emision

 • Rikthehet pas 23 vitesh Kupa e Shqipërisë në Bodybuilding dhe Fitness (Video)

  Pas 23 vitesh mungesë, Federata Shqiptare e Bodybuilding dhe Fitness organizoi në datën 4 Maj në sallën e koncerteve të Universitetit të Arteve në Tiranë, Kupën e Shqipërisë në Bodybiulding dhe Fitness. Në aktivitet morën pjesë 46 sportistë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë. Pjesëmarrja e djemve në këtë...
 • Intervista e shkrimtarit Ismail Kadare në vitin 1998 (Video Arkiv)

  Ismail Kadare, shkrimtari shqiptar më i njohur në botë, i përkthyer në 45 gjuhë është cilësuar edhe si një prej shkrimtarëve dhe intelektualëve më të shquar evropianë të shekullit të XX. Ai krijoi një vepër me karakter universal, por që rrënjët i ka thellë në tokën shqiptare. Edhe pse...
 • Sallatë quinoa me karkaleca (Video)

  Përbërësit: 200 gr quinoa 100 gr karkaleca 1 avokado 1 limon jeshil 1 kastravec 1 rrepë e kuqe 1 panxhar Pak uthull molle Sallaturina mikse Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht vendosim në një tas kuinoan dhe e shpëlajmë me ujë të bollshëm tre herë. Vendosim një tenxhere me ujë që...
 • Ravioli me domate dhe mozzarella (Video)

  Përbërësit: 300 gr miell 300 gr paleti domate 200 gr mozzarella 75 gr parmixhano 70 gr pomodorini 45 gr borzilok 10 gr rigon 3 vezë 2 lugë vaj ulliri 2 karota 2 degë selino 1 qepë Kripë Piper Përgatitja: Në një tas vendosim miellin, shtojmë në të vezët, vaj...
 • Pyetja e sikletshme e Belindës për Jonida Vokshin (Video)

  Ashtu siç edhe është traditë në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, velina Belinda Dragoti bën një pyetje të sikletshme për personazhet e ftuar. Në mes të intervistës e shumë të pathënave, velina hyri në studio dhe pyeti moderatoren Jonida Vokshi për gënjeshtrën e fundit që i ka thënë...
 • “Si e priti familja lajmin se do martohem” (Video)

  Pas lajmit të mirë që ndau me të gjithë, se së shpejti do të martohet me producentin Besnik Krapi, moderatorja Jonida Vokshi tregoi po ashtu se si e pritën këtë lajm familjarët e saj. Gjatë emisionit “Xing me Ermalin” në Tv Klan ku ajo ishte e ftuar, u shpreh...
 • Jonida Vokshi i jep fund beqarisë (Video)

  Edhe pse është moderatore dhe aktore e suksesshme, Jonida Vokshi është treguar gjithnjë e rezervuar dhe hermetike për jetën e saj private. Por mbrëmjen e sotme në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan, moderatorja pohoi për herë të parë se së shpejti do të martohet. Ekskluzivisht për emisionin...
 • Jonida Vokshi tregon arsyen e vërtetë pse hoqi dorë nga muzika (Video)

  Moderatorja Jonida Vokshi është padyshim një nga femrat më të njohura dhe me të komentuarat në showbizin shqiptar. Mbrëmjen e sotme ajo ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan ku foli për hapat e parë të saj në televizion. Ajo tregoi se fillimisht është bërë...
 • Check In, vendet më të bukura që duhet të vizitoni në Kroaci (Video)

  Kroacia, ose perla e Adriatikut, është një destinacion i paimagjinueshëm për ata që kërkojnë një përvojë unike. Është destinacioni ideal për një udhëtim me makinë. Një territor me bukuri të jashtëzakonshme, falë edhe dhjetë vendeve të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.  5835  km katror bregdet me mbi 1200 ishuj e...
 • “Kryetarë bashkish dhe ish-ministra të PS po tentojnë të rrëzojnë Ramën”(Video)

  “Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne”. Kështu deklaroi ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Sipas...
 • Një marrëveshje Rama-Basha sonte në mesnatë? (Video)

  Kanë kaluar dy vite qëkur dy liderët aktualë të politikës shqiptare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, arritën një pakt mes tyre. Por që ky skenar të përsëritet sërish mesnatën e sotme, sipas ish-deputetit të PD Ervin Salianji është një “ëndërr në bunker” e kryeministrit...
 • Ervin Salianji: Edhe Rama e di që nuk ka zgjedhje në Qershor (Video)

  Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuarit e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit iu drejtoi të ftuarve kishte të bënte me sjelljen e kryeministrit Edi Rama, i cili ishte i ftuar në “Opinion” një natë...
 • Një libër për fëmijët që kanë vështirësi në lexim (Video)

  “Çrregullimet e të nxënit” është një libër që në qendër të vëmendjes sjell problemet që fëmijët kanë me të lexuarit, të shkruarit dhe në matematikë. Këto rezultojnë të jenë probleme komplekse për fëmijët. Autorja e librit Lorela Garuli në këtë libër shqyrton konceptet teorike bazë të çrregullimeve të të...
 • “Nuk kam për t’i harruar momentet e fundit të babit” (Video)

  Marrëdhënia midis një babai dhe një vajze është shumë e ngushtë. E tillë ka qenë edhe lidhja e këngëtares Silva Gunbardhi më babanë e saj të ndjerë. Këngëtarja ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku përveçse lançoi këngën e saj më të re të titulluar...
 • Një këngë kushtuar babait (Video)

  Ajo është një këngëtare e suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar. Së fundmi ajo ka realizuar një këngë dedikuar figurës së babait. Bëhet fjalë për Silva Gunbardhin. Në këtë klip tregohet dita e një babai me djalin dhe dashuria  e tij e madhe për të birin. Dhe për të...
 •  Cheesecake me qershi (Video)

  Përbërësit: 300 gr biskota 250 gr qershi 250 gr gjizë pa kripë 200 gr pana 170 gr philadelphia 150 gr gjalpë 8 gr xhelatinë 6 lugë reçel boronice 2 lugë sheqer Përgatitja: Fillimisht bluajmë biskotat me mikser. Në një tigan vendosim gjalpin dhe pak sheqer, sapo të shkrihen bashkë...
 • Komposto qershie (Video)

  Përbërësit: 500 gr qershi 300 gr ujë 200 gr verë e kuqe 100 gr sheqer 3 shkopinj vanilje 1 limon Përgatitja: Fillimisht qershive iu heqim bërthamat. Vendosim një tenxhere me ujë që të ngrohet. I heqim lëkurën limonit dhe e grijmë imët. Në një tjetër tenxhere vendosim sheqerin, lëkurën...
 • Cilat janë politikanet që presin fëmijë (Video)

  Ngjarjet dhe zhvillimet e reja në showbiz marrin gjithnjë vëmendje maksimale. Postimet dhe komentet e personazheve publikë, shpeshherë ngrenë dyshime, e herë të tjera shuajnë kuriozitetin e ndjekësve të tyre. Megjithatë lajmet e bukura të pritjeve të ëmbla janë më të shumëpriturat. Së fundmi një lajm i mirë vjen...
 • “Konferenca e shtypit i dha më tepër bujë Loredanës”

  Reperja kosovare Loredana Zefi është bërë një prej këngëtareve që ndiqet nga shumë fansa. Bashkëpunimet e fundit me bashkëshortin e saj, reperin Mozzik kanë bërë që ajo të jetë në qendër të mediave rozë. Mirëpo askush nuk e priste që në më pak se një vit karrierë, Loredana të...
 • Dashamir Shehi: Bujqësia, potenciali që mund të nxjerrë vendin nga varfëria (Video Arkiv)

  Në kuadër të intensifikimit të fushatës elektorale të vitit 2001, një sërë personalitetesh politikë kanë dalë përpara kamerave për të sqaruar pikat kryesore të programit të partive përkatëse dhe për t’u përballur me njëri-tjetrin. I ftuari i emisionit “Opinion”, realizuar më datë 12 Qershor të vitit 2001 ishte deputeti...
Emisione