurti, Margarita Xhepa, Reshat Arbana, Luftar Paja, Karafil Shenaj dhe me aktorë që...
 • Video/ Ema Andrea flet për shfaqjen “Nëna dhe Fëmija” ku doli topless

  Shfaqja “Nëna dhe fëmija”, nën interpretimin e aktores Ema Andrea, në rolin e nënës dhe Matia Llupas në atë të  birit ka tërhequr vëmendje të madhe në kryeqytet dhe jo vetëm. Rrjetet sociale po ashtu e kanë komentuar gjatë këtë dramë të fortë psikologjike që mbërrin deri te kompleksi...
 • RUDINA – EMA ANDREA, NJE SHPIRT ARTIST; NJE KENGE PER KASTRO ZIZON!

  Të ftuar: Ema Andrea – Aktore Big Basta – Kantautor Visjan Ukcenaj – Aktor...
Emisione